Vsetín se střetne s Oceláři. Nastoupí Hudler?

Aleš Koňařík • 02.12.2004

V s e t í n – S Hudlerem na soupisce či bez něj absolvují vsetínští hokejisté utkání v Třinci, se kterým letos mají negativní bilanci dvou porážek. Na třineckém ledě se Vsetínu ke všemu tradičně nedaří, vždyť poslední vítězství nad Oceláři vybojoval Vsetín v sezóně 2001/02, kdy rozhodl gól Rostislava Vlacha v prodloužení. Valaši se budou muset obejít bez suspendovaného útočníka Branka Radivojeviče, třinecké zase trápí rozsáhlá marodka.

Zůstanou oba soupeři vzájemně na dosah?

Vsetínské a třinecké hokejisty dělí v tabulce pouhých šest bodů (26 – 32), karty jsou tudíž rozdány jasně: aby Vsetín udržel kontakt s lépe postavenými týmy, měl by v Třinci bodovat.Oceláři nadále pokračují ve svých průměrných výkonech ze začátku sezóny, kdy občas zazáří (vítězství 5:0 ve Znojmě), jindy pro změnu zklamou (prohra 5:1 v Plzni). V posledním kole se Třinci podařilo uhájit remízu 1:1 na ledě Karlových Varů. Domácí budou v zápase se Vsetínem postrádat pětici zraněných hráčů: Melenovský, Bordowski, Pletka, Štefanka a Ďurák.

Kanadské bodování třineckého týmu vede Jan Peterek (9+12) a z počáteční letargie, která málem vyústila v jeho uvolnění z týmu, se probírá někdejší nedotknutelná ikona třineckého hokeje, centr Richard Král. Zásluhou pilného sběru bodů především v posledních zápasech nastřádal čtyřiatřicetiletý forvard už 6 branek a 10 asistencí. Naopak bez jediného zápasu do kolonky střelců či nahrávačů nadále zůstává někdejší vsetínský koncový útočník Radim Kucharczyk.

Letošní bilance: Dvě porážky a jeden sestřelený brankář

Tři góly v závěrečné třetině prvního duelu, které inkasoval náhradník za v zápase zraněného Biegla Štefan Žigárdy, nasměroval Třinec k laciné výhře. Ani odveta nebyla ze vsetínské strany příliš povedená, ačkoliv se mezi tyče postavil sotva uzdravený brankář Čechmánek.

Vsetín – Třinec 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky:
34. Kovář (Vak) - 41. Peterek (Skořepa), 55. Vítek (Polanský), 60. Polanský (Pavelek, Král).

Třinec – Vsetín 4:2 (1:2, 1:0, 1:1)
Branky:
12. Melenovský (Peterek, Bonk), 19. Skořepa (Pavelek, Podhradský), 35. J. Malinský (Vítek), 52. Polanský (Skořepa) - 5. Vak, 42. Veselý (Brabenec, Klesla).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Biegl (Čechmánek) - Klesla, Frolo, Němec, Mikel, Gýna, Gřegořek, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Selingr, Vlach, Kovář - Dubec, Vak, Demel - Pavliš, Korotvička – Hudler?

Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Chvátal, Hunkes, Malinský, Podhradský, Mezei - Peterek, Bonk, J. Hašek - Polanský, Skořepa, Vítek - Martynek, R. Král, Zbořil - Janků, Kucharczyk, Pavelek