Ondřej Kopta: Musíme makat dál a chodit víc do brány

Kristýna Zigmundová • 21.11.2017

Zápas s Frýdkem–Místkem hodnotí dvaadvacetiletý útočník Ondřej Kopta. „Zápas se nám celkově moc nepovedl a po první třetině nás trenéři už upozorňovali, že to není ono a že to určitě není to, co bychom měli předvádět.“ Mladému forwardovi se ale podařilo proměnit trestné střílení a jeho tým tak snížil na rozdíl branky. „Rozhodoval jsem se mezi dvěma věcma, ale jelikož jsem už jeden nájezd jel, tak jsem nechtěl udělat to samé, protože by to mohl gólman čekat,“ říká hned po zápase Ondřej, který si hodně pochvaluje i fanoušky Vsetína. „Tady ti fanoušci a lidi kolem hokeje, to je prostě něco neuvěřitelného. “

Jak se vám, Ondro, zatím líbí na Vsetíně?

Na Vsetíně se mi líbí hrozně moc. Je to tady krásné a jsem strašně rád, že tu můžu být a bojovat za Vsetín. Tady ti fanoušci a lidi kolem hokeje, to je prostě něco neuvěřitelného. To jsem snad ještě nikdy nezažil a vážím si toho, že tady můžu hrát.

Jste tady tři nováčci a hned jste utvořili útočnou formaci. Jak hodnotíte spolupráci v lajně?

Líbí se mi s klukama hrát. Hrajeme to, co chceme, ale pořád chceme víc. Chceme dávat víc gólů a nechceme se spokojit jen s nějakým gólem, který dáme. My potřebujeme vyhrávat zápasy a sbírat body, abychom se dotáhli na play-off, což je pro nás nejdůležitější.

Jak byste zhodnotil Vsetín z pohledu soupeře? Přeci jen jste proti Vsetínu nastoupil na začátku sezóny v dresu Slavie.

Vsetín jsem vnímal jako výborné bruslaře, kteří mají nasazení a zaslouženě Slavii tehdy porazili. Já mám Vsetín prostě zařazený jako výborné bruslaře, kteří hrají hokej od podlahy.

Jak hodnotíte první třetinu zápasu s Frýdkem?

Hodnotím ji tak, že jsme ji vyhráli. Upřímně ale úplně dobrá nebyla. Zápas se nám celkově moc nepovedl a po první třetině nás trenéři už upozorňovali, že to není ono a že to určitě není to, co bychom měli předvádět. Ve druhé třetině nám tam napadaly tři góly a vymstilo se nám to přesně, jak trenéři říkali.

Ve druhé třetině jste inkasovali tři branky. Jak to ovlivnilo vaši hru?

Tak my chceme hrát pořád stejně. Chceme hrát aktivně, bruslit, cpát to do brány a před gólmana. Tam bychom měli ještě ale zabrat, aby gólman neviděl a dorazili jsme tam víc puků. To je něco na čem musíme ještě zapracovat.

Do třetí třetiny jste vstoupili dobře. Neovlivnil vás gól na 2:4?

Každý gól trochu srazí, ale dneska se na to nemůžeme takto dívat. Musíme makat dál, chodit do brány a doufat, že nám tam něco spadne. Taky že se nám to v zápase dvakrát podařilo. Šli jsme si za tím a spadly nám tam dva góly jen proto, že jsme si za tím šli a vystřelili jsme to na bránu a nic jsme nevymýšleli. Jen škoda, že jsme od druhé třetiny zápas dotahovali.

Sám jste měl několik šancí na branku. Jak hodnotíte svůj výkon?

Někdy v závěru třetí třetiny jsem dostal nádhernou přihrávku na bekhend a kdyby se mi to podařilo zpracovat líp, tak mohlo být hotovo. Jsou to ale jenom kdyby. Prostě jsem to neproměnil a je to velká škoda, protože jsme ztratili dva body.

Podařilo se vám proměnit trestné střílení. Věděl jste kam to pošlete?

Rozhodoval jsme se mezi dvěma variantama, ale jelikož jsem už jeden nájezd jel, tak jsem nechtěl udělat to samé, protože by to mohl gólman čekat. Nakonec jsem se ale rozhodl pro střelu nad lapačku a spadlo to tam

Zápas jste ale srovnali na 5:5. Co jste si slibovali od prodloužení?

Chtěli jsme výhru a urvat druhý bod. Nějaké šance tam byly a myslím si, že jsme byli aktivnější. Dnes se ale k Frýdku po zásluze přiklonilo štěstí.

Ve středečním zápase budete hrát proti Benátkám. Jak vidíte tento zápas?

Budeme chtít vyhrát za tři body. Musíme teď body sbírat, aby nám neujel vlak. Budeme chtít bojovat o play-off, což je náš cíl. Uděláme pro to prostě všechno. Musíme hlavně udělat nějakou šňůru zápasů, protože dva zápasy je málo. Prostě teď musíme vyhrávat. Už jen pro ty fantastické fanoušky budeme chtít play-off udělat.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno