Povedený start! Valaši na úvod soutěže přejeli Nový Jičín

Václav Trávníček • 12.09.2015

Vydařenou premiéru zažili v sobotu v podvečer vsetínští hokejisté. V úvodním utkání sezony dali zapomenout posledním špatným výsledkům z přípravy a porazili Nový Jičín 5:1. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila o triumfu rozhodli ve druhé třetině, v níž soupeři nastříleli tři branky. Ve zbytku zápasu si už vítězství pohlídali. Brankář Petr Hromada přišel o nulu až v poslední minutě, kdy čestný úspěch hostů zaznamenal Matouš Kratochvíl

2. liga - 1.kolo so 12.9.15:30
HK Nový Jičín
5:1(1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Hryciow (Kolařík, Vaněk), 27. Kolařík (Tesařík, Zúbek), 29. Tesařík (Kolařík, Dvořák), 37. Vrba (Nedbálek, Vávra), 57. Slováček (TS) – 60. Kratochvíl (Andrýsek). Rozhodčí: Krenželok - Hanzlík, Novák. Vyloučení: 10:10, navíc Vítek (VSE) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1340. Střely na branku: 43:26. Vyhraná buly: 52:30. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hryciow, Tesařík, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík, Daněk, Ambruz – (41. P. Hruška).
HK Nový Jičín: Iláš (30. Chvostek) – J. Hruška, Andrýsek, Flašar, Vašut, Cabák, Horák – Škumát, Macháček, Lehečka – Novotný, Zdeněk, R. Gebauer – Ižacký, Kabeláč, Mikšan – Uhlár, M. Kratochvíl, Málek.

Rychlý a oboustranně důrazný hokej byl k vidění od prvních minut zápasu 1. kola mezi Vsetínem a Novým Jičínem. Hosté si v úvodní desetiminutovce zahráli hned tři přesilovky, díky čemuž byli nebezpečnějším týmem, do vyložených šancí se však, stejně jako na druhé straně Vsetínští, takřka nedostávali. Až v 11. minutě se k zakončení před Hromadou probili Gebauer s Novotným, ani jeden ale zblízka domácího gólmana nepokořil.

O dvě minuty později si svou první přesilovku vyzkoušeli i Vsetínští a sehráli ji znamenitě. Ukázkovou kombinaci Vaněk – Kolařík – Michal Hryciow zakončil poslední jmenovaný zblízka pohodlně do prázdné brány. V závěru třetiny byli hosté nadosah vyrovnání. Další svou přesilovku totiž sehráli výborně a vytvořili si hned několik výborných šancí, buď jim však radost překazil výborný Hromada, nebo pálil Novotný ve 100% šanci nad. K vyrovnání pak Novojičínským nepomohla ani půlminutová dvojnásobná přesilovka, do kabin proto odcházeli s jednogólovým mankem.

Jestliže první třetina přinesla poměrně vyrovnanou podívanou, v té druhé vládlo ledu jen jediné mužstvo. Vsetín si vytvořil místy až drtivý tlak a Novojičínští jen s vypětím všech sil odráželi výpady Valachů. Hned ve 21. minutě vystihl hostující rozehrávku Vávra, v úniku ale pálil nad. O pár sekund později šikovně usměrňoval puk na bránu Dvořák, Iláš ale dokázal vymršti svůj beton včas. Poté neuspěl v přesilovce ani Vrba, jehož pokus zastavila tyč. Ve 27. minutě se už ale Vsetínští dočkali. Ve skrumáži před Ilášem se nejlépe zorientoval důrazný Jan Kolařík, který propasíroval puk mezi betonem a tyčkou za brankovou čáru.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Michal Hryciow
Těsně před polovinou zápasu si i Vsetínští vyzkoušeli dvojnásobnou přesilovku a na rozdíl od hostů ji dokázali proměnit. Více než 1300 diváků rozjásal Radim Tesařík, který přesně umístěnou střelou nad vyrážečku nedal klečícímu Ilášovi šanci. O minutu později pak pro dobře chytajícího Iláše utkání skončilo. Velkou šanci Kubo sice překazil, při zákroku se ale zranil a do brány musel Chvostek. Ten udržel čisté konto do 36. minuty. V přesilovce vypálil od modré Nedbálek, jeho střelu lehce tečoval číhající Lukáš Vrba a Chvostek byl bez šance. Po skvěle zvládnuté třetině tak Valaši odcházeli do šaten s pohodlným náskokem 4:0.

Ve třetí třetině již tempo hry opadlo. Vsetínští kontrolovali náskok, což se jim poměrně v poklidu dařilo a na hostech bylo znát, že již nevěří v zázračný obrat. Přesto se sympaticky snažili o čestný úspěch, výborný Hromada byla ale proti. Zneškodnil jak Lehečkovo zakončení z bezprostřední blízkosti, tak Flašarovu střelu v přečíslení dva na jednoho.

Čtyři minuty před závěrečnou sirénou to tak byli znovu v pohodě hrající Vsetínští, kdo změnil skóre. Unikající Slováček byl faulován, hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které sám Ondřej Slováček proměnil bezchybně provedenou „forsbergovkou“. V samém závěru mohl završit půltucet Nedbálek, tváří v tvář Chvostkovi ale těsně minul. Poslední slovo tak měli přeci jen hosté. Osmnáct sekund před koncem vypálil z levého křídla Matouš Kratochvíl a puk prošel skrumáží těl až do sítě. Čestný úspěch Nového Jičína však již nic nemohl změnit na jednoznačné a zasloužené výhře Vsetína 5:1.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „V první třetině nás několikrát podržel brankář Petr Hromada, soupeř si vytvářel šance. Od druhé části jsme ale Nový Jičín přehrávali. Proměňovali jsme šance, dobře jsme kombinovali a drželi si náskok. Ve třetí části jsme to dotáhli do vítězného konce. Škoda inkasovaného gólu v poslední minutě, ale to se prostě stává. Myslím, že jsme utkání odehráli se ctí a ve druhé a třetí třetině jsme podali velmi dobrý výkon.“