Junioři zvládli samostatné nájezdy a odvezli si z Přerova dva body

Václav Trávníček • 12.12.2014

V předchozím kole proti Havířovu je v samostatných nájezdech zradila koncovka, tentokrát ovšem byli v této disciplíně junioři Vsetína úspěšní. V pátek na ledě Přerova dokonce dlouho sahali po třech bodech. Byli to oni, kdo zápasu udával tempo, jenže ve třetí části neudrželi tříbrankové vedení a doslova darovali soupeři jeden bod. V penaltovém rozstřelu byli Valaši úspěšní stoprocentně, zatímco Zubři se dokázali prosadit pouze jedenkrát. O rozhodující trefu VHK se postaral kapitán Lukáš Kuchařík.

LJ - 5NS pá 12.12.19:30
HC ZUBR Přerov
5:6sn(1:2, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Helešic (Šťastný), 26. Helešic (Kundrátek), 52. Pecha (Siegel, Kundrátek), 53. Ministr, 56. Zavřel (Kundrátek) – 5. Vaněk (Svozílek), 16. Surý (Vaněk), 30. Bouda (Valter), 34. Štědrý (Mikula), 43. Grygar (Bouda), rozhodující sam. nájezd Kuchařík. Rozhodčí: Dědek – Čelechovský, Zapletal. . Vyloučení: 2:7, navíc Šťastný (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Školoud (Přerov) 10 minut osobní trest – Valter (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 5:5.
HC ZUBR Přerov: Grigárek – Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Duda – Helešic, Müller, Kubal – Školoud, Ministr, Zavřel – Smolka, Siegel, Pecha.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Surý, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Štědrý, Stanislav, Valter, Vaněk.

Začátek zápasu nabídl vyrovnanou hru a šance na obou stranách. Kubal svoji střelu namířil nad Stojarovu klec a Grigárek pokryl tečovanou ránu Stanislava. Na začátku páté minuty už se však skóre měnilo. Od modré čáry vystřelil Jakub Vaněk a puk přes clonící hráče prošel do přerovské brány. Valaši ale o náskok velmi rychle přišli. Martin Helešic se v útočném pásmu dostal přes obránce a tvrdou ranou zacílil přesně do horního růžku.

Zubři mohli zanedlouho udeřit podruhé, jenže přesilovku odehráli velmi bídně bez jediné střely. To Valaši byli v početní převaze úspěšnější. Hráli pět na tři a dostali se opět do vedení. Vaňkovu střelu Grigárek ještě vyrazil, ale dorážející Tomáš Surý už se nemýlil.

Úvod druhé části byl bez větší šancí. Až ve 26. minutě chybovala vsetínská obrana a Přerované toho náležitě využili. Kundrátek vypíchl puk a poslal jej na ideálně postaveného Martina Helešice, který znovu a nekompromisně vymetl růžek brány. Domácí Zubry zakrátko v rozletu zastavil faul Šťastného, díky němuž hrál VHK pětiminutovou přesilovku a dostal se znovu o krok kupředu. Přerovská obrana nechala hodně prostoru Jakubu Boudovi, který v pádu zakončil k tyči.

Bleskově mohl srovnat unikající Zavřel, ale jeho sólo nemělo gólovou tečku. A tak znovu skórovali Valaši, kteří se zásluhou u tyče střílejícího Michala Štědrého dostali do vedení o dvě branky.

Třetí část začala velkou chybou domácích. Špatnou Dudovu rozehrávku vystihl Bouda, který sice trefil jen tyčku, ale Ondřej Grygar pak bez potíží doklepl puk do brány. Zubři následně pohrdli krátkou přesilovkou pět na tři, ale její nevyužití je mrzet nemuselo. Posledních deset minut totiž bylo v jejich režii.

Stíhací jízdu začal důraz na brankovišti v podání Daniela Pechy. Za půl minuty už to bylo pouze o gól, když do útočného pásma pronikl Tomáš Ministr a trefil se nad rameno brankáře Stojara. Valaši se najednou začali bát o výsledek, čehož Zubři využili. Kundrátek nastřelil puk na zadní mantinel odkud jej sebral Patrik Zavřel a překvapil Stojara zakončením z nulového úhlu. Kotouč propadl u tyče do brány a bylo vyrovnáno.

Protože v závěru už gól nepadl, musely zápas rozseknout nájezdy. Valaši v nich byli stoprocentně úspěšní, zatímco Zubři dokázali skórovat pouze jednou. O rozhodující trefu se postaral kapitán Valachů Lukáš Kuchařík.

Vladimír Kočara (trenér Přerova): Pro nás je tento zápas výhra, protože vývoj byl hodně nepříznivý. Hráli jsme sice od začátku dobrý hokej, ale byly tam dva vyšší tresty. Zápas dohrálo jedenáct bojovníků, kteří dokázali třemi góly srovnat. Musím proto před hráči smeknout, protože závěr patřil jednoznačně nám. V nájezdech byl Vsetín šťastnější.

Roman Čechmánek (trenér Vsetína): Třiačtyřicet minut jsme hráli tak, jak jsme si to představovali. Zodpovědně, disciplinovaně a dařilo se nám. Poslední minuty však byly z naší strany velice lehkovážné. Sami jsme se připravili o tři body. Domácím jsme jeden vyloženě darovali.