Tři body zůstaly v Třinci, Vsetín nespasil ani uzdravený Čechmánek

Václav Trávníček • 26.10.2004

T ř i n e c – Temné období Vsetína pokračuje. V dnešním dohrávaném druhém kola Tipsport extraligy podlehli Valaši třineckým Ocelářům na jejich ledě 4:2. Vsetínským nepomohl ani první gól, ani posily Gýna a Vlček a uzdravený brankář Čechmánek v brance. Prohráli po čtrnácté v sezoně. Naopak Třinec protrhl černou sérii, kdy pětkrát za sebou nedokázal v domácím prostředí zvítězit.

- 2.kolo út 26.10.17:00
HC Oceláři Třinec
4:2(2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Melenovský (Peterek, Bonk), 19. Skořepa (Pavelek, Podhradský), 35. J. Malinský (Vítek), 52. Polanský (Skořepa) - 5. Vak, 42. Veselý (Brabenec, Klesla). Rozhodčí: Turčan - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:5, navíc Čechmánek (Vsetín) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3501.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Mezei, Hunkes, J. Malinský - Melenovský, Bonk, Peterek - Polanský, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Král (22. Vítek), Martynek. Trenéři: Marek a Mach.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Gýna, Gřegořek, Klesla, Frolo, Němec, Vlček (41. Jaškin) - Veselý, Vlach, Selingr - Zadina, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
V odvetě utkání s Třincem padlo na každé straně o branku více, což ovšem při dalším nulovém zisku Vsetína nehrálo zase až takovou roli. V sestavě vsetínského mužstva se po delší odmlce objevil brankář Roman Čechmánek a forvard Kamil Brabenec. Přes úvodní tlak Třince, kdy především Martynek zlobil navrátilce Čechmánka ve vsetínské brance, se poprvé prosadili hosté. Když se na časomíře srovnaly u číslovky čtyři dvě nuly, překonal brankáře Ocelářů dorážkou vlastní střely Tomáš Vak.

Sotva uzdravený Čechmánek ale nadále čelil rostoucímu tlaku domácího mužstva, které vsetínského gólmana ostřelovalo ze všech možných pozic. Zatímco pokusy Skořepy či Malinského Čechmánek stačil eliminovat na Melenovského ránu po chybě Gýny byl krátký. Nerozhodný stav však do přestávky nevydržel. V 19.minutě nahrál Pavelek efektně na dobře postaveného Skořepu, který z prostoru mezi kruhy bez přípravy prostřelil vsetínského brankáře podruhé.

Hostům nebylo možné upřít snahu o srovnání kroku se soupeřem, ale Třinec byl tím, kdo držel otěže zápasu. Nájezd Selingra či přesilovkový závar Vakovy pětky byly spíše jen bílými vránami vsetínského útoku. V 35.minutě pak Vítek vybojoval puk pro nepokrytého střelce: Malinský mířil z mezikruží přesně a domácí vedli o dvě branky.

Vsetínští zabojovali, v úvodu třetí třetiny je na dostřel dostala spolupráce Somíka se střelcem Veselým, který nechytatelným příklepem překonal brankáře Vojtka. Třinec na chvíli vypadl z koncentrace a Vak měl vzápětí na hokejce vyrovnávací branku. Jenže zblízka minul, stejně jako po Somíkově pasu střílel jen do Vojtka Kamil Brabenec. Jaškin velmi vystrašil Vojtka po nevinném nahození od červené čáry, které třineckému brankáři nečekaně propadlo lapačkou. Vsetínu ale nebylo –jako obvykle- přáno.

Stejně jako v předchozím zápase totiž umlčel vsetínské hlasy útočník Polanský. Opět byl neobsazený hráč v ideální střelecké pozici a opět se ranou z kruhů nemýlil. V 52.minutě tak bylo o osudu zápasu s definitivou rozhodnuto.

Pavel Marek (Třinec):"Řekli jsme si, že to domácí prokletí už musíme prolomit. I když na pohled naše hra dneska možná nevypadala líbivě, byla účelná a vedla k vítězství. Brankáře Vojtka jsme z Olomouce povolali ráno před utkáním, protože Vlasta Lakosil, byť chytá dobře, není v domácích zápasech v takové psychické pohodě jako venku a nechali jsme ho odpočinout. Richarda Krále jsme zase nechali sedět po první třetině, protože jsme chtěli oživit hru třetího útoku."

Jan Neliba (Vsetín): "Znovu jsme se dopustili individuálních chyb, které soupeř potrestal. Hráčům jinak nemáme co vytknout. Jsme v krizi, přijeli jsme bojovat a hráči ukázali, že mají vůli se porvat o výsledek. Byly i úseky, kdy jsme měli možná opticky navrch, ale nevedlo to k žádnému efektu. Z obou nových obránců vyšel jednoznačně jako vítěz zkušenější Gýna. U Vlčka to nebylo ono, a proto jsme ho také před poslední třetinou vystřídali."