Nedělní zápas zvládl lépe Zlín. Série se stěhuje přes Sirákov

Tomáš Petr Marek • 02.04.2023

Nedělní druhý finálový duel skončil lépe pro Zlín, který na Lapači vyhrál 2:1. Berani šli v neděli jako první do vedení a přestože se Vsetínu podařilo zásluhou Tomáše Vávry vyrovnat, poslední slovo měli hosté, kteří tak srovnali stav série na 1:1. Finále Chance ligy se nyní stěhuje do Zlína, kde bude pokračovat ve středu a ve čtvrtek.

CHANCE LIGA - F2 ne 2.4.17:00
Berani Zlín
1:2(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Vávra - 18. Sedláček (Kratochvíl), 28. Hejcman (Pospíšil). Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Zídek, Dědek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5400. Střely na branku: 43:23. Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda - Hryciow, Říha, Krajčík, O. Němec, Česánek, Jenáček, Voženílek – Jonák, Š. Bláha, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Hořanský, Vávra, Berger – Jenyš, Lichanec, Číp.
Berani Zlín: Huf - Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, P. Sedláček, Mrázek – Čechmánek, Hejcman, Pospíšil – Apolenář, Sadovikov, Köhler.

Úvod zápasu se nesl v tempu sobotního utkání. První větší šanci měl Vávra, který s Hořanským ujížděl dva na jednoho. První zmiňovaný mohl nahrávat na druhou stranu, ale místo toho vystřelil pouze do výstroje Hufa. Nastolená hra tělem z prvního zápasu byla k vidění také v tomto utkání. Krajčík střílel od modré, Hořanský tečoval, ale trefil vedlejší tyč. Zelenožlutí se snažili rychle kombinovat a hned vystřelit od modré, ale marně, jelikož brankář Zlína byl připraven. Na bránu ujížděl sám Rob, který byl podražen Gazdou a Vsetín tak dostal první příležitost skórovat. Nebezpečně po půlminutovém tlaku střílel Holec, ale Huf ukázal, jak to s lapačkou umí. Domácí přesilovku nezahráli špatně, ale nedokázali v ní vsítit branku. Do prázdné klece mohl pálit Klhůfek, jenže mu puk hokejku přeskočil.

Hra se na pár minut lehce zklidnila. Jenže Zlín začal být nebezpečný, jeho hráči pálili od modré, avšak Vošvrda byl vždy na správném místě. Záhy na to vyslal projektil na branku hostů, ale skvělý zákrok svou rukavicí předvedl Huf. Po odraženém puku z akce Luboše Roba se sám před bránou ocitl Miroslav Holec, jenž vystřelil z první, ale brankář Beranů vyčaroval další skvělý zákrok lapačkou. Husa nabídl domácím další početní výhodu za zásah do oblasti hlavy a krku. Místo gólu pro Vsetín, ujeli Petr Kratochvíl s Pavlem Sedláčkem a po střele Kratochvíla se puk odrazil na Sedláčka a ten jen doklepl do prázdné brány. Ještě před koncem vsetínské přesilovky střílel Rob těsně vedle tyčky. Do šaten po první periodě se tak šlo za skóre 1:0 pro hosty ze Zlína.

Na začátku druhé periody byl Půček velmi blízko srovnání, jelikož dostal nabídku od Holce, ale trefil opět zlínskou neprůstřelnou zeď, hned v protiútoku zahrozili Berani, ale skvěle vzdoroval Vošvrda. Číp dokázal tečovat tvrdou ránu od Říhy, ta ale zapadla brankaři Zlína do výstroje. Nebezpečně dokázal vystřelit hostující Petr Kratochvíl, poněvadž se střela odrazila od betonu Vošvrdy, ten se ale nakonec dostal k puku dříve než dojíždějící Sedláček. Velký problém Vsetínu dělal přechod do útočného pásma ze středního, z toho vyplynula šance Langa, ale puk skončil pod lapačkou vsetínského gólmana. Po skvělé individuální šanci se prosadil domácí Tomáš Vávra a poprvé v zápase překonal skvěle chytajícího Hufa, tím srovnal utkání na 1:1. Tento gól Vsetínské nakopl a začali být více aktivní. Důležitými oporami domácích byli hlavně fanoušci, kteří je tlačili k dalšímu vítězství v sérii.

Domácí radost zkazil zlínský Darek Hejcman, který se dostal k volnému puku u brány po střele Tomáše Pospíšila. Hosté se tak dokázali zase vrátit na koně a začali tlačit Vsetín v jeho obranném pásmu. Zelenožlutí však dokázali vzdorovat a postupně se posouvali do útoku. Vsetín pak na pár minut zavřel Zlín do zámku a nepustil jej k ničemu. Velmi blízko srovnání byl Vít Jonák, který dostal nabídku od Luboše Roba, ale puk skončil opět pod výborným Hufem. Hořanský se dostal do samostatného úniku, ale na brankaře Beranů nevyzrál. Vsetín si tvořil víc a víc nebezpečných šancí, ale stále nedokázal najít klíč k vyrovnávací trefě. V posledních dvou minutách puk na holi držel zejména výběr beranů. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro zlínské Berany.

Úvod třetího dějství byl velmi vyrovnaný. Posléze domácí opět přitlačili na pilu a dostali se do tempa ze druhé třetiny. Klhůfek šikovně nahrál Půčkovi, ten se utkal v souboji jeden na jednoho s Hufem, ale brankář Beranů byl opět úspěšnější. Zlín začal hrát dosti defenzivně, ale i přesto si zelenožlutí dokázali vytvářet nebezpečné šance. Zlín dostal první příležitost početní převahy. Dobrou pojistkou Vsetína byl Vošvrda, jenž dokázal vzdorovat zlínskému náporu. Zlín tak přesilovku využít nedokázal. Sami na domácí branku ujížděli hostující Lang s Mrázkem, ale využít tuto nabídku nedokázali.

Půlka třetiny uběhla a Vsetín stále nenašel srovnávací klíč. Berger dokázal skvěle tečovat střelu od modré, jenže letěla těsně vedle tyčky. Utkání pomalu ale jistě blížilo ke svému konci a hostující Huf stále dokázal výborně čelit všem pokusům hráčům v zelenožlutých dresech. Zlínu stačilo jen vyhazovat puky ze svého obranného pásma a přesně to taky dělali, byli si vědomi toho, že není třeba útočit. Dvě minuty před koncem třetí sirény si domácí vzali svůj oddechový čas, aby zlomili neprůstřelnost hostujícího gólmana a šli do hry bez brankáře. Beranům nepomohlo, že Zbořil byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl 50 sekund do konce. Zlín však oslabení ubránil a srovnal tak finálovou sérii na 1:1.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Takový typický zápas playoff, kdy my jsme měli tlak tak na 5-6 gólů, ale Zlínu zachytal Huf. Takže to asi bude souboj my a on.

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Dnes náš výkon nebyl takový, jaký jsme si představovali. Kluci se semkli, bojovali jsme jako jeden tým. Podpořil to výborný gólman Huf, takže je to hlavně jeho výhra.