Vstupenky online

Druhá liga se rozjíždí, ve středu přijede ostravská Poruba

Jan Tajzler • 21.09.2015

Hokejisté Vsetína se připravují již na 4. kolo nového ročníků druholigové soutěže. Valaši mají za sebou zápasy, ve kterých nebyli příliš spokojeni s herním projevem, řeč je o utkáních s Technikou Brno a posledním zápase v Karviné, kde sice Vsacané dokázali zvítězit za tři body, ale určitě to nebylo za výkon, kterým by se mužstvo trenéra Jenáčka chtělo prezentovat v dalších zápasech. O zlepšení budou zelenožlutí usilovat ve středu, kdy na domácím Lapači přivítají celek ostravské Poruby a ve hře je třetí příčka.

Historie vzájemných zápasů mezi Vsetínem a Porubou se začíná solidně rozrůstat. V loňské sezoně se oba soupeři střetli celkem devětkrát. Větší počet odehraných utkání se urodil hlavně díky semifinálové sérii, ve které se Vsetín s Porubou střetl a dokázal ji v rozhodujícím zápase na jejím ledě vyřadit. Přes letní pauza se změny udály hlavně na straně Poruby, tým opustili zkušené stálice v podobě Luďka Krayzela, Marka Pavlačky nebo Miroslava Javína, i tak však bude porubský tým silný a pro letošní sezonu chce znovu bojovat o čelo tabulky.

Poruba bude ve Vsetíně hájit třetí příčku

Hokejisté z ostravské části Poruba mohou být s úvodem zatím spokojeni. Ze tří duelů vybojovali svěřenci trenéra Sršně šest bodů, když dokázali v samotném úvodu soutěže otupit žihadla z Moravských Budějovic. Venku to Porubě příliš nevyšlo a v regionálním derby padla na opavském ledě 3:5. Chuť si Ostravané spravili znovu v domácím prostředí, kde přejeli hodonínské Drtiče 5:1 a potvrdili, že se jim dlouhodobě proti jihomoravskému týmu daří.

Jak jsme již uvedli, v Porubě se přes léto děly změny v kádru a to celkem zásadní. Tým se musel vypořádat s odchodem tahouna Luďka Krayzela, dále pak kariéru ukončil Marek Pavlačka a vábení konkurenční Karviné vyslyšel Miroslav Javín. Mezi další odchody můžeme připočíst přestup Adama Červenky k nováčkovi do Kopřivnice a pro další sezonu se vedení porubského hokeje rozhodlo neprodloužit kontrakt s Jakubem Hulvou. Na první pohled se zdá, že ostravský tým oslabil, ale v Porubě mají kam sáhnout. Novopečeným kapitánem se stal Jan Chaloupka a vsetínský fanoušek si zcela jistě vzpomene na jeho um ze semifinálové série. Další oporou ofenzívy je bezesporu Aleš Kilnar 0+3. Co jistě stojí za zmínku je momentální produktivita Davida Zachara, ten stihl za tři zápasy nashromáždit už osm bodů, když se šestkrát trefil do černého a k tomu na dvě branky přihrál. V obraně se trenér Sršeň bude spoléhat na schopnosti talentovaného Jakuba Peslara 1+4, také on stihl ve třech zápasech zaznamenat vysokou produktivitu. Mezi další opory zadních řad můžeme zařadit velezkušeného Milana Ovšáka či Martina Bučka. V brance zatím dostává přednost posila z Frýdku-Místku Andreas Kubáň, tomu se na Lapači vždy dařilo přivádět vsetínské střelce k zoufalství, povede se mu to i v následujícím utkání?

