Junioři zaváhali s Opavou

Tomáš Kubánek, Petr Vychopeň • 27.11.2006

V s e t í n - V sobotním utkání juniorské extraligy se Valachům nevedlo. Domácí inkasovali hned v prvních dvou oslabeních, a když Opavští přidali v polovině střetnutí ještě třetí gól, dokázal Vsetín pouze snížit brankou Knebla. Závěr zápasu ještě okořenila ostřejší výměna názorů, po níž putovali Stříteský a Jurdič do šaten o několik desítek vteřin dřív než ostatní. Vsetínu se letos proti Opavě nedaří, naplno s ní nebodoval zatím ani jednou.

- 24.kolo so 25.11.12:00
Hokejový klub Opava
1:3(0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 41. Knebl (Vrdlovec) - 4. Plánovský (Kocián), 9. Chalupa, 33. Kocián (Havlíček, Polok). Rozhodčí: Trombík - Bartěček, Mikler. Vyloučení: 6:8, navíc Plachký 10 min OT, Stříteský a Jurdič 5+DKU. Využití: 0:2. Diváci: 140. Střely na branku: 35:27.
VHK ROBE Vsetín: Verlič - Fabián, Farda, Hascha, Kapr, Mikuláštík, Stříteský - Hrňa, Knebl, Mičulka, Navrátil, Palička, Podešva, Varga, Vrdlovec, Šupák, Švaňhal.
Hokejový klub Opava: Vašut - Gulda, Plachký, Plánovský, Tichý, Trefil - Chalupa, Gebauer, Havlíček, Jurdič, Kocián, Macíček, Mlýnek, Polok, Vlašánek, Wolf.
Petr Vychopeň - První část sobotního utkání začla svižným tempem. Velkou šanci zneškodnil Verlič, když se na něho řítil opavský Jurdič. Celá akce nakonec zkončila vyloučením vsetínského Knebla. V početní výhodě si Opavští vedli výborně a po nahrávce Kociána prostřelil Verliče Plánovský. Ve velkém náporu pokračovali hosté nadále a svým důrazem si vynutili další přesilovku, ve které navázali na aktivní hru. Vstřelit branku už se jim ale nepodařilo. Valaši uklidnili hru a dbali na disciplínu. Ani to jim ovšem nepomohlo, protože v 9. minutě se k velkému sólu rozjel Opavský Chalupa. Svůj podařený vájezd nakonec s přehledem zakončil a Vsetínští tak měli co dohánět. Velkou šanci na snížení měl domácí Šupák, který stál na dobrém místě, když brankař hostů špatně vyhodil puk. Šupák před prázdnou bránou zaváhal a stav zůstal stejný. Do konce třetiny už k vidění žádná vyložená šance nebyla.

Do druhé části se soupeři vrhli s velkým nadšením a hra nám přinesla mnoho šancí. Nejprve mohl uklidnit hosty Chalupa, ale proti němu se postavil Verlič, který jeho projektil odrazil vyrážečkou. Na druhé straně nebyl daleko od snížení Haschka. Poprvé se mu nepodařilo přesně trefit odkrytý růžek opavského Vašuta a když dostal tu samou příležitost o minutu později, zasáhl golmanův beton. Hra nabírala obrátky a k vidění byla jedna šance za druhou. Za Vsetín mohl snížit Knebl. Proti tomu by nesměl být Vašut, který s přehledem likvidoval všechny pokusy Valachů. Opava tolik trápení se zakončením neměla a to potvrdil Kocián, který si nejprve položil Verliče a vzápětí přesně zakončil. O rychlou odpověď se pokusil Knebl. Jeho nahrávka našla osamoceného Navrátila, ale vsetínský kapitán narazil na rychlost betonu Vašuta. V závěru třetiny se ještě v dobrém světle ukázal domácí Verlič, který zneškodnil nájezd opavského Poloka.

Začátek poslední epaty se povedl domácím. V čase 40:41 Vsetínští konečně vymazali nulu na kontě vstřelených branek. Po krásné kombinaci v útočném pásmu se o to postaral Knebl. Nahrávku si připsal Vrdlovec. Branka Vsetínské nabudila k velkému útočení, ale dalšího gólu už se nedočkali. Svou příležitost neproměnili postupně Fabián, Hrňa a nakonec Vrdlovec, kterému stála v cestě branková konstrukce. Ikdyž bylo v posledních minutách rozhodnuto, diváci se dočkali zajímavého momentu. Když po střele Knebla od modré čáry skončil puk v náruči opavského brankaře, pustili se do sebe Stříteský s Jurdičem. Netrvalo to dlouho a do potyčky se zapojili obě pětky. Rozhodčí po chvilce hráče odrthli, rozdali tresty a utkání se v poklidu dohrálo.