Valaši otevřou nový rok na ledě poslední Techniky Brno

Jan Tajzler • 06.01.2017

Novoroční oslavy jsou již minulostí a hokejisté Vsetína se připravují na svůj první zápas v novém kalendářním roce 2017. Zelenožlutí se chystají do Brna, kde se utkají s beznadějně poslední Technikou. Karty jsou před tímto utkáním jasně rozdány, jakákekoliv zaváhání by na ledě Techniky bylo pro vsetínského favorita ztrátou, naopak domácí sovy mohou pouze překvapit. Utkání mezi Technikou a Vsetínem vypukne v sobotu 7. ledna od 17:00 v Hokejové hale dětí a mládeže v Brně.

Vsetínu se v brněnské Hokejové hale dětí a mládeže dlouhodobě daří, fanoušci si zcela jistě vzpomenou na semifinálovou sérii loňského play-off, když Valaši právě v Brně rozhodli o svém postupu do finále skupiny. Technika se také stala oblíbenou destinací vsetínských příznivců, převážně těch, kteří v Brně pravidelně pobývají. Naposledy se v brněnské hale sešly desítky příznivců zelenožlutých a dohnaly svůj tým za jasným vítězstvím 7:2. Utkání bylo prakticky rozhodnuto již po 1. třetině, kdy se Vsetín dostal do trháku 5:1, zbytek utkání zelenožlutí v poklidu kontrolovali a dokráčeli k jasnému vítězství.

Technika přikována k poslednímu místu, překvapí Vsetín?

Tým brněnské Techniky může proti Vsetínu jen překvapit, to je v podstatě jediná výhoda, kterou budou mít svěřenci trenéra Stehlíka k dispozici. Brňané od poslední konfrontace se Vsetínem vybojovali pouhé tři body a to na ledě Kopřivnice, kde si otevřeli střelnici a zvítězili vysoko 8:2. Jinak je to ale bída a aktuální série proher se natáhla již na sedm utkání v řadě, navíc ani v jednom se nepodařilo brněnskému týmu bodovat.

Nejhorší útok soutěže táhne Ondřej Stehlík (14+12), jenž zároveň platí za nejlepšího střelce týmu, vedle něj překonal dvacetibodovou hranici Peter Bustin (10+12). Následuje desetibodová propast, kde se nachází Patrick Brzobohatý (5+7). Jistá ofenzivní síla se skrývala v obraně, ale Marek Kaluža již za brněnskou Techniku nenastoupí, posílil totiž dalšího favorita na postup do WSM ligy ostravskou Porubu.

Brankoviště posledního týmu tabulky převážně patří Josefu Novákovi, ale i jeho čísla vypovídají o současném rozpoložení týmu, Novák si za devatenáct utkání připsal nelichotivý průměr 4,31 branky na utkání, jeho kolega Zdeněk Slavíček průměrně ve dvanácti zápasech inkasoval dokonce 5,08 branek. Proti Vsetínu se dá předpokládat start zkušenějšího Nováka.

Pojede vsetínský válec i v roce 2017?

Vsetínští zakončili kalendářní rok 2016 velmi dobře. V předvánočním derby si Jenáčkovi svěřenci poradili s Valašským Meziříčím a z ledu nevyzpytatelného soupeře přivezli všechny body za vítězství 5:1. Lapač žil hokejem i mezi svátky, do Vsetína zavítali Draci ze Šumperka, přítomní diváci byli svědky napínavé bitvy, kterou až do poloviny utkání měli lépe rozehranou hosté. Vsetín však opět dokázal skóre otočit a ve druhé polovině utkání už na ledě byli Valaši pány, konečné vítězství 6:3 přineslo Vsetínu dvacetibodový náskok nad druhou Porubu.

Proti Šumperku se domácím tribunám poprvé představila ofenzivní posila Vladimír Luka a pověstný kanonýr se činil, proti Šumperku zaznamenal čtyři přesné trefy do sítě soupeře. Druhým střelcem proti Drakům byl Lukáš Finsterle: "Vláďovi to tam dneska napadalo. Umí to tam prostě dávat, má šikovné ruce a nádherné střely," pochválil svého nového spoluhráče Finsterle.

Co však Vsetín přeci jen trápí je efektivita v přesilových hrách 5 na 3. Ve dvojnásobné početní výhodě se Vsetín neprosadil ani proti Drakům a jedná se o dlouhodobější problém zelenožlutého mužstva. "Na tom musíme ještě zapracovat. Takových přesilovek hrajeme za sezónu moc, ale nedaří se nám je využívat. To by se nám mohlo například v play-off vymstít," uvědomuje si Finsterle.

Ke vsetínskému mužstvu by se měl po kanadské misi vrátit trenér Jiří Dopita. Valaši budou v Brně usilovat již o osmé vítězství v řadě, utkání mezi poslední Technikou a prvním Vsetínem startuje v brněnské Hokejové hale dětí a mládeže v 17:00, pokud se do moravské metropole nechystáte, můžete využít online přenosu v režii brněnských kolegů.

Předpokládané sestavy:

Technika Brno: Slavíček – Sedlák “A“, Švejda, Štancl, Odehnal, Vágner, Cívka – Bustin, Stehlík “C“, Biolek - Švaňhal, Benýšek “A“, Čtvrtníček - Florek Brzobohatý, Medek.

Vsetín: Hromada – Hryciow, Janáček, Jeník, Žák, Ostrčil, Mojžíš – Zúbek, Pokorný, Vítek, Finsterle – Čuřík, Šilhavý, Kajaba – Luka, Vávra, Kolařík – Hrazdira, Čech, Hořanský.