Na přesilovkách musíme zapracovat, uvědomuje si Ondřej Slováček

Jan Tajzler • 21.09.2017

Vsetín se v rámci 4. kola vrátil na domácí led a přivítal v dlouho očekáváném derby celek Přerova. Utkání doprovázela skvělá atmosféra, ale více důvodu k radosti měli příznivci hostů, to když Zubři otevřeli skóre již v úvodu utkání. Vsetín měl problémy také v úvodu druhé třetiny, kdy znovu brzy inkasoval. Přerov se zdál být na utkání lépe připravený. Vsetínu nepomohlo ani velké množství početních výhod, z devíti se prosadil pouze jednou a to až ve třetí třetině. „Musíme se na početní výhody zaměřit, více se v nich sehrát a dostat do hlavy jisté automatismy, věřím tomu, že na přesilovkách zapracujeme a bude nám to tam padat,“ doufal po utkání s Přerovem Ondřej Slováček.

Vsetínské plány na vítězství proti Přerovu zaznamenaly trhlinu již v samotném úvodu utkání. „Myslím si, že jsme začátek měli hodně vlažný. Branka byla náhodná, ale na druhou stranu musím střelci pogratulovat, udělal to velmi chytře.“ Vsetín se po zbytek úvodní třetiny s Přerovem přetahoval, utkání mělo svižné tempo a hrálo se nahoru dolů. „Nemyslím si, že jsme hráli dobře, přišlo mi, že jsme se báli dát branku a nehráli jsme to, co máme natrénováno.“

Přerov je soupeřem, kterého Vsetínští znají snad nejlépe z celé soutěže, dvakrát se s ním střetli v přípravě. „Soupeře známe velmi dobře, dívali jsme se před zápasem na video, věděli jsme, s čím na nás půjde a prakticky nás ničím nepřekvapil, jenže my jsme si to zkazili sami, hlavně v přesilovkách, měli jsme být i víc aktivní, byli jsme na můj vkus zbytečně moc zatažení.

Právě početní výhody jsou bolístkou zelenožlutých, Valaši měli v utkání s Přerovem celkem devět početních výhod, z toho téměř kompletní dvojnásobnou výhodu, ale branka se nedostavila. „Měli jsme dnes strašně moc přesilovek, ale bohužel se nám nic nedařilo, bylo to ulítané a nemělo to hlavu ani patu. Musíme se na početní výhody zaměřit, více se v nich sehrát a dostat do hlavy jisté automatismy, věřím tomu, že na přesilovkách zapracujeme a bude nám to tam padat,“ doufá vsetínský útočník.

Valaši v úvodu druhé třetiny opět inkasovali, Zubři byli na koni a Vsetín měl hodně těžké se dostat do hry. Přesto se Přerov dopouštěl zbytečných faulů a Vsetínští měli možnost utkání zvrátit v početních výhodách, když však ani přesilovky nevedly ke kontaktní brance, měli Valaši možnost trestného střílení, ke kterému se rozjel právě Ondřej Slováček. „Měl jsem v plánu jít do forhendu, viděl jsem místo kolem betonu brankáře, ale v poslední chvíli mi sjel kotouč z hole a bylo to celé špatně. Mohli jsme jít na kontakt a utkání mohlo dopadnout jinak, bohužel se tak nestalo,“ litoval Slováček.

Po dvou třetinách však na Lapači stále svítil stav 2:0 pro Přerov. Vsetín určitě věděl, že utkání je stále o jedné brance a do závěrečné periody vstoupil mohutným náporem. Brankář Klimeš měl plné ruce práce, ale dlouho odolával úspěšně. „Řekli jsme si, že do třetí třetiny dáme maximum. Neměli jsme už co ztratit, navíc na Přerovu bylo vidět, že se zatáhl a spíš hlídal vedení. Vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel z toho byla jen jedna branka. Ovšem ze třetí třetiny můžeme mít dobrý pocit, byla diametrálně odlišná oproti zbytku utkání a na tom musíme stavět do dalších zápasů.“

Valachy nyní čeká další neznáma, v sobotu míří do Ústeckého kraje, kde se představí na ledě Kalich arény proti Litoměřicím. „Připravíme se tak jako vždycky, trenéři určitě přijdou s videem a uvidíme, jakou nastaví taktiku. Musíme však hrát náš hokej, být aktivní a agresivní. Litoměřice disponují velmi mladým týmem, takže určitě nic profesorského vymýšlet nebudou. Očekávám rychlý hokej z obou stran. My však musíme zabrat a do Litoměřic jedeme vyhrát,“ uzavřel pozápasové hodnocení mladý útočník Vsetína.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno