Břeclav mě překvapila, po třetí brance úplně odešli, líčí pocity čerstvý dvojnásobný otec Jan Kolařík

Filip Bazala • 04.10.2015

Z porodnice rovnou na zápas, tak se dá označit nástup Jana Kolaříka do utkání s Břeclaví. Samozřejmě mezi nástupem na led a cestou z porodnice bylo třeba ještě příchod na svět druhé dcerky řádně oslavit. Oslavy však viditelně byly k duhu, jelikož první formace dokázala vstřelit hned šest branek do sítě soupeře. „Břeclav mě překvapila, byl to pro nás nakonec jednoduchý zápas,“ divil se výkonu domácích Jan Kolařík. Vsetínští hokejisté však nesmí přecenit vítězství se Lvy, protože v dalším utkání je čeká derby s Bobry, což i dle slov zpovídaného bude úplně jiný zápas.

S čím jste nastoupili k zápasu v Břeclavi?
Břeclav je bojovný mančaft. Tentokrát se to však moc neprokázalo. V jiných zápasech se nám je podařilo porazit spíš takovou naší větší hokejovostí. Podařilo se nám vstřelit první branku, poté měli nějaké šance, ale druhá a třetí branka je již zlomila. Myslím, že psychicky odešli a pro nás to byl tím pádem jednoduchý zápas.

První formace obstarala šest branek. Jste spokojen s prací vaší pětky?
Zatím nám to jde, hlavně aby to tak bylo i nadále. Je pravda, že poslední dva zápasy jsme hráli se slabšími soupeři, ale v naší lize může zaváhat každý s každým, příkladem budiž Kopřivnice, který obrala o body Techniku v aktuálním kole. Jsme rádi, že jsme zápasy s Kopřivnicí a Břeclaví zvládli a budeme pokračovat v takových výkonech i v dalších zápasech.

Den před zápasem jste se stal podruhé otcem. Stačil jste to oslavit? Nepřemýšlel jste, že byste utkání vynechal?
Samozřejmě v tu chvíli šel hokej stranou, nešel jsem na trénink a byl jsem s manželkou v porodnici. Naštěstí se malá narodila už o půl třetí, takže tam byl prostor to i zapít, což se má. S trenérem jsme byli domluveni, že na zápas pojedu. Docela jsem se z oslav i vyspal, ale necítil jsem se příliš dobře. Zápas jsem nějak nakonec odehrál a bylo to v pohodě.

Jak jste to prožíval?
Je to moje druhé dítě. Manželka mě chtěla u porodu, takže jsem šel, nedělá mi to problémy. Novorozená dcera se jmenuje Rozálie, první Štěpánka bude mít v lednu už tři roky. Jsme moc rádi. Hlavně, že to holky všechno v pořádku zvládly. Jsem hrdý otec.

Čím to, že Břeclav tentokrát nekousala tolik jako jiné zápasy?
Máme větší kvalitu než Břeclav, což oni taky ví, ale vždycky vyčnívali svou bojovností. Mají mladé rychlé hráče, kteří jsou silní na puku. Tentokrát však po třetí brance úplně odešli. Je pravda, že nám tam spadlo všechno, ale jim chyběl pohyb a pro nás to tak byl dost jednoduchý zápas.

Překvapilo vás to?
Hodně mě to překvapilo, protože v Břeclavi jsme vždy vyhráli maximálně o jeden nebo dva góly. Měli jsme i špatné pasáže hry, protože oni vždy hodně bojují. My jsme spíš kombinační tým a čekal jsem to o dost těžší. Pošetřili jsme asi i nějaké síly, jindy se v Břeclavi nadřeme mnohem více. Tentokrát jsme celý zápas mohli hrát v pohodě na čtyři formace a bylo to úplně v pohodě.

Poslední zápasy vám viditelně lépe jdou kombinace. Šla souhra týmu nahoru?
V naší formaci už jsou i nějaké automatizmy. Pokud vezmu jen naši první formaci, tak myslím, že naše hra je fajn. Celkově jako mančaft se to těžko hodnotí po takovém zápase. Hodně kluků si mohlo dát gól, ale teď nás čeká v derby Valmez a tem se zase trochu víc ukáže, jak na tom jsme.

Hrajete již 170 minut bez inkasované branky. Myslíte, že jste vylepšili obrannou hru?
Není to jen obrannou hrou. Peťa nevyráží puky a daří se mu. Zápasy jako dnes jsou pro gólmana nepříjemné, protože 5-10 minut na něj nejde střela a pak z ničeho nic brejk. Určitě ty nuly nejsou zadarmo, musí se mít na pozoru stále. Sice jsme nehráli proti Frýdku ani Porubě, ale Peťa nás drží a my se budeme snažit tu nulu s ním držet co nejdéle a třeba udělá i nějaký rekord.

Klobouk pro nejlepšího hráče přebírá Jan Kolařík!

Fotka zveřejněná uživatelem VHK Vsetín (@vhkvsetin),

Petr Hromada vás putovním kloboukem pasoval na nejlepšího hráče zápas. Co to pro vás znamená?
Samozřejmě není to nic speciálního, že mě pasoval právě Peťa Hromada, potěšilo by mě to od každého. Dneska to bylo asi tím, že se naší formaci podařilo dát více branek. Nepřeceňoval bych to, šance byly ve všech formacích. Mohl to dostat i Fero Zúbek, jenž hrál perfektně. Myslím si, že i narození mé dcerky tomu trochu přispělo.

Již jste naťukl, v dalším zápase vás čeká první derby sezony. Jak na Bobry?
Bude to úplně jiné utkání než v Břeclavi. Valmez venku poměrně slušně brání. Evidentně jim dělá problémy hrát doma, protože jak sleduji jejich výsledky, tak doma tolik bránit nemohou a nejde jim asi příliš něco vymýšlet. Opět doma teď prohráli, když dostali od Hodonína sedmičku, takže v úplné pohodě k nám asi nepojedou. Kvalita je na naší straně, musíme na ně vletět a vstřelit rychlé branky. Nebudu se za nic schovávat, měli bychom je přehrát a zvítězit.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno