Vsetín se na ledě soupeřů nadále trápí, podlehl Kolínu

Jan Tajzler • 19.10.2022

Vsetínu se nepodařilo potvrdit sobotní vítězství nad pražskou Slavii. Na ledě Kolína přitom Vsacané nezačali špatně, když první branku ve vsetínském dresu obstaral Marek Voženílek. To ale bylo ze strany hostů vše. Kozlové srovnali díky využité přesilové hře, v každé třetině se dokázali jednou prosadit a nakonec Vsetín i porazit. Valachům nepomohla ani závěrečná více než pětiminutová hra bez brankáře. O první říjnovou venkovní výhru se Vsetín pokusí v sobotu na ledě Šumperku.

CHANCE LIGA - 13.kolo st 19.10.18:00
SC Marimex Kolín
3:1(1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Pajer (Z. Král, Čáp), 24. Ouřada (Koukal, Z. Král), 44. Cibák (Z. Král, Ouřada) – 5. Voženílek (Berger, Klhůfek). Rozhodčí: Zavřel, Čáp – Baxa, Dědek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 668. Střely na branku: 31:20: Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1.

SC Marimex Kolín: Soukup – Čáp, Piegl, Naar, Niko, Kolmann, Aubrecht, Cibák – Z. Král, Koukal, Ouřada – Pajer, Nedvídek, Dlouhý – Moravec, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Síla.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Ondračka, Smetana, O. Němec, Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Rob – Berger, Klhůfek, Klímek – Jonák, Přikryl, Sihvonen – Š. Bláha, Berzinš, Vítek.

Vsetínu se vstup do utkání povedl. Příkladný pohyb druhé útočné formace vedl k otevření skóre, když Klhůfek nahodil puk od modré čáry, ten se odrazil od bránících hráčů k Bergerovi a jeho přihrávka na Marka Voženílka dala vsetínskému zadákovi dostatek času, aby puk zasunul za brankovou čáru. Jenže to bylo na delší dobu ze strany Vsetína vše. Hosté mohli litovat častých vyloučení. Kolín se sice ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách trápil, ale v té třetí už slavil vyrovnání. Rychlý protiútok proti oslabenému Vsetínu zakončil přesně Lukáš Pajer, když si na levém kruhu zpracoval přihrávku Krále a zamířil na bližší tyč vsetínské branky. Po prvních dvaceti minutách tak v Kolíně panoval vyrovnaný stav.

Start do druhého dějství měli lepší domácí hokejisté. Nabito na modrou čáru dostal Petr Koukal, jeho střela sice nebyla přesná, ale odražený puk od zadního mantinelu dostal za Žukova Kryštof Ouřada. Tentýž hráč mohl Kolín poslat do dvoubrankového náskoku, když obral na obranné modré čáře Jenyše a osamocen mířil na Žukova, jeho první koncovku vsetínský brankář vychytal a z dorážky Ouřada už branku Valachů minul.

Vsetín se do vážnějších příležitostí dostával sporadicky, Valachům scházela větší přesnost v kombinacích. Za zmínku stojí zadovka Roba na Lichance, jehož pohotová rána jen těsně míjela tyčku kolínské branky. Před druhou sirénou měl vsetínský tým možnost přesilové hry, ale kromě prudké střely Jenyše si žádnou vážnější šanci nevypracoval. Po čtyřiceti minutách hry byli blíže ke tříbodovému zisku domácí kozlové.

Vsetín se snažil na soupeře na startu třetí třetiny vletět, ale byl to Kolín, který se dočkal další vstřelené branky, prosadila se čerstvá posila domácích, když Jakub Cibák nahodil puk od modré čáry a ten doputoval až za záda vsetínského brankáře. Valaši se snažili ihned zareagovat, ve slibné pozici se octl Klímek, ale trefil pouze horní tyč Soukopovy brány.

Do dalších příležitostí se Valaši přes organizovanou defenzívu kozlů dostávali velmi těžko. Blíže k navýšení skóre měli spíš domácí, ale přihrávku Ouřady nedokázal Král dostat za pozorného Žukova, který ještě podržel vsetínské naděje. Zelenožlutí sáhli ke hře bez brankáře již v 55. minutě, ale dlouhá power-play nevedla ani ke kontaktní brance. Tři body si tak doma ponechal Kolín, který přerušil černou sérii pěti porážek, naopak Vsetín stále čeká na první říjnovou výhru z ledu soupeře.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Věděli jsme, že nás čeká obrovsky těžký soupeř, ale hlavně jsme potřebovali zastavit špatnou sérii pěti prohraných utkání. Vstoupili jsme do zápasu blbě, protože jsme dostali první gól. Ale na klucích pak byla vidět obrovská touha utkání udělat, myslím si, že zaslouženě jsme dokázali srovnat už v první třetině. Nakonec se nám v každé třetině podařilo vstřelit branku a zápas 3:1 vyhráli, za což jsme nesmírně šťastní. Podařilo se nám dát tým dohromady a už od ranního rozbruslení jsme viděli touhu zápas zvládnout. Realizační tým děkuje všem hráčům, včetně Matěje Pinkase, který s námi byl dnes na rozbruslení a samozřejmě děkujeme i fanouškům, kteří nás k vítězství dohnali. Věříme, že nás výhra nakopne do dalších zápasů a dostaneme se na vítěznou vlnu.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Chtěli jsme navázat na poslední třetinu ze zápasu se Slavii, která se nám doma povedla. A myslím, že se to podařilo. Nezačali jsme špatně, dali první gól. Ale místo toho, abychom v tom pokračovali, tak jsme se dopouštěli zbytečných vyloučení. A mít tři vyloučení rychle po sobě hned v úvodu zápasu znamenalo to, že jsme zbytečně dostali soupeře na koně. Hra se tím srovnala a soupeř v přesilovce srovnal. V prostřední třetině poté přidal gól na 2:1. A když už jsme se dostávali do hry, vytvářeli si souvislý tlak, měli přesilovku dvě minuty před koncem třetiny, tak jsme zase udělali zbytečný faul v útočném pásmu. Co se týká třetiny, tak k vidění byly šance na obou stranách – bohužel se ale v tuhle chvíli střelecky trápíme. Šance jsme si vypracovali, ale neproměnili je. I když jsme hráli dlouhou dobu, pět minut, bez brankáře, tak tam zakončení chybělo, zápas jsme tak nemohli zdramatizovat. Na jeden gól je venku nesmírně těžké vyhrát nebo bodovat.