Obránce Němec: Vyšlo nám vše, na co jsme sáhli

Václav Trávníček • 27.11.2004

V s e t í n – Vsetínskému obránci Ondřeji Němcovi vyšel včerejší zápas s Karlovými Vary náramně. Dvacetiletý bek nejprve snížil gólem v patnácté minutě na 1:2, poté přihrál na vyrovnávací branku Tomáši Vakovi a tři minuty před koncem se stal autorem osmého vsetínského úspěchu. „Mám pochopitelně radost, ale přednější je tým. A hlavně, když se daří týmu, daří se pak i jednotlivci,“ odmítal po zápase chválu Němec.

„Asi do desáté minuty jsme byli zatuhlí a prohrávali 0:2. Pak se nám však začalo dařit vše, na co jsme sáhli. Vyrovnali jsme a nakonec vyhráli,“ připomněl talentovaný obránce famózní vsetínský obrat. „Myslím si, že nám takovéto vítězství zvedne sebevědomí.“

Toho podle všeho Valaši potřebují jako soli, vždyť trenér Stavjaňa si nejedenou stěžoval, že si jeho svěřenci počínali bázlivě. Včerejší vysoká výhra nad Karlovými Vary však zanesla do vsetínských řad výbornou náladu. Stadionem zněl Vysoký jalovec a diváci vytleskávali jména trenérů. Ondřej Němec si po závěrečné siréně sundal rukavice a u mantinelu začal tancovat. „Byl to takový hec s přítelkyní a kamarádkou,“ usmíval se tanečník v civilu před šatnou. „Říkal jsem, že jestli vyhrajeme, tak určitě něco bude. Byla to taková třešnička.“

Tři kanadské body Němec zaznamenal proti svému kamarádovi Lukáši Mensatorovi, s nímž se zná z mládežnických reprezentací. „Je mi ho líto. Pustil sice devět branek, ale za žádnou z nich nemohl. Spoluhráči mu vůbec nepomohli,“ poznamenal na adresu karlovarského gólmana, se kterým si po zápase ještě chvíli povídal. „Říkal jsem mu, že může být i hůř…Ale vážně. Lukáš je skvělý brankář, chytá výborně. Podle mne z něj jednou bude velká hvězda, i dnes toho chytil víc než mohl.“ Na dotaz, zda byl na kamaráda vyhecovaný, odpověděl že ne. „Že bude chytat jsem se dozvěděl až při rozbruslení. Ale jsme velcí kamarádi takže jsem se pak samozřejmě chtěl trefit,“ dodal.

V příštím kole čeká hokejisty Vsetína souboj s posledním týmem tabulky – Duklou Jihlava. Podle Němcových slov jedou Vsetínští v neděli na Vysočinu pro vítězství. „Kdybychom do Jihlavy nejeli pro tři body, nemůžeme myslet na play off. Jestliže se chceme do první osmičky probojovat, musíme porážet právě takovéto soupeře. Takže v Jihlavě bereme jedině tři body!“