Vstupenky online

Hrabal míří na východ: sezónu dohraje v ruském Čerepovci

Aleš Koňařík • 12.12.2006

V s e t í n - Nejproduktivnější zadák Vsetína Josef Hrabal se už letos do žlutozeleného dresu neoblékne. Koncem týdne odlétá za svým prvním zahraničním angažmá a na půl roku zakotví v ruském týmu Severstal Čerepovec. Potká se zde s útočníkem Radovanem Somíkem, který za Vsetín nastupoval v předminulé sezóně. Vsetín, který který je už s velkou ztrátou na posledním místě, možná do konce přestupního termínu opustí ještě jeho nejlepší střelec Tomáš Demel.

Hrabal se po sezóně vrátí, říká Jaškin

O zájmu momentálně jedenáctého týmu ruské superligy se Vsetín dozvěděl prostřednictvím manažera Čerepovce Andreje Jakovenka, který strávil mnoho sezón v české extralize v dresu Slavie. „Kontaktovali jsme se tak před deseti dny a bavili jsme se o možnostech uvolnění Josefa do Čerepovce,“ řekl sportovní manažer Vsetína Alexej Jaškin.

Odchod jednadvacetiletého beka právě do ruské nejvyšší soutěže se uskutečnil především díky finanční stránce celé akce. „Přesnou částku zveřejnit nemůžu. Stačí jen říct, že klub vyinkasuje opravdu zajímavé peníze,“ dodal Jaškin. Hrabalův odchod nemusí být posledním pohybem v kádru, ale spekulace, že dalším na ráně bude útočník Tomáš Demel, zatím Jaškin nepotvrdil.

„Uzávěrka přestupů v Česku je ještě daleko, takže tuto otázku budeme řešit, až když bude aktuální. Tyhle záležitosti se ke konci tohoto termínu řeší rychle, uvidíme, jak se situace vyvine,“ upřesnil.

Reprezentační zadák odletí do Čerepovce koncem týdne. Hrabalova vsetínská kapitola ovšem ještě není zcela definitivně uzavřena. „Josef se po této sezóně vrátí do Vsetína, má zde ještě smlouvu na další rok,“ vysvětlil Jaškin.