Vyrovnané utkání rozhodl Kucharczyk, Vsetín získal mečbol

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 24.03.2021

Ve středečním podvečeru bylo na programu již 4. utkání čtvrtfinálové série mezi Vsetínem a Vrchlabím. Zápas tentokrát začal opatrně z obou stran a na první branku se na Lapači čekalo až do 36. minuty, kdy povedenou kombinaci Vsetína zakončil Daniel Klímek. Hosté ovšem reagovali záhy Filipem Kofferem. Rozuzlení nakonec musela přinést až třetí třetina, ve které vsetínskou přesilovou hru využil Radim Kucharczyk. Vrchlabí v závěru ještě zkoušelo hru bez brankáře, ale stejně jako v úterním zápase i tentokrát měl poslední slovo trefou do prázdné klece Jan Berger. Vsetín tak získal postupový mečbol, který může proměnit již v pátečním utkání v podhůří Krkonoš.

CHANCE LIGA - ČF4 st 24.3.17:30
HC Stadion Vrchlabí
3:1(0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 37. Klímek (Kucharczyk, R. Půček), 55. Kucharczyk (Štach, Gorčík), 60. Berger (Štach) – 37. Koffer (T. Jelínek, Linhart). Rozhodčí: Čech, Bejček – Novák, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – L. Bednář, Babka, Vítek.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – T. Jelínek, Linhart (A), Niko, Kajínek, Jirků (C), Kynčl, Blažej – Nouza (A), Rohlík, Heřman – Chalupa, Matýs, Machač – Mrňa, Urban, Hozák – T. Zeman, Chrtek, Koffer.

První třetině přinesla stejně jako úvod předchozího utkání opatrný hokej. Obrany obou celků si dávaly pozor a jen občas stáli Soukup s Málkem před nebezpečnou střelou. Třeba když hostující gólman na poslední chvíli vytěsnil prudkou Kucharczykovu střelu z první mířenou k pravé tyči a prostor u brankové konstrukce si musel hlídat také Málek.

Ve druhé třetině Valaši zvýšili tempo, na což Vrchlabí reagovalo. Otevřít skóre mohla první formace domácích, která se během jedné útočné akce u puku kompletně vystřídala. Březina získal kotouč u mantinelu, nebráněný nabruslil do mezikruží a vystřelil. Dorážkou se prezentovali Pechanec s Gorčíkem. Na druhé straně unikl vsetínské obraně Rohlík, jeho pokus z levého křídla se otřel o Málkovu lapačku a skončil za brankou. Vrchlabí zahrozilo v přesilové hře, bránící čtveřice domácích však dokázala všechny střely zachytit a do přečíslení dva na jednoho mířili Půček s Vítkem.

Po návratu Štacha na ledovou plochu se Vsetínu podařilo vstřelit gól v momentě, kdy byla posunutá branka. Po této akci se za Soukupovou bránou strhla menší potyčka. Následná vsetínská kombinace už skončila regulérním gólem. Souhra třetí formace domácích se zastavila u Daniela Klímka, který se z mezikruží trefil k pravé tyči. Neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno. Nahození Tomáše Jelínka od modré čáry tečoval Filip Koffer a na skákavý kotouč mířící pod vyrážečku už Málek nestačil zareagovat. Strhnout vedení na svou stranu mohlo Vrchlabí v přesilové hře, ale i v tomto případě domácí obětavě blokovali.

Do třetí třetiny se opět šlo za vyrovnaného stavu, který mohl už po dvou minutách změnit Půček. Na druhé straně tečoval u levé tyče Hozákovo nahození od mantinelu Mrňa a zasahovat musel až pozorný Málek. Mrňa se pak ocitl také v individuální akci, ale ani v tomto případě na vsetínského brankáře nevyzrál. Pomalejší pasáž opět vystřídala ta rychlá, když Chalupa vystřelil přes brnícího hráče z vrcholu pravého kruhu. Málek neměl příliš dobrý výhled a vyrážečkou zasáhl až na poslední chvíli. Po individuální akci na straně Vrchlabí přišel čas pro přečíslení Vlacha se Zemanem. Soukup si s ranou prvně jmenovaného poradil stejně tak, jako s pokusem Kucharczyka.

Střela Lubomíra Štacha od modré se od levé tyče odrazila do předbrankového prostoru, kde kotouč získal Radim Kucharczyk. Puk se mu snažil vypíchnout jeden z hostujících obránců, ale nasměroval jej za brankovou čáru. Hosté po inkasovaném gólu v 55. minutě přitvrdili a v posledních minutách zkusili hru bez brankáře, v níž byli velmi blízko vyrovnání. Místo toho dobruslil vyhozený kotouč Jan Berger a poslal jej do prázdné branky. Stejně jako o den dřív tak potvrdil vsetínské vítězství.