Starší dorostenci podlehli Ocelářům

Filip Bazala • 21.09.2012

Po vítězství v Olomouci, čekal tým Jiřího Weintritta domácí zápas s Třincem. Valaši do utkání vstoupili dobře, aktivně a také se zaslouženě dočkali první branky, kterou vstřelil v přesilové hře Forch. Ačkoliv Oceláři tahali za kratší konec dokázali srovnat díky trefě Růžičky. Od druhé třetiny začal být Třinec lepší a využil hned několik příležitostí a dostal se do vedení 4:1. Jiskřičku naděje vykřesal trefou Grygar, ale ve třetí třetině i přes zlepšenou hru Valachů dávali branky už jen hosté a zvítězili tak nakonec 6:2.

ESD - 5.kolo pá 21.9.16:30
HC Oceláři Třinec
2:6(1:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Forch (Grygar, Ščotka), 39. Grygar (Žabčík) - 18. Růžička (Heider), 23. Kovařčík M. (Jašek, Růžička), 34. Pěnčík (Heider), 37. Poruba, 53. Kofroň (Růžička, Cienciala), 54. Kovařčík M. (Jašek, Zahradníček). Rozhodčí: Husička - Adamec, Poruba. Vyloučení:7:9 Využití: 2:2 V oslabení: 0:1. Diváci: 182 Střely na branku: 38:41 Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Hajda, Žabčík, Běhula, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Januška - Pancze, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Rod.
HC Oceláři Třinec: Svoboda - Roman, Mičulka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Walaski, Heider, Cienciala - Kovařčík M., Růžička, Kovařčík O., Pěnčík, Kofroň, Trčka, Motloch, Kasala, Lorek, Poruba, Jašek.

Od začátku první třetiny bylo utkání vyrovnané s šancemi na obou stranách. S první výraznou gólovou příležitostí přišli v páté minutě hokejisté Třince, když se jeden z hráčů řítil sám na bránu. Naštěstí pro vsetínské barvy neuspěl. Další minuty přinesly tlak Vsetína, který byl zejména zásluhou Martina Helešice dvakrát po sobě ve velké šanci, ale ex-vsetínského gólmana Svobodu prostřelit nedokázal. V deváté minutě rozhodčí poslal Třinec do čtyř a Vsetín tak měl šanci ujmout se vedení v zápase. Tuto šanci vsetínští nepromarnili a zásluhou Jana Forcha se dostali do vedení.

Pozice vedoucího týmu se vsetínským evidentně zalíbila a tak neustávali v tlaku, nicméně přes veškeré snažení další gól do třinecké brány prozatím nepadl. To mohli třinečtí potrestat v následující přesilové hře a srovnat tak skóre zápasu, bohužel hráčům v červených dresech chyběla přesnější střelba a tak se stav neměnil. V obrovské šanci se naopak na druhé straně ocitl René Pancza, který jel sám na bránu, Svoboda ho ale vychytal. Výbornou možnost ke srovnání stavu utkání dostal Třinec při následné přesilové hře 5 na 3, tu ještě vsetínští ubránili, klasickou přesilovou hru už si ale Třinec pohlídal a napodruhé doklepl puk do brány Marek Růžička.

Hned ze začátku druhé třetiny se Oceláři dostali poměrně šťastným gólem Michala Kovařčíka do vedení 2:1. Kromě tohoto gólu však první minuty moc vzrušení ze hry nepřinesly. Hrálo se nahoru dolů, dlouho bez přerušení a chvíli čekání na větší šanci prolomil až třinecký Ondřej Kovařčík, který po úniku otestoval gólmana Vlacha, ten ale situaci zvládl a tak se stav zápasu neměnil. Naopak, možnost srovnat utkání dostali při přesilové hře vsetínští. Třinec se ale výborně bránil a Vsetín kromě pár sražených střel nedokázal vymyslet akci, která by vedla ke gólu. Toho ale třinečtí schopni byli a tak ve vlastním oslabení zvýšili svůj náskok díky Marku Pěnčíkovi už o dva góly. Slabší chvilku si vybral gólman Vlach zrovna v nejmíň vhodný okamžik, kdy vsetínští začli za svými soupeři zaostávat a Jan Poruba tak zvyšoval na 4:1. Možnost napravit si reputaci měli vsetínští hokejisté o pár vteřin později při přesilové hře. Po několika šancích a následných zmatcích před třineckou svatyní zametkl puk po odražené střele Žabčíka do branky Ondřej Grygar.

Třetí třetinu otevřel faul na straně Třince a následná přesilová hra Vsetína, který ji bohužel využít nedokázal. Další minuty se hra přelívala ze strany na stranu, ani jeden tým si nedokázal vypracovat větší šance a ohrozit tak bránu soupeře. Vsetín si sice následně dokázal vypracovat tlak, ke vstřelení kontaktního gólu to ale nevedlo. Ani následná přesilová hra Vsetínu nebyla nic platná, i přes nesčetné střely a dorážky zůstával Svoboda neprůstřelný a i s trochou štěstí udržel Třinec od inkasování. Naopak vsetínská síť se rozvlnila po páté a to při dvojnásobné přesilové hře Třince, Adam Kofroň sice napoprvé netrefil prázdnou bránu, podruhé už se ale nemýlil a bylo téměř rozhodnuto. Chvilková nepozornost gólmana Vlacha znamenala už jen další navýšení skóre, Michal Kovařčík zvýšil na 6:2 pro Třinec. Šanci kosmeticky upravit konečný stav utkání dostal Erik Christov, když půl minuty před koncem nastřelil břevno. Na víc už se ale vsetínští nezmohli a podlehli tak Třinci v konečném výsledku 2:6.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): „Do poloviny utkání jsme drželi s favoritem krok. Od druhé poloviny, jsme ale vinou vlastních hloupých vyloučení inkasovali a závěr se pak už pouze dohrával. Příští kolo hrajeme derby se Zlínem. Musíme se dát zase dohromady, jak před utkáním s Olomoucí, najít potřebnou motivaci a pokusit se urvat nějaké body.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Utkání bych rozdělil na dvě části. V první půli byli domácí lepší, disciplinovanější a my jsme se nechávali zbytečně vylučovat, čímž jsme sami sebe dostávali pod tlak, ale naštěstí jsme dost oslabení dokázali ustát. Myslím, ze rozhodující okamžik byla vstřelená branka v oslabení. V závěru už to bylo o disciplíně domácích, kteří nám poskytli přesilovku pět na tři a jsem rád, že se ji klukům podařilo využít a vyhrát zápas. Chtěl bych vyzdvihnout výkon vsetínského, ale dnes už našeho gólmana Svobody.“