Probuzený Vsetín se chystá na souboj s Plzní

Aleš Koňařík • 29.10.2005

V s e t í n – Vítězstvím na Kladně utnuli vsetínští hokejisté černou sérii a překonali psychologickou bariéru v podobě nuly na kontě vítězství. Výkony Vsetína šly v poslední době nahoru a už utkání s Pardubicemi bylo ve srovnání s některými z předchozích utkání svěžím překvapením. Udrží se Vsetín znovunabytou chuť do hokeje i proti soupeři z Plzně, který pro změnu prahne po udržení kontaktu s osmým místem?

Lasselsberger Plzeň: Ambice vyšší umístění v tabulce

Západočeský klub prožil neméně děsivý úvod sezóny jako Vsetín, který však na rozdíl do ambiciózního týmu Plzně byl předem pasován na outsidera. Úvodních osm kol Plzeň nedokázala zvítězit, přičemž čtyřikrát dovedla zápas do prodloužení. První vítězství přišlo v 9. kole proti třineckým Ocelářům (4:2), následované výhrami nad nikterak zářícími papírovými favority Pardubicemi (3:2) a Spartou (4:1). Plzeňské výkony se však pohybují jak na houpačce, po tomto vzepětí přišly naopak další porážky resp. remízové zápasy. Klub přes rozpačité výsledky nesáhl k obvyklé změně na trenérském postu, zamíchal však se složením mužstva. Plzeň opustili útočníci Martin Paroulek, Josef Straka a Petr Havelka, opačným směrem zamířili Jiří Zelenka a Roman Tvrdoň. V posledním kole se Plzeň radovala z vítězství v derby nad Karlovými Vary 4:1, ke kterému brankou dopomohl Petr Koukal, jehož Plzeň vytrejdovala z Pardubic za Marka Vorla.

Produktivita: Nebezpečný střelec Aleš Padělek

Mladší z bratrů Padělků (Ivan Padělek strávil několik sezón v dresu Vsetína) se letos zařadil k nejnebezpečnějším extraligovým střelcům s devíti zářezy na hokejce. Kanadskému bodování klubu vévodí Dušan Andrašovský (5+8) a k oporám se definitivně zařadil i mladý útočník Jaroslav Kracík (1+9). Toto útočné trio je nejsilnější údernou formací Plzně. Po vleklých problémech se zády se do formy postupně dostává i David Moravec, v deseti zápasech stihl nastřádat 6 bodů (3+3). Brankář Roman Málek je sedmý v hodnocení všech extraligových gólmanů, s úspěšností zásahů 94,1% a průměrem 2,31 branky na zápas.

Duel č.1 – Šťastná remíza při premiéře gólmana Štefla

Byl to boj o únik z posledního místa a Vsetín měl štěstí, že v Plzni dokázal vyválčit bod, který zařídil Roman Stantien. V nehezkém zápase sice Plzeň dostala puk za brankáře Štefla ještě dvakrát, góly jim však hlavní sudí Petr Bolina neuznal.

Plzeň - Vsetín 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Josef Straka (Matějovský, Adamský) - 44. Stantien (Tomík, Demel).

Ze vsetínské kabiny:

Do tréninků už zasáhl obránce Patrik Luža, stav zraněného ramene Ondřeje Hrušky je stále stejný a jeho návrat do hry se nedá předpokládat dříve než za měsíc. Vsetín na kladně zvítězil díky premiérovým trefám všech tří střelců – Janků, Hrušky a Valka.

Z kroniky zápasů Vsetína s Plzní

Duely Vsetína s Plzní byly po derby se Zlínem jedny z nejemotivnějších zápasů, Plzeň i v průběhu vsetínského panování dokázala na Vsetín zahrát stylem, který nebyl Valachům příjemný. Plzeň měla v letech 1995 – 2001 se Vsetínem vyrovnanou bilanci. V play-off na sebe oba týmy narazily jen v sezóně 1999/2000, kdy se v semifinále radoval Vsetín, který Plzeň vyřadil 3:0 na zápasy. Vsetín dokázal nad Plzní naposledy zvítězit 30. prosince 2004 (3:2).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Altrichter - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř - Demel, Stantien, Valko - Jenáček, R. Hruška, Janků - Rob, Ivan, Květoň - Dubec, Steiner, Duba.

Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Klaus, Štěpánek, Trojovský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Koukal, D. Moravec - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Tvrdoň, Matějovský.