Berani získali druhý finálový bod, série pokračuje ve čtvrtek ve Zlíně

Jan Tajzler • 05.04.2023

Finálová série Chance ligy se ve středu přesunula na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Vyprodané hlediště si na první branku v utkání muselo počkat až do druhé třetiny a mohlo být spokojené, neboť hned dvakrát se prosadili domácí Berani. Vsetín zareagoval na zlínské vedení až ve třetí části, kdy snížil na 1:3. V závěru se ale Valachům nepodařilo utkání zdramatizovat a první bitvu na zlínském ledě ztratili. Historicky se jedná o první porážku Vsetína v rámci play-off na zlínském ledě.

CHANCE LIGA - F3 st 5.4.17:30
Berani Zlín
4:1(0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. P. Sedláček (Sadovikov), 29. Zbořil (Köhler), 41. Z. Sedlák (Kindl), 59. Sadovikov (Husa) – 51. Jenáček (Vávra). Rozhodčí: Hribik, Květoň – Jindra, Komínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Berani Zlín: Huf – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Suhrada, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Apolenář, Hejcman, Pospíšil (A) – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C).
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Kajínek, Říha, Krajčík, O. Němec (A), Česánek, Jenáček, Hryciow – Jonák (C), Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Hořanský, Š. Bláha, Berger – Jenyš, Lichanec, Číp.

Berani se po přesunu na domácí led snažili na soupeře vletět a Vsetínské uzamknout v obranném pásmu. Územně měli sice ševci převahu, ale ze střeleckých pokusů ze všech možných pozic vážněji Žukova neohrozili. Naopak Vsetín když už se dostal do zlínské třetiny, byl nebezpečný. Blízko k otevření skóre měl po přihrávce Hořanského Berger, ale Huf byl připraven zasáhnout lapačkou. Další možnost měl vsetínský tým v 11. minutě, Rob postupoval do přečíslení s Vávrou, ten čekal na přihrávku, Rob se ale nakonec rozhodl jít až před Hufa a snažil se puk zasunout mezi betony zlínského brankáře, ten však opět důležitým zákrokem Berany podržel.

Poté přišly i slibné příležitosti Zlína. Špatné střídání Vsacanů mohl potrestat Sedlák, zlínský útočník měl i na výběr ze dvou spoluhráčů, nakonec ale akci vzal sám na sebe a narazil na připraveného Žukova, který zastavil jeho střelu z levého kruhu. V závěru první třetiny se pak před brankou Vsetína zjevil Köhler, ale ani zkušený útočník Beranů nenašel recept na otevření skóre. Vsetín pak musel před první sirénou ještě čelit přesilové hře Zlína. Ševci celou minutu měli Valachy sevřené v obranném pásmu, ale nic moc nevytěžili, naopak se museli bát o vlastní pásmo, neboť do brejkové situace vyrazili Hořanský s Bláhou, nejprve zakončoval Bláha z voleje nad branku Zlína, Hořanský si ještě vybruslil zpoza branky na střelu, ale brankář Beranů byl opět připraven zasahovat. Úvodní dvacetiminutovka tak skončila na Zimním stadionu Luďka Čajky bez branek.

Zlínu se povedl nástup do druhé třetiny a v čase 23:58 slavil otevření skóre. Sadovikovo nahození si zpoza branky vytáhl Pavel Sedláček a bekhendem zasunul puk mezi betony vsetínského brankáře, byla to pro něj už druhá trefa ve finálové sérii. Berani byli vstřelenou brankou povzbuzeni, zanedlouho mohl skóre navýšit Hejcman. Vsetín mohl vyrovnat akcí druhé útočné formace, Holec našel u vzdálenější tyče zlínské branky Klhůfka, ale jeho pohotové zakončení stejným způsobem vytěsnil Huf.

Domácí publikum se znovu radovalo v čase 28:59, přihrávku Köhlera zpracoval na modré čáře Mikuláš Zbořil, nejprve nastřelil bránícího Holce, ale napodruhé už se z hranice pravého kruhu nemýlil. Bylo jasné, že Vsetínští musejí otevřít hru. Získávali postupně územní převahu, ale defenzíva Beranů v čele s Hufem pracovala zodpovědně. Navíc mohl Zlín odskočit do tříbrankového trháku, když se do přečíslení dostal Luža s Mrázkem, druhý jmenovaný obdržel puk na volej, ale tentokrát se pohotovým zákrokem blýskl i vsetínský brankář Žukov, který vytáhl lapačku. V závěru druhé třetiny dostal Vsetín možnost přesilové hry, ale do sirény se prosadit nedokázal. Po čtyřiceti minutách tak byl domácí tým blíž k zisku druhého bodu v sérii.

Ševcům se opět povedl vstup do třetiny, když ustáli poslední zbytky vsetínské přesilovky a pak udeřili potřetí. Denis Kindl při individuální akci natáhl na sebe dva bránící hráče Vsetína, díky tomu vznikl prostor pro Zdeňka Sedláka, který zavěsil puk pod horní tyč Žukovovy branky. Se Vsetínem mohlo být ještě hůř, když musel čelit dalším dvěma přesilovým hrám Zlína, ale další navýšení skóre Valaši nepřipustili.

Zelenožlutí se poprvé v utkání prosadili při hře čtyři na čtyři. Tomáš Vávra dokázal z rohu pásma poslat přesnou přihrávku na kruh Šimonu Jenáčkovi a vsetínský obránce propálil Hufa ranou z voleje k tyči. Podobnou akci pak Vsetín sehrál i při vyrovnaném počtu hráčů, ale tentokrát po přihrávce Krajčíka ztroskotal na Hufovi z první zakončující Půček. V závěru utkání nezbylo hostům nic jiného, než odvolat brankáře. Zlín plány Vsacanů na dramatizaci zápasu rychle zhatil. Husa vyvezl puk z pásma, předložil jej na křídlo Stanislavu Sadovikovi a ten neměl problém trefit odkrytou branku Vsetína.

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Myslím, že po druhém vstřeleném gólu jsme zápas měli pod kontrolou. Kluci odehráli třetí třetinu výborně. Vsetín jsme nepouštěli do vyložených šancí a zápas jsme zvládli.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Zlín vstoupil do zápasu lépe. Ve druhé třetině dal dvě branky a zápas si v poklidu dohrál. Celkově jsme to dnes nebyli my. V zápase bylo moc chyb a nešli jsme si za výsledkem jako tým.