Šesté finále vyhrál Zlín v prodloužení, Vsetínu končí sezona

Redakce • 10.04.2023

Finále Chance ligy je u konce. Vsetínští hokejisté v pondělí podlehli Zlínu v prodloužení 2:3. Berani tak ovládli sérii 4:2 na zápasy a slaví postup do baráže, kde se utají s Kladnem. Valachům se v letošní sezoně podařilo podruhé za sebou postoupit do finále druhé nejvyšší soutěže, náleží jim tedy potenciální stříbrné medaile.

CHANCE LIGA - F6 po 10.4.
Berani Zlín
3:2p(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Mrázek (Lang, Suhrada), 39. Lang (Gazda, P. Sedláček), 65. Novotný (Sedlák) – 5. Hořanský (Půček, Říha), 52. Jonák (Kajínek). Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Bohuněk, Hnát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 27:42. Diváci: 7 000 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:2.

Berani Zlín: Huf – Gazda, Husa, Zbořil, Novotný, Riedl, Suhrada, Talafa – Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, P. Sedláček, Lang – Pospíšil, Hejcman, Frömel – Köhler, Sadovikov, Kratochvil.
VHK ROBE Vsetín: Vošvrda – Hryciow, Říha, Kajínek, O. Němec, Smetana, Jenáček, Česánek – Jonák, Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Sihvonen – Hořanský, Berger, Půček – Jenyš, Š. Bláha, Číp.

Úvodní třetina pondělního duelu začala svižně. Jako první se radovali Berami, když se ujala jejich premiérová střela na branku v zápase. Lang poslal kolmici na Petra Mrázka, jenž se prosmýkl mezi dvěma obránci a z prostoru vedle pravého kruhu prostřelil Vošvrdu mezi betony - 1:0. Valaši vzápětí přispěchali s odpovědí, které přišlo ze situace dva na jednoho. Půček našel na levé straně Adama Hořanského, a ten prostřelil domácího gólmana - 1:1. Zlín následně dostal možnost vzít si vedení zpět ve dvou přesilovkách, jenže ke své smůle je nevyužil. Početní výhodu nezužitkoval ani Vsetín. První dvacetiminutovka pak byla přerušena pro zdravotní indispozici jednoho z fanoušků.

Ve druhé části byli hosté aktivnější a pálili na Hufa ze všech pozic. Před domácím brankářem nebezpečně zahrozil postupně Jonák, Klhůfek nebo Hryciow. Domácí si vypracovali příležitosti ve třetí přesilovce. Největší šanci spálil Zbořil, když před odkrytou klecí poslal kotouč mimo. Valaši oslabení ubránili, inkasovali však těsně před koncem třetiny. Sedláček vybojoval za vsetínskou brankou puk a poslal ho na levou stranu, kde stál připravený Gazda. Ten si všiml osamoceného Martina Langa, jenž se před odkrytou klecí nemýlil a vrátil Beranům vedení – 2:1.

Valaši se ve třetím dějství vrhli do útoku, aby odvrátili konec sezony. Postupně stupňovali tlak, vytvářeli si další šance, a v 52. minutě se konečně dočkali. Po Kajínkově pasu vyslal kotouč na Hufa hostující kapitán Vít Jonák a puk se z brankoviště odrazil za brankovou čáru. Platnost gólu ještě muselo potvrdit video, ale rozhodčí měli brzy jasno – na Zimním stadionu Luďka Čajky bylo znovu srovnáno! Vsacany vstřelená branka nakopla, v závěru periody se nadále tlačili před Hufa, který v tutové šanci vychytal Holce.

Skóre se ale do 60. minuty už nezměnilo a tak o osudu utkání tak muselo rozhodnout prodloužení. Vsetín hrál přesilovku, kterou nevyužil. Na druhé straně tak udeřili domácí. Sedlák přenesl hru na pravou stranu, poslal kotouč doleva na Martina Novotného a ten prostřelil Vošvrdu k bližší tyči. Zlín tak v šestém finále uspěl 3:2 po prodloužení a zahraje si baráž o nejvyšší soutěž proti Kladnu.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): „V dnešním utkání jsme podali velmi dobrý výkon. Myslím, že v pohybu jsme byli lehce vpředu. Tak, jako v celé sérii, nás i dnes trošku zrazovala produktivita. Chvilku před koncem základní hrací doby jsme mohli rozhodnout, několik šancí jsme měli v prodloužení. Dnes ráno jsme měli mítink, na kterém jsme se upozorňovali na některé situace, které nesmíme určitým způsobem řešit. V prodloužení jsme ji tak vyřešili a dostali z toho gól. Je to smutné, jsme zklamaní, nicméně celému týmu musím za trenérský štáb velice poděkovat. Kluci bojovali za zelenožluté srdíčko, výkony byly parádní a nemáme se za co stydět.“