Přerov oplatil Vsetínu porážku

Radek Bařina, Michal Veselý • 14.08.2008

P ř e r o v - Odveta za úterní prohru Na Lapači se povedla hráčům přerovských Zubrů. V domácím prostředí zdolali své hosty z Valašska v poměru 7:3, když o vítězi rozhodla, stejně jako v úterý, až poslední třetina, v níž domácí vsítili čtyři góly. Vsetín, který tentokrát nastoupil s Rožníkem v brance, si tak připsal první porážku v přípravě. Přerovské dotáhli k vítězství shodnou bilancí 1+3 Sprušil s Ditrichem, Vsetínské dnes gólově táhl především první útok. Ani branka a dvě asistence kapitána Tesaříka, však tentokrát na úspěch nestačily.

Přípravné zápasy - přát. čt 14.8.18:00
HC ZUBR Přerov
7:3(3:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Hruška (Sprušil), 6. Pala (Ditrich, Hanák), 13. Mališka (Ditrich, Sprušil), 48. Vlček (Hanák, Hruška), 50. Sprušil (Ditrich), 58. Šimo (Vlček), 59. Ditrich (Sprušil) - 9. Tesařík (Štraub), 34. Štraub (Tesařík), 37. Staša (Tesařík). Průběh utkání: 3:0, 3:3, 7:3.
HC ZUBR Přerov: Krejčí (Čider) - Pala, Hruška, Faltýnek, Novák, Vlček, Halouska, Prinke, Ryšánek - Kolář, Ditrich, Sprušil, Šimo, Dostál, Rak, Mališka, Kupec, Hanák, Rusek.
VHK ROBE Vsetín: Rožník (Plšek) - Zavrtálek, P.Rajnoha, Pšeja, Šimek, Černý, Bauer - Tesařík, Štraub, Ašer - Gajdošík, Staša, Vaněk - Nesrsta, Mikeš, Kořistka - Gazdík.
S Rožníkem v brance, s 30 fanoušků v zádech nastoupili Valaši k odvetě na přerovském ledě. Myšlenkami byli ještě v kabině, když po střele přerovského útočníka zazvonila tyč vsetínské klece. Ani toto varovaní hosty neprobralo, v čase 3:00 se po hezké kombinace Přerovských trefil Hruška. Zelenožlutí se nemohli dostat do tempa a po nešťastném odraze inkasovalo podruhé, šťastným střelcem byl Pala. Po další hezké kombinaci se Zubři dostali do tříbrankového trháku. Rožník se podíval na kolegu Plška, ale tomu se do branky nechtělo. Co předvedli v první třetině Vsetínští? Za zmínku stojí šance Gajdošíka, který měl dnes v koncovce neuvěřitelnou smůlu, a Ašerova rána, jenž skončila na tyči Krejčího branky. V závěru třetiny se přece jen Valaši, na konci rychlého brejku byl kapitán Tesařík – 3:1.

V kabině po Hlobilově „fénu“ nastoupili Vsetínští do druhé části jako vyměnění. Aktivní byla zejména první útočná řada, Ašer – Štraub – Tesařík. Zejména vsetínský kapitán si musel několikrát „drbat“ hlavu. Aktivní Vsetín se přece jen kontaktního gólu dočkal, Tesařík přenechal puk Štraubovi, který si počínal přiměřeně svému věku, neuvěřitelně zkušeně – 3:2. O tři minuty později už bylo srovnáno, hezky zakombinovala i Hlobilova parta a Staša vyrovnal. Ve druhém dějství se několikrát vyznamenal i slovenský brankář ve službách šestinásobného mistra. Bleskurychlý semafor a bravurně zvládnuté přečíslení 2 na 1 vyvovalo mohutné skandovaní brankářova jména.

Třetí část odvládli domácí Zubři. Jejich aktivita byla odměněna brankou Vlčka z brankoviště. Na druhé straně mohl vyrovnat Gajdošík, ale jeho teč Zavrtálkovi rány skončila jen na břevně domácí klece. Udeřilo tak klasicky na druhé straně, Sprušil zamířil v samostatném úniku přesně – 5:3. Tato branka odstartovala ofenzivní smršť na obou stranách. Nejdříve Valaši dvakrát zamkli svého soupeře na minutu v útočné třetině, ale Staša po Gazdíkové lahůdkové přihrávace nepochopitelně přestřelil. Pět minut před koncem nařídil po háčku přerovské obrany rozhodčí trestné střílení. Stejně jako na Vsetíně se k němu postavil matador Štraub, jeho blafák však skončil v Krejčího lapačce. V závěru zápasu přidali domácí ještě dvě branky, nejdříve se hezky do šibenice trefil Šimo a na konečných 7:3 upravil v přesilové hře Ditrich