Vsetín v parádní kulise porazil Berany 5:2, finálová série pokračuje v pondělí ve Zlíně

Redakce • 08.04.2023

Pátý zápas, pět gólů v síti soupeře. Hokejisté VHK ROBE Vsetín po bojovném výkonu a v elektrizující atmosféře porazili v sobotním finálovém utkání na Lapači Zlín 5:2 a snížili stav série na 2:3. Svěřenci trenérů Jiřího Weintritta a Radima Kucharczyka duel definitivně zlomili ve třetí třetině, ve které Beranům nastříleli hned tři góly. Finálová partie nyní bude pokračovat šestým zápasem na Velikonoční pondělí ve Zlíně.

CHANCE LIGA - F5 so 8.4.17:00
Berani Zlín
5:2(1:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Berger (Hořanský, Kajínek), 21. Vávra (Rob, Říha), 51. Jonák (Rob, Vávra), 53. Říha (Půček, Hořanský), 57. Holec (Sihvonen, Klhůfek) – 14. Köhler (Lang, Pospíšil), 60. Zbořil (Pospíšil, Z. Sedlák). Rozhodčí: Hribik, Květoň – Zídek, Komínek. Vyloučení: 3:4, navíc Berger, Hořanský, Česánek – Sedláček, Mrázek všichni 5 minut. Využití: 0:2. Střely na branku: 40:25. Diváci: 5 040. Stav série: 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda – Hryciow, Kajínek, Říha, O. Němec, Smetana, Jenáček, Česánek – Jonák, Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Sihvonen – Hořanský, Berger, Půček – Jenyš, Š. Bláha, Číp.
Berani Zlín: Huf – Novotný, Zbořil, Husa, Gazda, Suhrada, Talafa, Riedl – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler – Kratochvíl, Kindl, Mrázek – Lang, Chludil, Z. Sedlák – Apolenář, Hejcman, Pospíšil.

Pátý finálový duel začal svižně a s větší převahou domácího mužstva. Klhůfek si najel na slot a zkoušel obstřelit hostujícího obránce a také brankáře Hufa na zadní tyč. Kotouč prolétl těsně vedle. Následně připravenost zlínského gólmana prověřil Holec. Vsetínští se poprvé radovali v 6. minutě. Hořanský za soupeřovou brankou uviděl na modré čáře volného Jana Bergera, který se s ničím nepáral a prudkou ranou prostřelil nic netušícího Hufa 1:0.

Berany následně dvakrát zachránila tyčka, poprvé po střele Roba, poté po projektilu Jenáčka od modré čáry. Hokejistům z Baťova města se podařilo srovnat těsně po přesilovce. Lang si najel na pravý kruh, odkud i vypálil. Vošvrda sice jeho pokus vyrazil, ale pohotový Bedřich Köhler byl na správném místě a překonal bezmocného vsetínského brankáře – 1:1.

Valaši odpověděli hned ze startu druhé dvacetiminutovky. První útočná akce domácích hned přinesla gól. Tomáš Vávra nalezl snad jedinou volnou skulinku na přední tyči a nad ramenem Hufa zapadl touš do sítě – 2:1. Odpovědět mohl Lang ze slotu, ale Vsacany podržel Vošvrda. Na druhé straně měl možnost navýšit vedení Smetana, který se sotva vrátil z trestné lavice, jenže tentokrát nechal vyniknout hostujícího Hufa. Následně přežili oslabení i Berani a hned šli do přečíslení. Obrovskou šanci spálil Suhrada, jenž si najel mezi kruhy, aby Vošvrda puk ramenem vytěsnil mimo tři tyče.

Třetí třetina se nesla v bojovném duchu. Valaši nechtěli udělat chybu, Berani se naopak snažili zvrátit nepříznivý výsledek. Valaši měli opticky více ze hry, velkou šanci si ovšem vypracovali hosté. Z ničeho nic se ocitl před bránou Sedláček, který klepnul do kotouče a ten se od nic netušícího Vošvrdy vykutálel těsně mimo branku. Pak ovšem dvakrát za sebou udeřili zelenožlutí. Rob se natlačil před bránu, kde Huf ještě dokázal zasáhnout, ale na bekhendovou dorážku Víta Jonáka byl už krátký. Kotouč mu přeskočil beton a doklouzal do sítě – 3:1. Následně Huf lehce podcenil situaci, když propustil ránu Jiřího Říhy k bližší tyči za svá záda, a Valaši odskočili už na 4:1.

Kosmetická úprava skóre přišla v samotném závěru. Nejprve Miroslav Holec z levé strany vymetl Hufovu šibenici a navýšil náskok domácích na 5:1, poté dal výsledku definitivní tečku Mikuláš Zbořil při hře čtyř proti čtyřem. Vsetín tak po vítězství 5:2 snížil stav finálové série na 2:3, partie bude pokračovat šestým duelem na Velikonoční pondělí ve Zlíně.