Vsetínští chtějí navázat na výkon z 1.kola

Také Vsetín může být se vstupem do soutěže spokojen, tedy alespoň výsledkově. Co se týče herního dojmu, tam už to tak veselé není a své o tom ví jak trenér Luboš Jenáček, tak i hráči. Valaši začali sezonu skvěle, mdlým výkonům z přípravy dali zapomenout v prvním domácím utkání, kdy z ledu smazali celek Nového Jičína. Druhé domácí vystoupení už tolik radosti a spokojenosti nepřineslo, vsetínský Lapač vyloupila Technika Brno, která si zatím vede stoprocentně. První venkovní utkání zavedlo vsetínské borce do Karviné, zde se Valaši trápili a museli velmi brzy dotahovat jednobrankové manko. Valachům se nakonec podařilo utkání otočit a těsně zvítězit 2:1. „První třetinu jsme nehráli dobře, začali jsme vlažně. Proto jsme udělali před druhou třetinou změny v sestavě, trochu se to pak zvedlo. Pořád to není hra, kterou jsme podle mého názoru schopni předvádět,“ zhodnotil utkání trenér Jenáček.

Vsetínský tým se bude v domácím utkání znovu opírat o výkony brankáře Petra Hromady. V defenzívě spoléhá trenérský tandem Hlobil – Jenáček na ostříleného matadora Radima Tesaříka, muziku v zadních řadách bude tvrdit další vsetínský odchovanec Michal Nedbálek. Vsetín má k dispozici také talentovaného Michala Hryciowa či Zbyňka Žabčíka. Při posledním utkání v Karviné se Vsetín musel vyrovnat s absencí kapitána Daniela Vaňka a je otázkou zda se miláček tribun představí ve středečním zápase. Otazníkem je také start Martina Kuba, kterého trápí viróza. Určitě však nenastoupí David Vítek jenž si odnesl nastřelený kotník z posledního utkání v Karviné. Na jeho návrat si budeme muset počkat pravděpodobně až na sobotní zápas ve Frýdku Místku. S jistotou by se však měl představit nejproduktivnější hráč zelenožlutých Jan Kolařík 3+2, daří se také nové posile Petru Dvořákovi 2+1 či stranové posile Ondřeji Slováčkovi 1+2, vsetínským fanouškům by se měl také poprvé v soutěžním zápase představit Lukáš Finsterle, jenž už dořešil všechny administrativní záležitosti k tomu, aby mohl obléknout zelenožlutý dres. Zbytek produktivity je v týmu zatím rozdělen po malých příspěvcích jednotlivých borců.

Valaši dokázali v loňské sezoně Porubě ukončit sezonu v semifinále, ale poslední vzájemné měření sil nedopadlo pro Vsetín vůbec dobře, v rámci přípravy a generálky na ligu totiž Vsetín utrpěl debakl, když z Poruby odjížděl poražen vysoko 6:1. V ostrém zápase se však Vsetínští chtějí zlepšit, „Ostrava je velmi těžký soupeř. Potvrzuje to i výsledek z přípravy, kdy jsme u nich doma dostali šest branek, takže jim máme určitě co vracet. Bude to hodně o bruslení, podobně jako my, tak i Poruba má mladé hráče, kteří velmi dobře bruslí. Myslím si, že v zápase budou rozhodovat přesilovky, takže na to se musíme dobře připravit, upozorňuje před utkáním David Vítek.

Utkání třetího kola mezi Vsetínem a Porubou odstartuje ve středu v 17:30 na vsetínském zimním stadionu. Pokud z nějakého důvodu nemůžete být na Lapači přítomni, můžete využít podrobného onlajn přenosu, který připravuje vsetínská redakce.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada - Hryciow, Tesařík, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor - Zúbek, Vaněk, Kolařík - Slováček, Dvořák, Vávra - Hruška, Ondráček, Finsterle - Ambruz, Daněk, Jurík.

RT Torax Poruba: Kubáň – Malý, Slavík, Peslar, Buček, Ovšák, Šindelář – Stejskal, Zachar, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Seidler, Sysala, Ballner.

banner pod článkem
×
Odehrané v 19:15 | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov