Vsetín čeká těžká dřina, na Lapač míří Frýdek-Místek

Filip Bazala, Radek Bařina • 27.11.2012

Již 20. kolo bude mít ve středu na programu východní skupina druhé ligy. Jedno z utkání se odehraje i na Lapači, kam zavítá nepříjemný soupeř z Frýdku-Místku. Tomu zatím letošní sezóna vychází nad očekávání a od začátku soutěže se pohybuje ve středu tabulky. Aktuálně mu patří pátá příčka, čtyři body před šestým Vsetínem. Od středečních 17:30 tak bude k vidění zajímavá bitva tabulkových sousedů. Pro ty, kteří se na Lapač nedostanou, bude pochopitelně připraven tradiční onlajn přenos.

Bilance Valachů z posledních třech utkání nevypadá příliš vábivě. Dvě prohry a jedna pomlčka, reprezentující nedohraný zápas v Přerově, to je aktuální zápis VHK. Domácí tak rozhodně budou chtít udělat maximum proto, aby si spravili chuť. Dobře k tomu měli nakročeno už v Přerově. Patnáct minut totiž předváděli kvalitní hokej a ujali se dokonce vedení. Jejich snahu ovšem překazila světlice, ukončivší zápas. Místo radosti z nápravy tudíž hokejistům zbyla jen pachuť ze zbytečné snahy. „Mohl to být celý zápas velmi dobrý hokej, ale bohužel to skončilo,“ povzdechl si po utkání smutný trenér VHK Hlobil.

Druhý pokus na zlepšení nálady budou mít Valaši ve středu. Nic příjemného je ale nečeká. Frýdek – Místek totiž rozhodně nepatří mezi mančafty, které mají vsetínští hráči rádi a proti kterým se jim dlouhodobě daří. Dokazuje to ostatně i první vzájemný zápas těchto soupeřů v ročníku. Frýdek v něm sice prohrával, dvěma zásahy ve třetím dějství ovšem skóre otočil a nakonec Vsetínu připravil porážku v podobě 3:4. Valaši tudíž mají středečnímu soupeři rozhodně co vracet. V případě úspěchu by se navíc VHK přiblížil k Frýdku na rozdíl pouhého bodu a v zásobě měl ještě nedohraný zápas z Přerova. Jeho osud je nyní v rukou disciplinární komise. Ať už však bude rozhodnuto jakkoliv, na faktu, že zítra Vsetín potřebuje zvítězit, to nemění vůbec nic. Soupeře ale bude mít vskutku zarputilého..,

Frýdek-Místek: Černý kůň skupiny hraje nad očekávání

Tým Frýdku-Místku letos předvádí velmi dobré výkony a překvapil už nejednoho soupeře tabulky. Svěřenci trenéra Vavrečky se tak stali černým koněm skupiny a dokážou obrat obody i ty největší favority. Dokázali to například i v posledním kole, když doma přehráli Jestřáby poměrem 5:3. Frýdek zvítězil i v Přerově, porazil Opavu, Vsetín, Karvinou atd. Předešlou sezónu měl tým Frýdku po devatenácti kolech sedmnáct bodů. Tuto jich má třicet a drží pátou pozici před Vsetínem, který má však zápas k dobru. V prvním vzájemném utkání zvítězili na svém ledě proti Valachům poměrem 5:3.

Vsetín vedl 3:1, ale i přes náskok poměrně zbytečně ztratil vedení a domácí se mohli nakonec radovat z vítězství. Nyní přichází utkání na vsetínském Lapači, kde však Frýdek-Místek už dokázal vyhrát. Podařilo se jim to hned první zápas při návratu do druhé ligy v roce 2009. Tenkrát překvapili Valachy perfektní defenzivní hrou a urvali vítězství 3:2. Opět vyhrát poměrem 3:2 se Frýdku podařilo 9. 1. 2011, kdy Vsetín bojoval, aby nemusel hrát play-out skupinu, což se i díky této prohře nepodařilo.

Vraťme se do současnosti. Tým Jana Vavrečky před sezónou dost posílil a může se pyšnit jedním z nejlepších obránců ligy s Milanem Ovšákem (3+14). V brance by měl nastoupit Michal Láníček, který drží průměr kolem čtyř branek na zápas. V obraně mimo Ovšáka nastupuje i Milan Gajda (3+3), Michal Krutil (1+4), Petr Tomis (1+2), Jakub Teper (0+3) nebo Ondřej Měkýš (0+2).

V útoku má Frýdek taky potřebnou kvalitu. Mezi nejproduktivnější hráče patří Petr Hrubý (7+5), Jaromír Gogolka (8+4), ale také Ondřej Sluštík (3+8), Petr Škatula (7+4), Daniel Kraft (7+4), Petr Kanko (4+7), Petr Rozum (1+9) nebo Marek Kopún (5+4). Trenéři klubu z města, který na půl sahá na Moravu a na půl do Slezska připraví určitě tu nejsilnější možnou sestavu a Na Lapači se porvou s Valachy o body.

Přijďte podpořit vsetínské hokejisty v těžkém zápase proti Frýdku-Místku. Pokud nebudete moc přijít osobně, tak sledujte nás podrobný textový onlajn přenos. Zápas se hraje 28. 11. 2012 od 17:30.

Pravděpodobné sestavy: Nastoupí Korčák s Ondřejem Hruškou?

V posledním utkání dostal před Lukášem Plškem přednost v bráně Petr Hromada, který si však dlouho na ledě Zubrů nezachytal, takže se dá předpokládat, že se v bráně objeví i ve středu. Dobrou zprávou pro fanoušky je návrat do sestavy Jiřího Korčáka a Ondřeje Hrušky, kteří možná zasáhnou už do zápasu s Frýdkem-Místkem.

Vsetín: Hromada – Vrána, Vrba, Vodák, Farda, Tichý, Žák, Mečiar, Tesařík, Žabčík T. – Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Dubec, Hruška P., Podešva, Vítek, Holík, Brezáni, Kubo, Kajaba, Korčák, Hruška O..

Frýdek-Místek: Chvostek – Gajda, Teper, Krutil, Kudláček, Ovšák, Ferenc, Golasovský, Gogolka, Sluštík O., Kelner, Slovák P., Rozum, Škatula, Sluštík J., Hrubý, Kanko, Štubňa, Slovák J.

Zápas budou řídit: Pavel Obadal (Uherský Brod) – Petr Dučák (Přerov), Michal Vožda (Olomouc).

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov