Zápisník Josefa Turka #3 - Koncert neproměněných šancí a Jaškinův hattrick

Petr Vychopeň • 29.10.2007

V s e t í n - Jak souboj s Kladnem (2:3 pp), tak měření sil na karlovarském kluzišti (7:4) mají vsetínští dorostenci za sebou, tudíž je co hodnotit. O své cenné poznatky se s námi již tradičně podělil kouč Turek a jako perličku jsme si pro vás připravili i ohlasy jednoho z hráčů, Filipa Vrby. „Proti Kladenským jsme hráli prim, ale to zakončení... Ach jo,“ povzdechl si vsetínský trenér po prvním víkendovém mači. Mraky nepohody však zelenožlutí rozfoukali už o den později. „Ve Varech to bylo o něčem jiném,“ shodl se hráč Vrba i kouč Turek.

Turkův cíl? Skončit do dvanáctého místa

„Sobotní drama, ve kterém jsme zkřížili hole s Kladnem, bylo z naší strany koncertem neproměňování šancí. Po celý zápas jsme byli aktivnější, ale na hráčích je poznat, že do koncovky nedávají všechno. Mnohdy jsou si tak jistí vsítěním branky, že do toho nedají potřebnou razanci a soustředěnost a potom se diví, že jim to brankař chytl, nebo že se puk odrazil od tyčky," láteřil po utkání se Středočechy Turek.

Zásah do černého si připsali jen Matuštík s Kentošem a střetnutí dospělo do prodloužení, kde Vsetínští inkasovali. Navíc se jim zranil střelec Matuštík, což by mohlo oslabit nejen Valachy, ale i reprezentační výběr. „Doufejme, že to dobře dopadne. Sám jsem ho nominoval a věřím, že o hráče takových kvalit nepřijdeme," věří Turek.

Josef Turek na svém pracovišti

Nedělní zápas byl už o nečem jiném. „Oproti předešlému kolu jsme sedm šancí přetavili v gól, hattrick zaznamenal Dmitrij Jaškin, dvakrát se trefil Pořický a po gólu si připsali Ptáčník a Kubo. Otěže zápasu jsme měli pevně ve svých rukou a i když hráli Karlovarští tvrdě a oproti Kladnu hodně silový hokej, dokázali jsme si s tím poradit," liboval si vsetínský trenér.

V dalším kole čekají vsetínské dorostence Pardubice. „Východočeši měli podobně špatný rozjezd jako my, ale teď se vzchopily, tudíž nás nečeká nic lehkého. Následujícím soupeřem pak bude Hradec, který je sice na jednadvacáté příčce, ale mají nového trenéra, doplnili kádr o hráče ročníku 91, takže to bude taky těžké,“ uvědomuje si zkušený kouč.

Z trenérské lavičky na plac aneb Jak to vidí Filip Vrba

Filipe, máte za sebou dvě klání, z nichž jste na Lapač přivezli čtyři body. Jak hodnotíš tyto zápasy? Měli jste na víc, nebo jsi spokojen?

„Jednoznačně to byly střety, jež se dají zařadit do kolonky těžké, ale na druhou stranu jsme zabojovali a poradili si se supeři dobře. V naší hře sice byly určitě nedostatky, jenže ty jsou vždycky. Co se bodového zisku týče, nebýt naší katastrofální koncovky, odvážíme si šest bodů."

Váš trenér o tom mluvil a koneckonců ses o tom teď taky zmínil. Impotence v zakončení. Především na Kladně váš kámen úrazu.

„Ano, je to tak. Podle toho se odvíjel i celý zápas. Nedávali jsme vyložené šance a z toho Kladno těžilo. V prodloužení jsme pak inkasovali smolný gól od modré čáry, což nás srazilo do kolen. V tom zápase jsme dali snad pět tyček, z toho jednu já."

V nedělním klání s Karlovými Vary už jste své hrubky neopakovali. Domácí jste rozstříleli sedmi zásahy, tudíž problém s produktivitou se zdá být zapomenut. Kde však vidíš háček, že někdy to tam padá a někdy ne?

„Těžko říct. Proti Kladenským jsme pálili jednu za druhou a nespadlo tam nic. Ve Varech nás napadali dva, někdy dokonce tři hráči, takže potom vzadu dost propadali, čímž nám to ulehčili. Ale recept na přesnou střelbu postrádáme."

Vsetínský bek - Filip Vrba #21

Ty sám jsi spokojen se svým výkonem?

„V sobotu se mi hrálo hodně dobře, protože jsem byl často na ledě a chytil jsem to správné tempo. Hodně jsem střílel z modré čáry, ale bohužel jsem trefoval jenom konstrukci brány. Ve Varech to byla úplně jiná písnička. Domácí to pojali spíše co se týče nahazovaných puků a rychlého napadání. To mi moc nesedí."

Se kterým z tvých spoluhráčů se ti hraje nejlépe, s kým si nejvíce rozumíš?

„V obraně se mi nejlíp hraje s bráchou a s Mikulaštíkem. Hodně si taky rozumím s Míťou Jaškinem, Matuštíkem a Kentošem."

Řešíš se svým bratrem hokej i doma?

„Hodně často si povídáme o hokeji a rozebíráme každý zápas dopodrobna, ale jak je známo, v každém bratrském vztahu to někdy zaskřípe. Někdy se pohádáme i kvůli naprosté maličkosti. Na druhou stranu si ale hodně pomáháme."