Potvrzeno: Burger je ve Vítkovicích

Aleš Koňařík, René Smilek • 14.11.2001

V s e t í n – Definitivou se stal v úterý odpoledne odchod centra Jiřího Burgera do Vítkovic, předpovídaný transfer se tak odložil pouze o den. "Situace se protahovala, nakonec se ale oddíly dohodly. V pátek hrají Vítkovice ve Znojmě. Budu připraven k premiéře v novém dresu," shrnul Burger.

"Kdy se přestěhuju do Ostravy, to nevím. Důležitý je fakt, že tam budu hrát," doplnil. O Burgera usilovaly kromě Vítkovic ještě pražská Sparta a Znojmo. Burger, který zaznamenal během 20-ti utkání za Vsetín 18 bodů (7 + 11), se s Vítkovicemi dohodl na dvou a půlleté smlouvě.

Jako náhrada za Burgera by měl na Vsetín příjít Martin Kotásek, který v poslední době oblékal dres Nitry, ale český fanoušek si jej spíše pamatuje z účinkování ve Zlíně a Vítkovicích. Hráč se dnes připojil k mužstvu a během čtvrtka má klub jeho přestup smluvně doladit se Zlínem. "Na ligu už s ním počítáme," řekl Štefl. Podle něj je angažování Kotáska jasný signál toho, že klub není až v takové krizi, jak je prezentováno. To potvrzuje i sám Kotásek, který dnes pro idnes řekl: "Ve Vsetíně na tom nebudou nejhůř, když mění kádr i v kolonce příchodů. Ředitel Štefl mě ujistil, že peníze na rozdíl od Nitry ve Vsetíně obdržím." V Nitře, která je prozatím ve slovenské extralize poslední, zaujal Kotásek čtvrté místo v kanadském bodování klubu, v 17-ti utkáních si na své konto připsal 6 bodů za 2 branky a 4 asistence.