Junioři Vsetína přejeli Zubry z Přerova

Jan Tajzler • 16.11.2014

Povedené vystoupení mají za sebou junioři Vsetína. V nedělním poledni se střetli s výběrem Přerova, utkání bylo zprvu vyrovnané a zdálo se, že vítěz bude muset předvést větší odhodlání po vítězství. Jenže v prostředním dějství se domácí hráči zcela ujali režie utkání a třemi brankami odskočili až na 5:1. Přerov už se zpět do zápasu nedokázal dostat a svěřenci trenéra Čechmánka mohli po utkání slavit zisk tří bodů.

LJ - 19.kolo ne 16.11.12:00
HC ZUBR Přerov
6:1(2:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Slováček, 20. Bouda (Slováček, Surý), 21. Štědrý (Vaněk), 22. Španko (Surý), 33. Španko (Řezníček, Bumbál), 45. Grygar (Mikula, Štědrý) – 16. Kratochvíl M. (Rajnoch). Rozhodčí: Škrobák – Novák, Kurtin. Vyloučení: . Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bůbela) – Řezníček, Španko, Surý, Hořanský, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Slováček, Štědrý, Stanislav, Vaněk.
HC ZUBR Přerov: Sekula (Grigárek 22.) – Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Novák, Duda, Siegel, Smolka, Kratochvíl M., Kratochvíl Š., Rajnoch, Pecha, Muller, Kubal, Ministr, Helešic, Zavřel.

Začátek utkání nabídl vyrovnaný pohled na hru, útočné akce se střídaly na obou stranách a byla jen otázka času než se jedno z ofenzivně laděných mužstev ujme vedení. Šťastnějším celkem byl v tomto ohledu Vsetín, v čase 13:57 využil hrubé chyby hostujících obránců Ondřej Slováček a Sekulovi v brance Přerova nedal šanci. Zubři dokázali velmi rychle odpovědět, v čase 15:07 se prosadil Matouš Kratochvíl, když nadvakrát překonal Stojara. Zdálo se, že úvodní perioda skončí zaslouženou remízou, ale v čase 19:22 byl proti Jakub Bouda, ten zužitkoval skvělou přihrávku od Slováčka a přemisťující se Sekula už nestihl proti jeho koncovce zasáhnout.

Úvod prostředního dějství se Vsetínu vydařil na výbornou, již po dvou minutách hry svítilo na ukazateli skóre 4:1. Nejprve si branku připsal Michal Štědrý, vsetínský zadák se prosadil po individuální akci, kterou zakončil vstřelenou brankou. Hned poté se radoval Patrik Španko, ten se octl před Sekulou zcela sám a přesnou ranou navýšil vsetínský náskok. V tomto okamžiku trenér hostů využil možnosti oddechového času a provedl také střídání brankářů, Sekulu nahradil Grigárek. Přerovu se povedlo otupit vsetínský nápor, ale zelenožlutí byli i nadále aktivnějším mužstvem. Zubry nedostala do zápasu ani početní výhoda, Vsetínští naopak měli další příležitosti k navýšení skóre a v čase 32:50 se podruhé v utkání prosadil Patrik Španko, znovu se totiž orientoval v předbrankovém prostoru a mezi nohy přinutil střídajícího Grigárka poprvé rybařit. Prostřední dějství Vsetín zvládl skvěle a vypracoval si velmi slibnou pozici pro závěrečnou pasáž utkání.

Třetí třetina byla bohatá na vyloučení, v jednu chvíli se dokonce na lavici hanby tlačilo šest hráčů v barvách přerovských Zubrů. Vsetínští hráli trpělivě a v početní výhodě přidali šestou branku, kterou obstaral Ondřej Grygar. Frustrovaný Přerov už se na nic moc nezmohl a Vsetín mohl po třech porážkách opět ochutnat radost z vítězství.