Vsetín bez Biegla padl a odevzdal body Třinci

Aleš Koňařík • 19.10.2004

V s e t í n – Dvě třetiny držel vsetínskou naději na zisk bodů navrátilec Radovan Biegl, ale ke vší letošní vsetínské mizérii zápas pro zranění nedokončil. Po druhé třetině za stavu 1:0 pro Vsetín, který zařídil premiérovou trefou Robin Kovář, nastoupil mezi tyče Žigárdy, který na zápas nebude vzpomínat v dobrém. Již po 47 vteřinách závěrečné části jej překonal Peterek, další góly pak přidali Vítek a Polanský. Zlomený Vsetín se v závěru na nic nevzmohl.

- 15.kolo út 19.10.17:00
HC Oceláři Třinec
1:3(0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 34. Kovář (Vak) - 41. Peterek (Skořepa), 55. Vítek (Polanský), 60. Polanský (Pavelek, Král). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3075. Průběh zápasu: 1:0, 1:3.
VHK ROBE Vsetín: Biegl (40. Žigardy) - Jaškin, Gřegořek, Kowalczyk, Frolo, Klesla, Němec - Veselý, Vlach, Somík - Zadina, Pavliš, Kovář - Vak, Demel, Dubec.
HC Oceláři Třinec: Lakosil (48. Holeš) - Hunkes, J. Malinský, Všetečka, Mezei, M. Rozsíval, Chvátal - Skořepa, Bonk, Peterek - Bordowski, Král, Martynek - Vítek, Polanský, Pavelek.
Ačkoliv byl v zápisu uveden jako první brankář Štefan Žigárdy, došlo na vizi trenéra Tabary po utkání se Znojmem. Do branky nabruslil Radovan Biegl, poprvé od své srpnové operace kolene. Se staronovou jedničkou v zádech se Vsetínští pustili do útočení, ale brzy se opět projevila tradiční bolest vsetínského týmu: špatná koncovka.

V 6.minutě pohrdl odkrytou klecí Demel, kterému položením Lakosila připravil výtečnou pozici Palviš. Vakovi či Dubcovi pak v nejméně příhodný okamžik sklouzl puk z hokejky a Zadina v nájezdu střílel dobrého půl metru vedle levé tyčky. Se 77 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodou při vyloučení Bonka a Pavelka naložili domácí podle stejného scénáře, Vlach pouze nastřelil tyčku Oceláři se spoléhali na brejky, prim hráli draví křídelníci Královy formace Bordowski a Martynek, kteří nejednou zamotali vsetínským zadákům hlavu. Ale Biegl byl i přes chybějící zápasový rytmus pozorný a veškeré šance Třince skončily na jeho výstroji.

Situace se obrátila ve druhé části, kdy Třinec vyrukoval na domácí s mnohem aktivnější hrou a na Biegla se řítil jeden útok za druhým. Vsetínský gólman se ocitl v ohni střel. Po Frolově namazaní vyslal na Biegla tři střely z bezprostřední blízkosti Skořepa, Biegl ovšem vytáhl excelentní zákroky. Jakoby na něm vůbec nebyla patrná tříměsíční absence, oběma nohama se obul do své loňské formy. Oceláři vydrželi v náporu až do 34.minuty, kdy se Vsetínu po dlouhé době povedl jeden útok.

Junior Kovář se projel útočnou třetinou, vyměnil si puk s Vakem a osamocen před Lakosilem nezaváhal. Zkušeně si počkal, až se třinecký brankář roztáhne po brankovišti a poté z těžkého úhlu poslal bekhendem puk pod víko. Jenže to už se nad Vsetínem opět stahovaly černé mraky. Pár vteřin před sirénou totiž trefil Bonk Biegla nešťastně do krku a vsetínský brankář se kvůli rychle natékajícímu ohryzku musel poroučet z ledu přímo do nemocnice.

Žigárdy, který jej musel chtě nechtě nahradit, ale nezačal nejlépe a brzy po začátku třetí třetiny lovil puk ze své sítě. Neobsazený Peterek se z příhry Skořepy trefil přesně k levé tyči a srovnal. Vsetín se marně snažil o smysluplnou odpověď, třinecká defenzíva držela pevně a propustila pouze Libora Pavliše, jenž málem ustřelil Lakosilovi hlavu. Otřesený třinecký brankář musel na šití, zastoupil jej mladík Holeš.

Jenže Vsetín této relativní výhody vůbec nevyužil, třinecký brankář mohl v poklidu sledovat, jak se Vítek probíjí mezi vsetínskými beky a ranou pod vyrážečku posílá Třinec do vedení. Vrcholem domácí marnosti byla přesilová hra při vyloučení Polanského. Za pískotu tribun se nervózní hráči Vsetína nedokázali ani na okamžik usadit před třineckou brankou, a sotva se Polanský vrátil na led, potvrdil třinecké vítězství přesnou tečí Pavelkovy rány mezi betony nešťastného vsetínského brankáře.

Jan Neliba (Vsetín): "Třinec trpělivě čekal a dočkal se. Herně se trápíme. Nabádali jsme mužstvo, aby Žigárdyho podrželo. Bohužel hned v první minutě poslední třetiny jsme udělali chybu a inkasovali. Vzápětí jsme vyrobili další a bylo po zápase. Na našich hráčích byla poté vidět nervozita a nedostali jsme se ani do žádného pořádného tlaku."

Pavel Marek (Třinec): "Za tu dobu, co jsem u mužstva, jsme předvedli na Lapači nejlepší výkon. Trpělivě jsme bránili a až na jedno přečíslení jsme Vsetín ubránili. Přestože jsem inkasovali nešťastný gól, nepoložili jsme se a zápas jsem dokázali otočit. Jeden z rozhodujících momentů bylo odstoupení Biegla, protože nás do té doby hodně trápil."