Báječná pozvánka na derby: Vsetín deklasoval Břeclav, Hromada udržel neprůstřelnost

Václav Trávníček • 03.10.2015

Lepší pozvánku na středeční valašské derby snad hokejisté Vsetína svým fanouškům dát nemohli. V sobotu deklasovali Břeclav na jejím ledě 9:0 a zaznamenali nejvyšší výhru od 20. února 2010, kdy triumfovali 14:2 v Uničově. Vysoká výhra se zrodila ve druhé a třetí části, kdy zelenožlutí nastříleli soupeři osm branek. Osobní statistiky si v sobotu vylepšili útočníci Zúbek, Kolařík nebo kapitán Vaněk, brankář Petr Hromada navíc prodloužil svoji neprůstřelnost. Gól neinkasoval již 171 minut.

2. liga - 7.kolo so 3.10.17:00
HC Břeclav
0:9(0:1, 0:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 7. Ambruz (Daněk, Finsterle), 21. Kolařík (Vaněk, Tesařík), 32. Zúbek, 37. Vaněk (Zúbek, Tesařík), 44. Zúbek (Kolařík), 52. Nedbálek (Kolařík, Zůbek), 53. Dvořák (Slováček, Vrba), 57. Dvořák (Slováček), 59. Vaněk (Kolařík). Rozhodčí: Humpolíček – Klouda, Kříž. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 185. Střely na branku: 19:39. Průběh utkání: 0:9.
HC Břeclav: Šurý (53. Bača) – Směřička, Miklík, Svoboda, Haman F., Novák, Vlček – Červenka, Vaculín, Vachutka – Nováček, Tobola, Flora – Uhlík, Zháňal, Průdek – Medřický, Lašák, Buhaj.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Finsterle, Daněk, Ambruz – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík D.
Už od prvních minut bylo jasné, že hokejová kvalita bude na straně hostujícího celku. Brankář Šurý měl od prvních minut plné ruce i nohy práce. Poprvé inkasoval už v 7. minutě, kdy jej v přesilovce překonal veterán Ambruz. Břeclav mohla vyrovnat o pár minut později, ale domácí kapitán Červenka dostal puk i se sebou samým do posunuté branky. V první třetině už necelé dvě stovky diváků branku neviděly, přestože domácí hráči svými chybami Vsetínu několik šancí nabídli.

Hned zkraje druhé třetiny hosté dali druhou branku, ale ani ta neplatila – tentokrát pro kopnutí puku bruslí. Jenže zeleno-žlutým stačilo jen dalších patnáct sekund a tentokrát už Kolařík po kombinaci s Vaňkem zaznamenali regulérní přesilovkovou trefu. O pár chvil později ještě vsetínský Vrba napálil tyčku za Šurým. Lvi se alespoň na chvíli zvedli a mezi 25. a 32. minutou měli několik dobrých šancí, ve kterých mohli minimálně snížit vedení hostí. Ale nestalo se. Naopak, při přechodu do útoku ztratili puk a Zúbek si sám před Šurým mohl vybrat, kam kotouč zasunout. Vybral si mezeru mezi betony a uspěl – 0:3. Od té doby to šlo s domácími z kopce. Vsetín stihl využít dalšího zaváhání obránců Břeclavi na modré čáře, tentokrát samostatný nájezd zakončil kapitán Vsetína Vaněk. A to ještě Šurý pokryl další úniky Ambruze a Nedbálka.

Ve třetí třetině už bylo na ledě jen jedno mužstvo, a to hosté. Koncert předváděla hlavně první lajna Zúbek-Vaněk-Kolařík. Ve 44. minutě první jmenovaný po dalším přečíslení zvýšil na rozdíl pěti branek. V 52. minutě hráli Lvi přesilovku, ale nebylo jim to nic platné. Kolařík s Nedbálkem frnkli rozhozené obraně Lvů a ťukec na jeden dotek zakončili do odkryté klece. Hosté poté udeřili ještě jednou, tentokrát se do střelecké listiny zapsal Dvořák a vyhnal Šurého poprvé v sezoně z klece. Náhradník Bača ovšem udržel čisté konto jen čtyři minuty. Vaněk za ním nejprve trefil tyč, následně zakončil další ťukec opět Dvořák. Poslední branku dali Valaši 73 sekund před koncem utkání, když se puk do břeclavské brány odrazil po střele Kolaříka od nohy kapitána Vsetína Vaňka.

Michal Konečný (Břeclav): „Na prvním místě se musím omluvit fanouškům za ten odevzdaný výkon. Je mi opravdu upřímně líto, že tohle museli sledovat. Za tu dobu, co jsem tady, si takový výprask nepamatuju. Bude to mít dohru, takto vypustit zápas si nemůžeme dovolit. Na Vsetín jsme dnes asi neměli, ale mohlo to skončit třeba 2:5, a ne takto ostudně. Měli jsme to dohrát důstojněji, už kvůli lidem. Ve druhé třetině jsme tam přitom za stavu 0:2 měli dobré šance na korekci výsledku. Hořela obrana, kluci nestíhali, ale trvá i naše střelecká mizérie, už dva zápasy jsme nedali gól. Ta psychika dělá hodně, chybovali jsme a hosté jezdili často do přečíslení. Musíme se s kolegou zamyslet, jestli má cenu tu držet některé hráče, o kterých jsme pochybovali už na začátku září po letní přípravě. Vyvodím z toho hodně tvrdé důsledky. Rozhodně takovéto výkony trpět nebudu. Dopady to bude mít už v zápase na Technice, uvidíme, jak k tomu kluci přistoupí.“