Třetí remíza v řadě, Vsetín veze z Třince bod

Aleš Konařík, Václav Trávníček • 03.12.2004

T ř i n e c – Již tři utkání vsetínských hokejistů za sebou skončila nerozhodným výsledkem, Valaši dnes remizovali na ledě třineckých Ocelářů 2:2. Šestinásobný mistr měl na víc než jeden bod. Po brance Skořepy sice prohrával 0:1, dokázal ale vyrovnat a ve druhé třetině, po trefě Tomáše Demela, strhl vedení na svoji stranu. Na vyrovnávací gól Martynka z kraje třetí části však už Vsetínští neodpověděli. V modrém dresu se dnes po dvou letech objevil v extralize Jiří Hudler, jenž si na třineckém ledě připsal bod za asistenci.

- 28.kolo pá 3.12.17:00
HC Oceláři Třinec
2:2p(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Skořepa (Polanský, Podhradský), 42. Martynek (Polanský) - 9. Brabenec (Hudler, Gýna), 31. Demel (Vak). Rozhodčí: Nečas - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 3714.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Chvátal (21. Čakajík, 41. Všetečka), Hunkes, J. Malinský, Podhradský, Mezei - Peterek, Bonk, Hašek - Martynek, Král, Pavelek (41. Zbořil)- Polanský (7. - 14. Kucharczyk), Skořepa, Vítek (42. Janků).
VHK ROBE Vsetín: Biegl: Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Jaškin, Mikel - Hudler, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Pavliš, Korotvička.
Jiří Hudler se objevil trochu překvapivě jako pravé křídlo Brabencovy formace, ale na jeho výkonu nebylo zařazené na nezvyklý post vůbec znát. Hned při prvním střídání dal najevo, že neztratil nic ze svého přehledu a šikovných rukou, když prokličkoval obranou a Třince a připravil tak výbornou příležitost pro Brabence. Ten ale trefil jen rameno brankáře Vojtka. Skóre se přesto pohnulo záhy, ale neradovali se hráči v modrých dresech. Pěkná kombinace na jeden dotek vyústila v nekompromisní zásah Skořepy. Třinecký stadion zajásal, ale postupem času se rychlé uspokojení často měnilo v pískot.

Vsetín rychlý gól nepoložil, puk měli častěji na holích hosté a po několika méně nebezpečných šancích zaúřadovala první vsetínská formace. Závar před Vojtkem vyřešila až Gýnova střela, kterou do branky dorazil Kamil Brabenec. Vsetín byl nadále nebezpečnější, ale Demel byl při snaze o objetí beka zahákován a Vakovo sólo skončilo je na chráničích Vojtka. Oceláři projevili ofenzivní sílu až v závěru třetiny, dopomohl jim k tomu Bieglův výlet za branku – Rozsíval však naštěstí pro Vsetín přestřelil odkrytou klec.

Domácí mužstvo ve druhé částí povětšinou statovalo chytřeji hrajícím Valachům, už Somíkova nebojácná individuální akce v oslabení volala po gólovém zakončení. Vsetínský útočník obešel nedůrazného obránce a jeho bekhendová střela jen o centimetry minula levou tyčku. Následovala série velmi zmatených akcí na obou stranách, kterou nakonec utnula podařená spolupráce Vaka se střelce Demlem – vsetínský forvard si rychlou kličkou položil Vojtka a s přehledem zavěsil. Ve 36.minutě pak Hruška stanul sám před Vojtkem, ale místo zakončení se zamotal do vlastních kliček. Šance si Vsetín vypracoval i v oslabení, pojistku mohl ve 37. minutě přidat Hudler, jenže Selingrův pas jej zastihl v okamžiku faulu třineckého obránce Čakajíka. Vsetín dohrál třetinu v poněkud laxním duchu, několik vteřin před sirénou povyjel zpoza branky Král, Biegla však přehodit nedokázal.

V úvodu třetí části se neujala Brabencova teč Kleslovy střely, jenž o milimetry minula branku a před smrtící dorážkou zachránila Třinec pohotová hůl brankáře Vojtka. Nedáš – dostaneš: výpad Třince skončil zmatkem před Bieglem, ze kterého těžil pohotovou dorážkou Martynek. Vsetínské obdržený gól poněkud zarazil, hráči se nedokázali zkonsolidovat ani v několika přesilových hrách. Třinci prospělo přeskupení řad, Oceláři už tolik nepouštěli hosty do vyložených šancí. Ve 54. minutě mohli zvrátit vývoj zápasu, když unikajícího Krále zastavil nedovoleně Gřegořek a rozhodčí Nečas zkřížil ruce nad hlavou. Trestné střílení ale sám faulovaný neproměnil, puk se jen lehce otřel o Bieglův levý beton a skončil na zadním mantinelu.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém měl Třinec v úvodu výhodu přesilové hry 4 na 3. Za pískotu obecenstva vyslal na Biegla jedinou střelu, naopak Vojtek musel čarovat při nájezdu a dorážce Demla. Při plném počtu hráčů na ledě byl Vsetín více nebezpečný a prémiový bod měl nadosah. Jenže Vojtek odolal i poté, co Hudler vtipně přehodil od zadního mantinelu branku a Brabenec napálil puk jen do třineckého gólmana.

Pavel Marek (Třinec): "Začali jsme dobře, ale neutrhli jsme se na dva góly, abychom se uklidnili. Z naší strany v tom byla sice velká snaha, ale hra byla hodně křečovitá, puky nám uskakovaly a celkově to vypadalo špatně. Šance na tři body se nám naskytla v závěru, kdy jsme měli výhodu trestného střílení. Hráči si dneska ovšem vůbec nevěřili, ani nebylo koho vybrat. Nakonec šel Richard Král a nedal."

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Chtěli jsme bodovat a podle průběhu jsme ještě před třetí třetinou mohli myslet na vítězství. Pak jsme si to ale sami zkomplikovali. Hlavně neproměňováním šancí, tolik příležitostí jsme v Třinci nezažil, ať jako hráč nebo jako trenér."