SDO ve třetí třetině otočil zápas s Olomoucí a bere tři body

Helena Hegeďová • 29.10.2016

Již ve třetí minutě se z gólu radovali Kohouti z Olomouce, od této chvíle začal Vsetín prahnout po vyrovnání. Valaši se stali v průběhu zápasu lepším týmem, chybělo jim jen střelecké štěstí, které se dostavilo v poslední periodě. Vyrovnávací branku vsítil Koňařík a pět minut před koncem strhl vedení na stranu Vsetína Půček. Hosté ještě sáhli po hře bez brankáře, ale ani to jim body nepřineslo.

ELSD - 18.kolo so 29.10.13:00
HC Olomouc
2:1(0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky:43. Koňařík (Liška, Pařízek), 55. Půček (Klímek) – 3. Kořenek (Skopal). Rozhodčí:Vaněk – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:9 + navíc Aulehla (OLO) 10 min za NARZ. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:20. Diváci: 121. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Mar, Kuboš, Paroušek, Kollár, Pařízek, Klauda – Lašák, Klímek, Matiaško, Liška, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa.
HC Olomouc: Schejbal – Kažimír, Harabiš, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Podlaha, Aulehla, Paťava, Pěcha, Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Janečko.

Vyrovnanou první periodu odstartoval gólem Matěj Kořenek, který procpal kotouč okolo levé tyčky. Jeho přesný zásah byl na dlouhou dobu posledním. Domácím se dostalo možnosti k vyrovnání hned o několik minut později, když byl za podražení vyloučen Karpíšek. Valaši dlouho kombinovali a hráči z Hané se nebáli padat do střel. Nebyla to však poslední přesilová hra Vsetína. Domácí borci si v početní výhodě zahráli do první přestávky ještě dvakrát, a i když se k nadějně vypadajícím střelám dostali, nedokázali přesně zakončit.

Druhá perioda přinesla první vyloučení na straně Vsetína. Hosté však dlouho v početní výhodě nehráli, jelikož síly na ledě se co nevidět srovnaly. Oba týmy si dokázaly vytvořit šance, blíže k přesné trefě byli domácí, kteří se také častěji objevovali v útočném pásmu. Kohouti se v těchto situacích zase prezentovali dobrými obrannými zákroky.

Vsetín do poslední třetiny vletěl stejným způsob, jako opouštěl druhou periodu. Nyní už aktivita domácím borcům tolik žádanou odměnu přinesla. Ve 43. minutě si přesný zásah po spolupráci s Dominikem Liškou připsal Michal Koňařík, když se trefil nad levý beton. Olomouc nezůstala zaskočená a již o několik minut později se mohl do odkryté branky trefit Kořenek. Půček mohl navýšit z některého ze svých pokusů v přesilové hře, skvělými herními nápady se prezentoval také Kovacs. Vsetínští nakonec svůj obrat ve třetí třetině dokonali. V 55. minutě se ke kotouči dostal Roman Půček. Nejprve se snažil puk zasadit mezi Schejbalovy betony, tento prostor si olomoucký gólman pohlídal, a tak to vsetínský forvard s jednadvacítkou na zádech zkusil jinak a kotouč zasadil pod lapačku.

Hosté měli na vyrovnání ještě pět minut a snažili se ze všech sil. Nejblíže ke vstřelené brance byl Podlaha, který zakončoval do odkryté branky. Vsetínský gólman Sachr však celé své brankoviště dokázal pokrýt. Minutu a půl před koncem se v rohu kluziště strhla potyčka, která vyústila v několik trestů. Po jejich udělení už se zpátky do brány nevrátil olomoucký gólman, hosté to zkusili v šesti. Kohoutům se v závěrečné minutě nepodařilo dostat do střelecké pozice, a Vsetín tak zaslouženě zvítězil.