Parta i fanoušci jsou super, pochvaluje si brankář Marek Rožník

Michal Veselý • 15.08.2008

P ř e r o v - Sedm kousků zvládne v pohodě málokdo, ať se jedná o piva a nebo inkasované branky. Další ze zahraničních brankářů v dresu Vsetína, Slovák Marek Rožník, bral porážku 7:3 od Přerova sportovně. I přes nepříznivý výsledek se ochotně podělil o své dojmy a zároveň se představil vsetínským fanouškům. Snad se bude odchovanci trenčínského hokeje na Valašsku dařit.

Marku, prohrávat ve 13. minutě 3:0, to asi není nic příjemného?
To určitě ne, soupeř na nás vletěl a my hned dostali tři branky. Potom se hra trošku uklidnila. My jsme se dostali do tempa a už to bylo dobré.

S těmi třemi úvodními góly se ale nedalo nic dělat, souhlasíte?
V podstatě ano, oni když se dostali mezi kruhy, tak to všechno stříleli po břevno. A když mě to netrefí, nedá se nic dělat.

Potom jste se dostali zpátky do zápasu…
Začali jsme víc bruslit, probudili jsme se. Dali jsme branku a otřásli se z té trémy. Potom jsme s nimi hráli vyrovnaný hokej. Ale ve třetí třetině jsme dostali dva rychlé góly a už jsme byli na kolenou.

Předvedl jste několik výborných zákroků, hlavně zákrok při přečíslení 2 na 1 stál za to.
V podstatě se tam už nedalo nic moc dělat, hodil jsem se na led, bylo to do prázdné branky, puk mě trefil. Bylo to na náhodu.

V čem byli Zubři lepší?
Lépe bruslili a hlavně jich bylo na čtyři útoky, nás bylo jen na tři pětky. V poslední třetině se to ukázalo, byli na tom kondičně lépe. Pokud nám síly stačily, byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem. Druhou třetinu jsme vyhráli 2:0. Pokud tak budeme hrát pořad, můžeme porazit každého.

Neuvažoval jste o vystřídání?
Po třech gólech se většinou ve 13. minutě střídá, ale já jsem chtěl zabojovat, nechtěl jsem to zabalit.

Vsetínští fanoušci vás neznají. Jak byste se jim představil?
Jsem odchovanec trenčínského hokeje, hrál jsem tam až do 18 let. Působil jsem i v reprezentaci do 18 let, tam jsme byli stříbrní v Rusku. Potom jsem chytal v Maďarsku a po návratu na Slovensku jsem oblékal dres Kežmaroku a Banské Bystrici.

Jak se vám líbí ve Vsetíně?
Cítím se tady jak doma, „chalani“ jsou super. Parta je vynikající, stejně jako v Trenčíně. Jsem tím velice mile překvapený.

A co říkáte na fanoušky?
Ti jsou skvělí, působil jsem v první lize a tam toto neexistuje. V Trenčíně máme skvělé fanoušky a tito se jim určitě vyrovnají.