Vstupenky online

Vsetín se utká s Hodonínem, nastoupí už i Radim Tesařík

Miroslav Šipula • 12.12.2014

Hokejisté Vsetína mají před sebou další utkání z rozjetého kolotoče zápasů. Tentokrát přivítají na ledě hokejového chrámu na Lapači svého tradičního rivala z Hodonína. Oba letošní vzájemné duely s Drtiči naskytly vyrovnanou podívanou, ani jeden z nich neskončil po základní hrací době. Vítězství brali poprvé Jihomoravané, když vyloupili Lapač, podruhé Valaši, po úspěchu v Hodoníně. Bude stadion Vsetína dobyt týmem Drtičů i podruhé, nebo tentokrát domácí své království uhájí? Začínáme v sobotu v 17:30 a připraven bude také textový online přenos.

Ačkoliv oba týmy dělí v tabulce po celý průběh sezony pěkných pár příček, tak pohled na vzájemná klání nám naznačuje, že hodonínští hokejisté nebudou pro Vsetín lehkým oříškem ani ve vzájemném zápase s pořadovým číslem tři. Byli to právě oni, kteří uštědřili zelenožlutým barvám první porážku sezony, když ve třetím kole, v utkání, kterému vládla hlavně bojovnost a hra tělem, zvítězili na Lapači v prodloužení 2:1. Ve druhém vzájemném střetu, hraném na jihu Moravy, bral sice bod navíc po výhře na nájezdy Vsetín (4:3), nicméně Drtiči ještě v devětapadesáté minutě drželi jednobrankové vedení. Jak se po těchto letošních zkušenostech na sebe oba celky připraví, se dozvíme v sobotu večer.

HODONÍN: Letos zatím za očekáváním, ale poslední tři zápasy - 9 bodů pro Drtiče

Hokejistům z Hodonína náleží po dvaadvaceti odehraných utkáních osmá příčka tabulky. Tedy ta, která je poslední zaručující vstupenkou do play off. Tu momentálně docela s přehledem hájí a stále drží kontakt s vyššími pozicemi, hlavně díky třem posledním utkáním. Drtiči dokázali utnout sérii svých nezdarů, a chytli naopak výherní vlnu. Z této vlny vylovili za tři uplynulá kola maximální devítibodový zisk, když si postupně vyšlápli na Břeclav, Opavu, a zatím v posledním odehraném mači rozstříleli Bobry z Valašského Meziříčí.

V něm bylo již od začátku patrné, kdo je lepším týmem. Na valašskomeziříčských byla sice patrná snaha o úvodní branku, nicméně to, co jim bylo dovoleno si v útoku vypracovat, kryl hodonínský brankář Kotvan. Poté začala kralovat ofenziva domácího celku, která v dalším průběhu utkání zajistila vedení až o 4 branky. V pohodě hrající Drtiči už si zápas v poklidu dokázali pohlídat a dovést ho do vítězného konce. Notně oslabení Bobři, kteří přijeli jen s třinácti hráči do pole, tak opouštěli Hodonín s prohrou 2:6. „Chtěli jsme navázat na předchozí venkovní zápasy, což se nám podařilo. První třetina byla taková křečovitá. Hra se však postupem času zklidnila a zjednodušila. Začali jsme se více tlačit do brankoviště, důraz přinesl další góly. Věděli jsme, že čtvrtá branka soupeře zlomí. Závěr už jsme si pohlídali.“ Okomentoval zápas trenér hodonínských, Jan Prčík starší.

Uvidíme, zda budou střelci Drtičů tak úspěšní i v zápase s druhým Valašským soupeřem. Vypadá to, že nejvíce bude vsetínská obrana v zápřahu, když na ledě budou hráči jako Zdeněk Jurásek (9+15), jenž se svými čtyřiadvaceti body táhne ofenzivu Hodonína a je také třetí v kanadském bodování východní skupiny, za ním o moc nezaostává Michal Kuba (12+8), který drží místo nejlepšího střelce Drtičů, nesmíme zapomenout ani na rovněž dvacetibodového Jakuba Sajdla (6+14), za kterým je srovnáno trio Petr Peš (9+9), Zdeněk Kučera (9+8) s Dominikem Piskořem (5+10). Opomenout nesmíme také velkou útočnou sílu v podobě Martina Špoka, jenž se po zranění bude snažit dostat zpět k tahounům.

V brankovišti Hodonína jsme v minulosti občas zahlédli loňskou dvojku Prostějova Kevina Rozuma, nicméně v průběhu sezony začal dostávat celkem jasnou přednost slovenský brankář Zdenko Kotvan, jehož procentuální úspěšnost zásahů činí 89,41%, s průměrem 3,23 obdržené branky na zápas.

VSETÍN: Poprvé v sezoně dvě porážky v řadě, zabrání zelenožlutý celek případné třetí?

Nepříliš vydařenou krátkodobou minulost mají za sebou hokejisté Vsetína. Tým pod vedením koučů Hlobila a Jenáčka ochutnal dvakrát v posledních dvou kolech hořkost porážky. Stalo se to poprvé v sezoně, co vůbec zelenožlutí podlehli soupeři dvakrát za sebou. Počet proher v sezoně se tak vyšplhal na hodnotu osm. I to je ale stále číslo, které vsetínským nebrání se vyhřívat na špičce tabulky, konkrétně na třetím místě, když za dvaadvacet zápasů dokázali nasbírat čtyřicet dva bodů.

Zatím poslední klání, které Valaši sehráli, se uskutečnilo v Ostravě. Tým Poruby se vehementně chce dostat zpět do kontaktu s čelem tabulky, který v pár kolech, kdy zaváhal, lehce ztratil. Neméně pak toužil Vsetín v letošní sezoně konečně porazit a dobře se na něj připravil. Již v úvodní minutě se mohl radovat z gólu v hostující brance, když Valaši vůbec nechytili začátek utkání a Hromada se nestačil divit. V polovině zápasu Vsetín znovu inkasoval, nicméně stačil rychle reagovat brankou Ambruze. Nedlouho na to, měl na hokejce vyrovnání Vaněk, trestné střílení však neproměnil. A když se později trefili už jen dvakrát hráči Poruby, byli vsetínští nuceni po šedesáti minutách sklonit hlavy. Hodnocení zápasu dle Luboše Jenáčka: "Poruba byla dneska lepší, vyhrát si zasloužila. My jsme nehráli dobře, nám chyběli někteří zranění hráči. Výkon postrádal kvalitu, ale pokusíme se dát dohromady tak, abychom v sobotu s Hodonínen předvedli dobrý výkon a naplno bodovali."

Jakou taktiku v jaké sestavě trenéři v sobotu vymyslí, vědí jen oni. Jisté je, že i přes nevydařený uplynulý týden mohou stále pracovat s kvalitními a produktivními hráči. A také to není dlouho, co Vsetín získal velikou posilu do obranných řad. Radim Tesařík, velezkušený, extraligou ostřílený obránce, nastoupí v zelenožlutém dresu už právě proti Hodonínu. Poté, co se vsetínským "Áčkem" trénoval prakticky ihned od ukončení svého angažmá ve Zlíně, se čtyřicetiletý veterán vrací hájit barvy města, ve kterém se narodil. Nesmíme zapomenout ani na navrátilce Lukáše Vrbu, který patřil vždy k nejproduktivnějším bekům. Kdo v letošním ročníku kraluje ofenzivě, je každému vsetínskému fanouškovi jasné. Jan Kolařík (15+13) se svými osmadvaceti body vévodí tabulce kanadského bodování skupiny východ společně s karvinským Vladimírem Lukou. Jeho stabilně výborné výkony pomohly Vsetínu na dobré pozici přežít zejména nedávnou velikou marodku. S Kolaříkem v lajně hraje výborně Ondřej Slováček (6+16), a také by se jim měl do sobotního utkání vrátit jejich parťák David Hrazdira (7+9), jenž utkání v Porubě vynechal.

Branka Vsetína by měla být znovu teritoriem Petra Hromady. Ten si drží svou úspěšnost zákroků stále nad devadesáti procenty. Konkrétní číslo činí 91,61%, s průměrem 2,47 inkasovaných branek za utkání.

Sestavy v minulém kole

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Hryciow, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Štědrý, Vrba I., Tesařík – Zúbek, Vaněk (C), Ambruz (A), Kolařík (A), Ondráček, Slováček, Štrbík, Daněk, Kývala.

SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Polesný, Zapletal, Vanek, Kulyk R. - Kučera, Sajdl, Špok, Peš (A), Jurásek (A), Kuba, Mika, Milfait, Tomi, Zezula, Vrba II, Smetana, Charvát.