Najdou Valaši recept na Málka?

Kristýna Guricová • 20.11.2006

V s e t í n - Hokejisté Vsetína hostili v posledních dvou kolech Na Lapači týmy z Kladna a Vítkovic. Ani jedno utkání však nebylo pro Valachy vítězné a dohromady v nich ztratili pět důležitých bodů. V úterý se tak pokusí zabojovat proti Plzni a po čtyřech porážkách v řadě opět získat tři body za výhru. První polovina základní části se totiž chýlí ke konci a Vsetín se momentálně potácí na poslední příčce s osmi bodovou ztrátou na přeposlední Vítkovice. Navíc mají Vsetínští Plzni co vracet, v posledním vzájemném utkání jí na ledě ČEZ Arény podlehli 3:5.

Když v pátek vstupovali Valaši na led, jejich přáním jistě nebylo získat za tři domácí zápasy pouze jediný bod za prodloužení s Kladnem. Do pátečního klání vstoupili Valaši s chutí a dokázali si vytvořit dvoubrankové vedení, kterí si udrželi až do třetí části zápasu. Ta se jim však příliš nepovedla a po dvou kladenských gólech se prodlužovalo. Ze samostatných nájezdů, které následovali po nerozhodném prodloužení se však radovali Kladenští. V neděli v podvečer si mohli žlutozelení zpravit chuť s Vítkovicemi. Toto utkání však mělo přesně opačný vývoj než to minulé a domácí hokejisté tak museli čelit dvoubrankovému vedení hostů. Chabý záblesk naděje přinesl ve třetí třetině útočník Demel, ale na bodový zisk Vsetína to nestačilo. Valaši by si tak v úterním zápase s Plzní měli zpravit pošramocenou reputaci z posledních kol.

Plzni se však v posledním extraligovém kole taktéž příliš nedařilo a na domácím ledě podlehla karlovarskému týmu 0:3 a hráči Lasselsbergru tak na Vsetín jistě pocestují s vidinou tříbodového zisku. Statistikám plzeňského týmu vévodí Tomáš Divíšek, který stihl v letošní sezóně nastřílet 7 branek a připsal si 10 bodů za asistence. Do branky se jistě postaví Roman Málek, jehož úspěšnost je 92,7% a průměr obdržených branek na zápas je roven 3. Fanoušci vsetínského týmu se také mohou těšit na ex-vsetínského Milana Nedomu, který oblékal žlutozelený dres na přelomu století a na dle statistik čtvrtého nejúspěšnějšího obránce extraligy Maria Cartelliho.

První duel:

Do prvního vzájemného utkání těchto dvou týmů nevstoupil Vsetín příliš úspěšně a už ke konci první třetiny prohrával o dvě branky. Avšak do zaznění první sirény se ještě stačil trefit obránce Hrabal, který však bude týmu ze zdravotních důvodů v úterním utkání chybět. Po zbytek zápasu se však už Vsetínu vyrovnat nepodařilo a hráči se marně snažili dotahovat na vedení Plzně.

12. kolo: PLZ - VSE 5:3
Branky: 2. Šindel (Adamský), 15. Cartelli (Pulpán), 20. Důras (Šindel), 46. Matějovský (Divíšek), 58. Zelenka (Cartelli) - 17. Hrabal (Kučný), 32. Berzinš, 56. Rob (Ostrčil).

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Galvinš, Bobček, Bolf, Balčík (41. Ostrčil) - Demel, Stantien, Sakrajda - Rob, Berzinš, Dubec - Sabol, Kraus, Grill - Davídek, Duba, Kucharčík

Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Dobrovolný, Trnka, Nedoma, Pulpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Kracík, Ludvík - Fabuš, Kubalík, Šaffer