Bojovnost nestačila, trápící se Vsetín podlehl Vrchlabí

Radek Bařina • 09.01.2021

Do zápasu s Vrchlabím vstoupili Vsetínští s viditelnou snahou odčinit nepovedený zápas ze Šumperku. Jenže stačily dva slepené góly na pomezí čtvrté a páté minuty a se Vsetínem bylo zle. Valaši si poté vynutili převahu a ve druhé třetině dokonce dokázali vyrovnat, těžce vydobytý stav ale vzápětí znovu ztratili a manko již nedokázali smazat. Závěrečná Vsetínská snaha se změnila v křeč a tři body tak po výsledku 2:4 putují k nováčkovi z Vrchlabí. Vrátit porážku mohou Valaši svému sokovi už v pondělí, kdy se v Podkrkonoší hraje odveta.

CHANCE LIGA - 19.kolo so 9.1.16:00
HC Stadion Vrchlabí
2:4(1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Štach (Březina, Pechanec), 36. Pechanec (Štach, Kudělka) – 4. Heřman (Zeman), 5. Urban (Bučko), 37. Hozák (Linhart), 60. Hozák. Rozhodčí: Barek, Pilný – Novák, Bohuněk. Vyloučení: 4:9, navíc Štach 5+OK - Hozák 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, Kudělka, Jenáček – Gorčík, Pechanec, Březina – Vítek, Šilhavý, Hořanský – Klímek, Kucharczyk, Půček – A. Zeman, Babka, L. Bednář.
HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Bučko, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Matýs, Chalupa.

Historicky první vzájemný duel Vsetína s Vrchlabím odstartovala už po půl minutě hry šance Valachů. Březina se v přečíslení dva na jednoho rozhodl pro střelu, zamířil však nepřesně. Ještě o poznání větší šanci měli domácí v minutě třetí. Po Štachově šikovném průniku ale Půček ani jeho dorážející spoluhráči ani natřikrát nedokázali přehodit ležícího gólmana Štěpánka. Štach navíc ve snaze o vydloubnutí puku sekl gólmana, putoval za katr a hosté trestali. Vsetínští nedokázali vyhodil puk ze svého pásma, Tomáš Zeman poslal puk na Martina Heřmana a ten z blízka bez problémů zakončil nad přesouvajícího se Málka.

Uběhla jen půl minuta a s domácími bylo ještě hůř. Patrik Urban nahodil puk od modré, ten prošel houštinou těl a zapadl přesně k tyči Málkovy svatyně. Opaření domácí mohli odpovědět krátce před polovinou třetiny, Pechanec ale tváří v tvář Štěpánkovi neuspěl. Zpátky do hry nevrátila Vsetínské ani jejich první přesilovka, sehráli ji totiž prachbídně. Přesto byli Valaši jednoznačně aktivnějším týmem a v patnácté minutě se dočkali zaslouženého snížení. Rozjetý Lubomír Štach si ve středním pásmu vyměnil puk s Březinou, naznačením střely oklamal gólmana a pak s přehledem zakončil do odkrytého kouta branky.V závěru třetiny byl blízko k vyrovnání Klímek, jeho dorážka z bezprostřední blízkosti ale zamířila pod gólmanovým tělem mimo tři tyče. Do kabin tak odcházeli spokojeněji hráči Vrchlabí.

Prostřední dějství bylo na zajímavé momenty dlouho skoupé. Vrchlabí zpřesnilo ofenzívu a Valaši se přes platonický tlak do šancí nedostávali. Vzruch tak přinesla až dvacátá sedmá minuta. Vsetínský Zeman se podél levého mantinelu šikovně protáhl až před gólmana, puk dokonce protlačil skrz jeho betony, za brankovou čáru ho ale nedostal. S přibývajícími minutami začali hosté stále častěji hrozit z rychlých protiútoků. Ve dvacáté sedmé minutě pálil v přečíslení dva na jednoho nebezpečně Machač, puk ale zastavilo Málkovo rameno.

Obrovskou šanci pak měl Stadion v minutě třicáté šesté, když po rychlém protiútoku a následné kombinaci v útočném pásmu zakončoval zblízka Niko, nepřehodil ale Málkův natažený beton. Vsetín bleskově obrátil hru a dočkal se vyrovnání. Štach poslal puk do jízdy Antonínu Pechancovi a jeho tvrdá střela z mezikruží zapadla k pravé tyči Štěpánkovy svatyně. Radost vydržela Valachům přesně padesát pět vteřin. Jiří Hozák dostal přesný pas na útočnou modrou, zbavil se dotírajícího Ondračky a únik zakončil přesnou střelu nad Málkovu vyrážečku. V závěru třetiny mohli domácí srovnat v minutu a půl dlouhé přesilovce pět na tři. Sehráli ji však mizerně a Štěpánka v podstatě vůbec neohrozili. I po dvou třetinách tak odcházeli Vsetínští do šaten s těsným mankem.

Třetí dějství odstartovalo další nepovedenou vsetínskou přesilovkou a pokračovalo platonickým a bezzubým tlakem domácího celku. Byli to tak hosté, kdo měl první tutovou šanci třetiny. Matys se ocitl sám před Málkem, skulinku mezi jeho betony ale nenašel. Vsetín se poté pustil do ostřelování hostující svatyně, s pokusy od modré, které navíc dobře viděl, však neměl Štěpánek příliš práce. A nepovedla se ani další domácí přesilovka. Navíc ji předčasně ukončil Štach faulem oceněným na pět minut a do konce zápasu.Při následné hře čtyři na čtyři si domácí přeci jen šanci vytvořili. Pechanec krásně obešel obránce, neprostřelil však Štěpánkovy betony. Zbytek třetiny přinesl konstantní obrázek. Vrchlabí pozorně bránilo a křečovitá snaha Valachů nevedla ani k ohrožení branky soupeře, natož ke gólu. Marné snažení VHK pak završila power-play. Domácí obrana zastavila unik na prázdnou bránu jen za cenu faulu a rozhodčí situaci posoudili jako technický gól, jehož autorství bylo připsáno faulovanému Jiřímu Hozákovi. Po výsledku 4:2 tak putují všechny body k nováčkovi z Vrchlabí.