Zápisník Josefa Turka #9 - Úspěch v podobě jistoty play off nás moc těší

Petr Vychopeň • 27.01.2008

V s e t í n - Šest zápasů do konce základní části a vsetínští dorostenci jsou nikoliv jednou, ale oběma nohama v play off! Toužebně očekávaný klíč od brány vyřazovacích bojů putuje na Valašsko po minulém dvoukole, kdy mladíci nejprve podlehli Brnu 3:5, ale o den později pokořili Třebíč vysoko 7:2. „Povedlo se. Zbývá šestice klání a my jsme automaticky v play off. Teď můžeme hrát v psychické pohodě a na led se dostanou i méně vytížení hráči,“ libuje si úspěšný kouč Turek, který od popisu minulých a budoucích střetů odbočil i k jinému soudku, k všeobecnějšímu názoru na boje, v nichž jde o všechno.

I když Kometa oloupila Lapač o tři body, cítil jsem oproti předešlých zápasech zlepšení

„Proti Brnu jsme na led naskočili v očividně lepší formě a s daleko větším nasazením než tomu bylo v předešlých zápasech. Ruku v ruce s tím kráčel fakt, že na led naskočil Vávra, Kentoš, i Kubo, kteří byli dosud zraněni. Bohužel Tomáš Vávra si v zápase opět zranění přivodil. Co se průběhu první třetiny týče, z mého pohledu byla velmi dobrá.

Vyhráli jsme ji o dvě branky a to si mohli hosté ještě oddechnout, protože ve dvacáté minutě se řítil sám na bránu Pořický. Škoda, že tuhle možnost nevyužil, protože v druhé části jsme dostali dvě slepené branky. Odpovědět na to dokázal Jaškin, ale poslední slovo měla Kometa. Prohráli jsme nakonec 3:5, ale neřekl bych, že jsme odvedli špatný výkon. Na ten poslední krok, který nám měl zajistit play off, jsme si věřili.“

Zlepšení se opravdu dostavilo, o dorostenecké play off ve Vsetíně nepřijdete

„S Třebíčí jsme podle mě hráli pořád první housle. Byli jsme jasně lepší a to jak po stránce bruslařské, tak kombinační. Malý problém byl v obraně, protože jsme neposkládali ani šest obránců. Proto si úlohu defenzivního hráče vyzkoušel náš nejlepší střelec Kubo. Prim v tomhle klání hráli Ptáčník, Pořický, Hromada v bráně a ještě Kubo s Kentošem. I když podávají stále dobré výkony, s panem Plachtovičem jim říkáme, že mají na daleko víc.

Věříme, že to prokážou. Výhrou 7:2 jsme si zajistili jistotu play off, což je pro nás velký úspěch. Dokázali jsme to především dobrou výkonností od letní přípravy. Dá se říct, že to můžeme dohrát v psychické pohodě a vyzkoušet kluky, co hrají méně. Potýkáme se trochu s kritickou situací na postu gólmana, kde máme de facto jenom Petra Hromadu, u kterého se modlíme aby se nezranil. Sem tam s námi chodí ještě Richard Dohnálek z devítky, ale že by byl na takové úrovni, aby naskakoval stabilně za dorost, to se říct nedá.

Moje přání momentálně je, abychom do konce základní části vyhráli co možná největší počet zápasů, ale hlavně abychom si věřili na play off. Jsem zastáncem názoru, že pokud si tým věří, pomýšlí na lepší úspěchy, má určitou vnitřní sílu a dobře si naplánuje tu správnou formu, ve vyřazovacích bojích má velkou šanci.“

Vyhlídky jak na pátek a sobotu, tak na play off jsou různorodé

„V pátek zajíždíme do Zlína, kde lze očekávat urputný boj. V předešlém souboji jsme sice Berany porazili 4:2, ale teď to bude o něčem jiném. Domácí budou favority zápasu, mají v kádru plno reprezentantů, které jsem teď s panem Kopeckým nominoval na turnaj do Švédska. Počítáme s nimi, jsou to šikovní kluci. Nás navíc oslabil od minulého střetu odchod dvou obránců. Aspoň si ověříme, na co máme a na co ne. Každopádně do toho dáme všechno. Nastoupit do utkání s přílišným respektem a zakřiknutím se nevyplácí.

Sobota pak bude ve znamení souboje s Vítkovicemi. Minule jsme si je podrobili v poměru 4:0, ale teď to bude opět těžší. Nastoupíme proti jinému týmu, protože minule si hodně jejich hráčů vyžádala juniorka. Pokud můžu, tak bych chtěl ještě dodat, že například taková Sparta, Zlín nebo Karlovy Vary mají oproti nám širokou základnu hráčů. Jejich kluci jsou pořád vytíženi, mají i béčka, takže se pořád cítí pod tlakem. Pořád makají na plné obrátky. To u nás trochu chybí. Naši hoši necítí v zádech tu zdravou konkurenci, ten svůj post mají svým způsobem jistý, což je někdy na škodu.“

Předchozí díly:

Zápisník Josefa Turka #8 - Dvě utkání plus nula bodů, rovná se špatný spánek