Starší dorost bojoval do poslední minuty, ale v derby na Zlín nakonec nestačil

Filip Bazala • 21.09.2013

Starší dorost nastoupil v sedmém kole na led Zlína k derby, které odstartovali lépe svěřenci trenéra Hlobila. V 11. minutě poslal zelenožluté do vedení Adam Hořanský. Ševci dokázali odpovědět, vedení však Vsetínu vrátil Strmiska. V průběhu hry se skóre přelilo na stranu domácího týmu a ani v závěru kontaktní branka Grygara nezabránila konečné prohře 5:3. Starší dorostenci se však za svůj výkon nemusí stydět a zlepšená hra je snad signálem, že se dají utržit body i proti favorizovaným týmům, jako právě PSG Zlín.

ELSD - 7.kolo so 21.9.12:30
Berani Zlín
5:3(1:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Hladiš (Rezek), 35. Hladiš (Vyoral), 46. Hladiš, 51. Werbik (Kolařík, Kobylík), 58. Rezek (Vyoral) – 11. Hořanský, 33. Strmiska (Grygar), 55. Grygar (Tydlačka) Rozhodčí: Held – Kutra, Šmedek Vyloučení: 9:4 Využití: 1:2 V oslabení: 1:0 Střely na bránu: 34:29 Diváci: 60 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3
Berani Zlín: Ling – Hradila, Řezníček, Procházka, Kobylík, Schmied, Gazda, Kosorin – Kotek, Pavlůsek, Peška, Krejčiřík, Rezek, Vyoral, Werbik, Kolařík, Hladiš "C", Bumbál, Valášek.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Matelka, Haničák, Lejska, Svozílek, Hohl "C" – Rýpar, Hořanský, Lainka, Mikula, Janošek, Škrabánek, Tydlačka, Grygar, Dobiáš, Blahunek, Strmiska.

První šanci zápasu měli zlínští. Na trestnou putoval Tydlačka a Ševci hráli přesilovku. V ní se krásným sólem přes obránce snažil prosadit Valášek, ale narazil na beton brankáře Bechného. Chvíli na to dostali šanci přesilovky i hosté, ale nenaložili s ní příliš dobře. V polovině zápasu dostal Procházka trest na 2+10 a hosté druhou přesilovku využili. Adam Hořanský obkroužil bránu, najel si mezi kruhy a zamířil přesně pod vyrážečku Linga. Hráči na obou stranách pak testovali brankáře především střelami z větší vzdálenosti, ale ti se nenechali tak snadno překonat. Až při zlínské přesilovce došlo ke gólu. Dominik Hladiš nabral rychlost, zbavil se svých strážců a před ním zůstal už jen jediný obránce a brankář Bechný. Hladiš schoval střelu právě za posledního bránícího hráče a zamířil přesně do levé šibenice vsetínské branky. Bechný toho příliš neviděl a tak bylo vyrovnáno. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

Začátek druhé třetiny příliš vzruchu nepřinesl. Navíc po třech minutách hry se rozhodla zlínská časomíra, že poběží bez zastavení a tak se několik minut nehrálo a všichni čekali, než se podaří časomíru opravit. Hráči se mezi tím klouzali na ledě a chvíli to vypadalo jako na veřejném bruslení. Asi po sedmi minutách pauzy bez jakéhokoliv úspěchu se rozhodčí rozhodli hrát bez ukazatele času a tak nikdo na stadionu, kromě nich nevěděl, jaká minuta zrovna běží. V polovině třetiny trefil Hladiš z mezikruží pravou tyč Bechného branky. Na ledě byl pak k vidění hokej hodný derby.

Hrálo se hodně do těla a hráči si nedarovali ani centimetr ledu. Až v čase 32:24 přišel gól. Petr Strmiska dostal přihrávku od Grygara a z kruhu se trefil nad rameno Linga. Vsetín však dlouho nevedl. Uběhly dvě minuty a bylo opět vyrovnáno. Jan Vyoral vypálil na Bechného, ten střelu jen vyrazil a do branky ji za ležícího vsetínského brankáře dopravil Dominik Hladiš. V poslední minutě druhé třetiny ještě reflexivním zákrokem lapačkou podržel Ševce Ling a mohlo se jít do kabin.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se puk častěji pohyboval na holích zlínských hráčů, ale žádnou výraznější šanci se jim vypracovat nepovedlo. Hra se postupně vyrovnala a zachytal si i Ling. Když oba týmy hrály ve čtyřech, prosadil se individuální akcí Dominik Hladiš. Od mantinelu si s pukem najel do středu hřiště a bekhendem zamířil mezi betony Bechného. Zlín vedl a Hladiš zkompletoval svůj hattrick! Vsetín hrál chvíli poté přesilovku 4 na 3 a 5 na 4. V obou případech se zlínští ubránili a to i díky pozornému Lingovi. Vsetín na nevyužité přesilovky doplatil. V polovině třetiny totiž Zlín odskočil na rozdíl dvou gólů. Kolařík rychle nahrál z jedné strany na druhou, Bechný se nestačil přesunout a Nicolas Werbik bez větších potíží poslal puk do odkryté brány.

Zlínské vedení o dvě branky dlouhého trvání nemělo. Vsetín hrál přesilovku a v ní se prosadil Ondřej Grygar. Tydlačka se zmocnil puku za bránou, ihned ho poslal před Linga a tam ho za zlínského brankáře procedil Grygar. Divoká třetině nekončila. Netrvalo dlouho a přišel další gól. Ševci opět odskočili na rozdíl dvou branek. Václav Rezek vypálil na Bechného, ten střelu vyrazil, ale puk se opět dostal k Rezkovi a tentokrát už zlínský borec zamířil přesně. Kotouč poslal nad rameno Bechného a bylo to 5:3. Vsetín už se k obratu nenadechl a zlínští mladíci mohli slavit výhru nad svým rivalem.

Tomáš Valášek (trenér Zlína): "My jsme očekávali, že jako vždy to bude se Vsetínem urputný boj a to utkání nebylo jednoduché. Vsetín s námi držel krok, bojovali, nám se navíc zranili dva obránci hned v první třetině, takže částečně, protože jsme měli jednoho vyloučeného na deset minut, jsme hráli vlastně na tři obránce, což nebylo jednoduché. Dali jsme jim nějaké šťastné góly, ale jsme rádi, že i když se nedařilo, že se ten zápas podařil vybojovat a získali jsme další body."

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): "To už je prostě naše tradice, že kluci opravdu dneska dřeli a makali, po dvou třetinách to vypadalo slibně, že bychom si na ty body mohli šáhnout, ale bohužel zase se nám to nepovedlo dotáhnout do nějakého toho konce s body. Musíme zase prostě zapracovat, v pondělí nás čeká další těžké utkání. Myslím si, že dnes nevyhrál lepší mančaft, ale šťastnější. Dnes to byl oboustranně dobrý hokej, ale vždycky taháme za ten horší konec."