Zastupitelé schválili prodej akcií ruské společnosti Atlantik

Václav Trávníček • 21.09.2005

V s e t í n – Vsetínští zastupitelé dnes odpoledne schválili prodej 70% akcií hokejového klubu v celkové hodnotě 900 tisíc dolarů. Novým majoritním vlastníkem se stane ruská společnost Atlantik Management Sport Group. Město Vsetín si tak ponechá jedenáct procent, jedno procento bude nadále patřit Občanskému sdružení HC Vsetín a osm zbylých procent stávajícím akcionářům. Smlouva o prodeji akcií by měla být dle starosty Jiřího Čunka podepsána do konce týdne.

Hlavní činností nového majoritního vlastníka akciové společnosti Vsetínská hokejová je agenturní zastupování hráčů a zajišťování jejich přestupů. „Tato společnost vytvořila neziskovou organizaci s klubem Dynamo Moskva,“ řekl vsetínský starosta Jiří Čunek. „Hráči z tohoto ruského klubu, kteří se nedostanou do kádru, by tak mohli mít příležitost působit na Vsetíně,“ přiblížil Čunek plány do budoucna. Jednání s ruským partnerem se kromě prvního muže radnice zúčastnil také právník a zastupitel Lubomír Gajdůšek, předseda představenstva Vsetínské hokejové – Oldřich Štefl, a také nový sportovní manažer klubu Alexej Jaškin, jenž vedl se společností Atlantik první jednání.

Částka 900 tisíc dolarů by měla jít především na umoření dluhů vsetínského klubu. Ty dle Čunka činily při vstupu města do Vsetínské hokejové a.s. bezmála třicet milionů korun. „Naši partneři chtěli vstupovat do nezadlužené společnosti, kde by začínali s čistým stolem,“ vysvětlil Jiří Čunek.

Více informací o prodeji vsetínského klubu přineseme v rámci rozhovoru se starostou Jiřím Čunkem později.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno