B-tým: Ten zápas přijde, věří Erik Christov po dlouho vyrovnané bitvě s Kroměříží

Helena Hegeďová • 12.12.2016

Vsetínská juniorka se v krajské lize výsledkově trápí, je však nutno podotknout, že B-tým podává zápas od zápasu lepší výkony. V rámci šestnáctého kola se na vsetínském zimním stadionu předvedl vedoucí celek soutěže, Kroměříž. Kdo však očekával jasné vítězství favorita, musel být překvapen. Vsetín se dostal do vedení již ve třetí minutě, kdy se z úniku dokázal prosadit jednadvacetiletý Erik Christov. „Dopředu jsem věděl, co budu dělat,“ přiznal dvougólový střelec Vsetína. Valaši drželi s Kroměříží krok po dvě třetiny, během druhé přestávky svítilo na tabuli skóre 5:5. „Hráli jsme naplno, nechtěli jsme nic vypustit,“ komentoval Christov překvapení v podobě vyrovnanosti utkání. „Byla to taková tahaná, ze které nakonec vyšla lépe Kroměříž.“

Dnešní utkání se možná nebude hodnotit zrovna lehce, ale jaký byl zápas z vašeho pohledu?
První dvě třetiny byly dobré. Akorát ty začátky, hlavně ve druhé třetině jsme pět minut zaspali a z toho padaly góly, což byla chyba. Pak jsme ale začali hrát a vždycky jsme se na ně nějak dotáhli. Ve třetí třetině jsme udělali nějaké chyby, soupeři tam napadaly góly a zápas se tím nějakým způsobem ztratil.

Jaký zápas jste očekávali? Přece jenom vás přijel prověřit vedoucí celek.
Určitě jsme počítali s tím, že přijede kvalitní soupeř. Mají tam spoustu šikovných hráčů, spousta z nich hrála i extraligu. Očekávali jsme těžký zápas a myslím si, že jsme k tomu přistoupili dobře, pokud teda nepočítám ty chyby. Za výkon musím poděkovat celému mančaftu, z naší strany to byl výborný zápas. Myslím si, že jsme překvapili.

Již ve třetí minutě jste se dostali to vedení. Úvodní branku utkání jste vstřelil vy, jak vypadala tato situace?
Myslím, že to byl Kuchta (Lukáš Kuchařík), kdo tam výborně zablokoval hráče. Já už jsem byl rozjetý, najížděl jsem si zezadu a v plné rychlosti jsem přebral kotouč. Kuchta tam fantasticky forčekoval, takže mi ten kotouč vlastně získal on. Já už jsem se pak ocitl v samostatném nájezdu. Dopředu jsem věděl, co budu dělat. Gólman mi šel dolů, byl trošku vytáhlý z brány, takže jsem tam udělal kličku do bekhendu, na kterou gólmani většinou nestačí. Povedlo se a jsem za to rád. Nejen za ten gól, ale také za celý vstup do utkání.

Ze vsetínské strany přišla i druhá branka, dokonce v oslabení. Myslíte si, že to soupeře zaskočilo?
Hráli jsme naplno, nechtěli jsme nic vypustit a myslím si, že soupeře to určitě zaskočilo. My jsme v tabulce poslední, oni jsou první. Všiml jsem si, že tam po sobě začali i něco hulákat a řvali také na rozhodčí, takže jsme si říkali, že to chceme udržet. Oni pak dali kontaktní branku na 2:1 a pak už se hra vyrovnala, jak hokejově, tak výsledkem a hrálo se opět od nuly. Byla to taková tahaná, ze které nakonec vyšla lépe Kroměříž.

Vstup do Kroměříže do druhé třetiny proběhl ve velkém stylu. Co jste si říkali poté, co dokázal soupeř během jedné minuty otočit?
Úvod do třetin většinou zaspíme, čehož se musíme vyvarovat. Musíme se na začátek každé třetiny nahecovat a dělat méně chyb, protože nás následné dotahování stojí hodně sil a tady se ty zápasy prohrávají.

Kroměříž odskočila v průběhu druhé třetiny na rozdíl dvou branek, vy jste však dokázali vyrovnat. Jak vypadala branka na 4:5?
Říkali jsme si, že půjdeme do napadání, což nám vycházelo. Keša (Miroslav Janošek) výborně bojoval v rohu a puk se ke mně nějakým způsobem odrazil. Chtěl jsem ještě nahrávat zpátky, jenže gólman si to ta srazil sám. Byl to víceméně gól zadarmo, ale vyplynul z dobrého tlaku a jsme za to rádi. Původně to mělo jít úplně jinak, měl jsem v plánu to poslat Kešovi, aby ten puk hodil do prázdné branky, ale gólman byl rychlejší a dal si ten gól sám (směje se). Bohužel jsme pak ve třetí třetině dostali pár facek a zápas ztratili. Je to škoda. Musíme zamakat v dalším zápase.

Co je tedy potřeba zlepšit do dalšího zápasu?
Musíme zlepšit všechno. Tréninky vypadají dobře, máme výborné trenéry, na které si nemůžeme stěžovat. Musíme stále makat, ten zápas přijde. Máme kvalitní družstvo, spoustu šikovných hráčů. Ten zápas přijde a my se od něho odrazíme. Nesmíme jezdit jeden za druhým, takhle ten zápas prostě nevyhrajeme. Někdy je to i trochu o rozhodčích, ale na to se nemůžeme vymlouvat.