Radivojevič: Vyplatilo se hrát Sparťanům do těla

Aleš Koňařík • 20.11.2004

V s e t í n – Favorité, pozor! Můžete suverénně vést tabulku, pyšnit se titulem mistr či vicemistr, ale Vsetín vám body stejně uzme. Že je jsou to příliš chvástavá slova na adresu týmu, který se stále potácí na třináctém místě? Posuďte sami: Vsetín letos získal skalpy Slavie, Zlína, Liberce a naposledy i Sparty. Věčná škoda, že s tabulkovými sousedy Valaši své zápasy ztrácí. „Musíme se naučit, abychom stejně jako proti Spartě přistupovali i k jiným soupeřům,“ řekl útočník Branko Radivojevič, který si v pátek připsal dvě asistence.

„Hraje se nám lépe proti týmům, které předvádějí tvořivý hokej. Ale Sparta je Sparta, proti ní se dokáže vyhecovat každý. Teď nás čekají Pardubice, další silný mančaft, proti kterému nebudeme mít problémy s nasazením. Když budeme mít štěstí, věřím, že přivezeme nějaké body,“ pokračoval Radivojevič.

Utkání se natáhlo skoro na tři hodiny, neustále se vylučovalo a hráči obou týmů sváděli střídání co střídání drsné osobní souboje. „Zápas byl fyzicky hodně náročný, protože v kabině začíná řádit chřipka. Dnes ráno nám kvůli tomu odpadli dva hráči a i já nejsem úplně fit,“ sděloval notně ochraptělým hlasem Radivojevič. Podle slovenského křídla byl právě v důrazu klíč k úspěchu. „Celou první třetinu jsme hráli výborně, chodili jsme Sparťanům do těla a jejich hvězdy nemají takovou hru rády. Bylo to hodně účelné. První dva góly, které padly do šatny, Spartu trochu srazily do kolen.“

Střelcem druhého vsetínského gólu byl Tomáš Vak, který se trefil ve třetím zápase v řadě. Celkem už má na kontě devět branek. „Byl to z naší strany úplně jiný zápas než předtím s Plzní. Dřeli jsme všichni do jednoho úplně na doraz,“ pochvaloval si produktivní centr.

Vedení nabyté tak efektivním způsobem Vsetín pouze nebránil, i ve druhé části se snažil o vstřelení dalšího uklidňujícího gólu. Než se tak stalo, přestáli domácí 101 vteřin trvající hru ve třech. Sparta kombinovala, kombinovala až se ukombinovala. Připravila si v podstatě jedinou šanci, kterou Tonovi vykopl pohotovým přesunem k levé tyčce Čechmánek. „Bylo důležité, že jsme neinkasovali. Kdyby Sparta snížila na 2:1, byla by zpět v zápase. Ubránili jsme se a od té chvíle jsme utkání kontrolovali,“ dodal Radivojevič.

Bezprostředně po skončení sparťanské přesilovky slepil Vsetín dohromady další dvě branky a sen o vítězství nabyl velmi reálných rozměrů. Domácí si ale nemohli dovolit sebemenší úlevu na nasazeném tempu. S tím souhlasil i Radivojevič. „Věděli jsme, že Sparta dokázali otočit ztracený zápas proti Plzni a vymstilo by se nám, kdyby jsme i za stavu 4:0 polevili. Proto jsme vydrželi makat celých šedesát minut a výsledek se dostavil.“

Přestát vyhrocenou závěrečnou dvacetiminutovku bylo jen pro silné povahy. Domácí tým strávil většinu času ve čtyřech a dvakrát jej sudí Homola poslal krátce i do tří. Vsetínští však předvedli vpravdě heroický výkon, který musel potěšit i největší kritiky současných výkonů mužstva. „Rozhodčí v první třetině vyloučil hodně Sparťanů, pak začal kompenzovat. Z tohoto pohledu zápas určitě nebyl nespravedlivý,“ ušklíbl se Radivojevič. Střelec Vak naopak komentoval vysoký počet trestů stoicky. „Bojovnost se někdy přehání.“

A oslava za vítězství nad Spartou? „Žádná nebude!“ zahřměl chodbou před vsetínskou kabinou hlas trenéra Neliby, ke kterému se donesla otázka novináře směrem k Tomáši Vakovi. „...takže asi ne,“ dokončil Vak poněkud neplánovaně.