Juniorka jede! V souboji prvního s druhým nadělila Přerovu desítku

Filip Bazala • 05.10.2014

Junioři po zápase s Havířovem, který jasně ovládli 8:1 zajížděli na led Přerova, kde se schylovalo k souboji prvního s druhým. Valaši však hned od startu zápasu dávali jasně najevo, že jsou v herní pohodě a diktovat tempo budou oni, což se promítlo i ve skóre, které se vyšplhalo nakonec až na výsledek 1:10! Svěřenci trenéra Jenáčka si tak upevnili první místo v tabulce a dál suverénně míří naproti postupu do další části soutěže.

LJ - 8.kolo ne 5.10.11:00
HC ZUBR Přerov
1:10(0:3, 0:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 46. Smolka (Müller) – 3. Španko (Hryciow), 13. Bouda (Slováček, Vaněk), 14. Bumbál (Surý), 39. Surý (Bouda, Hryciow), 39. Bumbál (Španko), 47. Španko (Bumbál), 50. Hořanský (Vaněk), 53. Surý (Hryciow, Vašíček), 55. Mikula (Stanislav, Svozílek), 60. Hořanský (Vašíček). Rozhodčí: Hradil – Štreitová, Zedník. Vyloučení: 10:6, navíc Zuzaník (Vsetín) 5 minut + OK. Využití: 0:4. V oslabení: 0:2. Diváci: 136. Střely na branku: 25:46. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:10.
HC ZUBR Přerov: Grigárek – Mašíček, Šťastný R., Duda, Novák, Ministr, Daniš, Smolka – Kratochvíl Š., Školoud, Rajnoch – Gremlica, Helešic, Tomaník – Siegel, Müller, Zavřel - Pecha.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Španko, Surý, Hořanský, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Vaněk.
Na úvodní gól se nečekalo příliš dlouho. Přerov se sice chvíli v oslabení dobře bránil, jenže pak povolil dorážet Patriku Špankovi a Valaši šli do vedení. Vyrovnat mohl z drzého průniku Školoud, ale brankář Stojar měl u tyče postavený svůj beton. V deváté minutě se po křídle řítil domácí Helešic, avšak ani on na vsetínského gólmana při zakončení nevyzrál.

Zbytek prvního dějství už patřil více Valachům, kteří navíc ještě dvakrát udeřili, přičemž oběma trefám předcházela velká chyba domácího týmu. Nejdříve po buly přesně zakončoval volný Jakub Bouda a další laxnost zakrátko potrestal Pavel Bumbál. Vsetín si tak do druhé třetiny nesl vedení 3:0.

Druhá část se v úvodu hrála bez větších šancí, ale Zubři se postupně začali zvedat. Gólově však důraznější počínání nevyjádřili. Například velmi nadějné přečíslení zakončil Zavřel mimo bránu. Přerov nedokázal proměnit ani přesilovku, a tak za to ke konci prostřední „dvacky“ zaplatil.

Valaši nejdříve zužitkovali přesilu pěti proti třem, kdy po hezké kombinaci doklepával Tomáš Surý do již prázdné kasy a v pokračující klasické početní výhodě se z dorážky prosadil Pavel Bumbál.

Ve třetí části se Zubři chtěli pokusit nepříznivý stav alespoň korigovat, což se jim podařilo. Po Müllerově střele se puk odrazil od betonu gólmana Stojara na Petra Smolku, který jej pohotově dorazil. Další snížení už nepřišlo, místo toho si Valaši s chutí zastříleli a přerovský tým závěr absolutně nezvládl, i když po faulu Zuzaníka hrál pětiminutovou přesilovku.

Na 1:6 upravil střelou z úhlu Patrik Španko, sedmou branku přidal z úniku mezi Grigárkovy betony Adam Hořanský, osmý gól vsítil ze střely přes obránce Tomáš Surý a k desítce pak přiblížil hráče VHK z dorážky Josef Mikula. Dvouciferného skóre se zelenožlutí dočkali až v posledních vteřinách, v čase 59:56 důrazem poslal kotouč do přerovské brány Adam Hořanský.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Po Uničovu jsem poukazoval na to, že nás čeká úplně jiný zápas. Kluky jsem na něj připravoval, ale bohužel to byl dnes z naší strany místy až trapný výkon. Po špatné první třetině jsme se v té druhé zvedli, ale dostali jsme čtvrtý a pátý gól v oslabení, což už nás zlomilo. Něco jsme si v kabině řekli, jak budeme třetí třetinu hrát, jenže ta pak byla fiaskem, které jsem nečekal. Zápas ukázal charakter hráčů a někteří mě neskutečně zklamali. Z tohoto zápasu udělám závěry.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Hrál první s druhým, proto jsme si zápas jeli do Přerova užít. Sám jsem byl na to zvědavý, jak se nám bude dařit, každopádně jsme chtěli předvést co nejlepší výkon. Už v pátek jsme měli s Havířovem výborný vstup do utkání a dnes to samé. Nám to všechno vycházelo a soupeři naopak ne. Když měl Přerov nějaké šance, tak nás podržel brankář. Nechci říct, že by výsledek neodpovídal dění na ledě, ale my jsme si do dnešního zápasu přenesli obrovskou pohodu. Hráli jsme naplno celý zápas, nic jsme nepodcenili ani za většího vedení, jak to někdy bývá.