Trenér Hlobil: Po zápase s Opavou chceme mít o hráčích jasno

Filip Bazala • 15.08.2014

Příprava vsetínských hokejistů je v plném proudu. Valaši jsou už téměř dva týdny na ledě a mají za sebou dvě přípravná utkání, která ovládli až po samostatných nájezdech. „Je před námi stále spousta práce,“ uvědomuje si trenér Viktor Hlobil, který už nemůže počítat se službami bratrů Vrbových. „Lukáš i Filip se Vsetínem z pracovních důvodů ukončili činnost,“ vysvětluje. Hlobilovy svěřence čeká další duel příští týden ve čtvrtek. A právě po utkání s Opavou by vsetínský lodivod rád uzavřel soupisku.

Trenére, máte za sebou druhý přípravný zápas, jak jste ho viděl?
První třetinu soupeř dobře bruslil. My se díky přesilovkám a brance v oslabení dostali do vedení 3:0. V další třetině Břeclav zabrala a my se začali nechávat moc vylučovat, což při dnešní velikosti třetiny je sebevražda. Oslabení nás stála moc sil a přišli jsme kvůli tomu o tempo. Při prvních dvou brankách jsme selhali v obraně, kdy soupeř dorážel puky do prázdné brány. Za třetí branku nikdo nemohl, to bylo dobře trefené. Musíme ještě zapracovat na obranné činnosti, kterou jsme ještě zatím moc netrénovali. Navíc se děje to co vloni, že jsme až příliš mnoho vylučování. Je před námi ještě velký kus práce. Samozřejmě jde stále o přípravu. V určitých situacích ještě není takový odhad a timing. Všechno časem přijde, ale na obraně a disciplinovanosti musíme zapracovat.

Jaký vás čeká nyní program?
Dva týdny jsme trénovali dvoufázově ve dvou hodinových blocích. Trénovali jsme hlavně kondici, takže toho kluci mají v nohách dost. Nyní se to chystáme trochu zmírnit a začít více cvičit souhry, nacvičování různých akcí a práci v obranném pásmu. Máme na to čas do 17. září.

Zápas s Břeclaví nedohrál obránce Michal Šafařík. Co jej trápí a jak to vypadá s jeho šancemi na setrvání v týmu?
Michalovi se zablokovala záda a tak nemělo cenu, aby se v zápase trápil. Jde přeci jen o přípravu, takže jsme jej z utkání pustili. Co se týče jeho hodnocení, tak je na to stále strašně brzo. Po dvou letech je vlastně teprve čtrnáct dní na ledě. Není možné, aby hráč po takové době začal hrát, a hned z něho byl stoprocentní obránce. Chce to ještě čas.

Jak to je s ostatními hráči, které zkoušíte?
Co se týče Adama Jiráka, tak s ním jsme se rozloučili a poděkovali mu. Ohledně Romana Nesrsty a Ondřeje Kubáče ještě uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Zatím odehráli druhý zápas, ale příští týden po utkání s Opavou už situaci chceme rozlousknout.

Proč se s vámi nepřipravují loňští hráči bratři Vrbové?
Lukáš Vrba nám oznámil, že z pracovních důvodů na Vsetíně ukončuje svou činnost, protože našel dobrou práci v Praze. U Filipa Vrby je to podobné. V jeho případě si našla práci v Brně jeho přítelkyně, kam se za ní bude stěhovat i on. Bude si tam hledat práci. Myslím si, že bude hrát na Technice.

Vsetínu starty soutěže moc nevycházejí, co uděláte pro změnu?
Před každou sezónou si říkáme, jak moc je důležité chytit začátek soutěže. Pravda je, že se nám to vloni moc nepodařilo. Letos však uděláme vše pro to, aby byl začátek z naší strany co nejlepší. Od startu se vše odvíjí, honit výsledky na poslední chvíli není dobré. Doufám, že tentokrát takové starosti nebudou.

Už se vám v hlavě začínají skládat pětky, nebo je na to ještě brzy? Zdálo by se, že první pětka bude asi jasná...
Jasné není ještě vůbec nic, protože máme před sebou ještě šest přípravných zápasů. Zatím jsme to skládali tak, jak jsme si mysleli, že by to mohlo fungovat. Pokud to fungovat nebude, určitě sestavu promícháme. Zkusíme najít typy, které si budou vyhovovat. Těžko o tom zatím mluvit.

Sledujete ještě nějaké hráče odjinud, kteří by mohli sestavu posílit?
Už budeme pracovat pouze s tím, co máme nyní k dispozici. Vše se odvíjí od financí, ale do týmu už nové tváře nehledáme.