Lví smečka se vydala na lov. Její kořistí se stal Vsetín

Pavel Tajzler • 27.11.2013

První utkání ze tří na domácí půdě se Valachům vůbec nepovedlo. Proti Lvům z Břeclavi se ani jednou nedokázali prosadit a především díky nevydařené první a druhé třetině utrpěli porážku 0:2. I přes zlepšený výkon ve třetí části a velké převaze se domácím nepodařilo skórovat. Naopak to byli hosté, kteří v poslední vteřině zápasu ještě kosmeticky upravili stav, a z Lapače si tak Lvi vezou kořist v podobě tří bodů.

2. liga - 22.kolo st 27.11.17:30
HC Břeclav
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Blaha (Medřický), 60. Nedvěd. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 769. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 0:1,0:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Kohn) – Farda, Žák, Vrba L., Vrba F., Báchor, Burzala, Hurtík – Ambruz, Vaněk, Kajaba – Mikšovský, Ševčík, Kubo – Vítek, Daněk, Hruška P. – Kývala, Podešva, Janeba.
HC Břeclav: Šurý (Zelenka) – Dora (A), Šaur, Nedvěd, Kovář, Novák, Höss, Nekoranec– Popolanský, Haman (C), Piskoř – Bartoš, Bolfík (A), Medřický – Kučera, Blaha, Procházka – Průdek, Zháňal, Strapina

První minuty duelu mezi týmy VHK a Břeclaví patřily domácím, kteří se zásluhou Fardy dostali k dvěma dobrým pokusům, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný, protože v obou případech byl proti brankář Šurý. Naopak využít počáteční vsetínské převahy mohl Popolanský, který v probíhajícím zámku Vsetína ukořistil puk na své modré čáře a upaloval sám vstříc Hromadovi, avšak jeho zakončení působilo, že do poslední chvíle nevěděl, jak se svou příležitostí naložit a vsetínský maskovaný muž neměl s jeho řešením žádný problém.

Domácím se naskytla dobrá možnost k otevření účtu zápasu v 11. minutě, kdy Kovář obdržel čtyřminutový trest, ale Valaši s touhle výhodou naložili trestuhodně a Šurého v brance téměř vůbec neohrozili. Na konci třetiny si zahráli s výhodou jednoho muže v poli i hosté a byli jen kousíček od vstřelení branky, kdy Haman dokázal překonat Hromadu, ale na poslední chvíli zaskočil na brankové čáře Filip Vrba a zabránil pohromě. Veterán v řadách Lvů byl i v posledních sekundách kousek od úspěchu, ale ani tentokrát mu nebylo přáno.

Druhá třetina se Valachům vůbec nezdařila a především prvních deset minut bylo kritických. Nejprve se hned po dvaceti sekundách nechal vyloučit Ambruz, kterému asi hodně zatrnulo hlavně při střele Dory, jenž měla gólové parametry. Když se Vsetínští snažili po vypršení Ambruzova trestu vrátit do hry, přišla další chyba v útočném pásmu a následný faul Fardy. Břeclavští měli znovu vhodnou šanci k otevření skóre, ale ani na podruhé se jim nepodařilo tuto výhodu přetavit v branku.

Vůbec nejblíže ke skórování, však byli hosté po přečíslení Medřického s Popolanským, ale individuální zakončení prvně jmenovaného se mezi tři tyče nevměstnalo. Tatáž dvojice si v čase 30:08 zopakovala tuhle situaci ještě jednou, taktéž byla znovu neúspěšná, ale celou akci zachránil dojíždějící Tomáš Blaha, kterého čekala třešnička na dortu v podobě doražení puku do prázdné branky - 0:1. A mohlo být ještě hůře, jelikož dvě minuty nato byl na konci akce, která mohla končit opět v odkryté kleci, Šaur, jenže puk se mu svezl po holi a skončil mimo. Na konci druhé periody ještě mohl srovnat stav Ambruz po přihrávce Reného Kajaby, ale v souboji tváří v tvář se Šurým neuspěl.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili zelenožlutí jako polití živou vodou a od prvních minut svého soka jednoznačně přehrávali. Jasným důkazem toho můžou být obrovské šance Mikšovského a Podešvy z prvních dvou minut. Tlak Vsetínských gradoval. Lvům pořádně přitáhli uzdu, že si téměř nezahráli hokej dopředu a jen se bránili. Další velkou příležitost měl deset minut před koncem Kubo, ten se však snažil marně přehodit beton ležícího brankáře. De facto jedinou možnost Jihomoravanů v poslední epizodě měl na svědomí Medřický, jenž se dostal nebezpečně blízko k Petru Hromadovi, avšak propálit jej nedokázal.

V zápětí mohl na druhé straně potvrdit pravidlo nedáš-dostaneš Michal Žák, jemuž se zdařilo obejít obránce a následně procedit puk mezi betony Šurého, avšak když už se všichni nadechovali k jásotu, kus gumové pryže narazil do tyče a zamířil zpět do hracího pole. Následně si Valaši vynutili vyloučení, kde se dostal do slibné pozice Lukáš Vrba, jenže pouze korunoval střeleckou impotenci domácích borců. V závěru zkusili Vsacané vabank při power-play, i přesto že se dostali k několika pokusům, na branku nedosáhli. Naopak sami inkasovali v poslední vteřině z hole Ondřeje Nedvěda, ten tak definitivně upekl břeclavské vítězství v poměru 2:0.

Juraj Jakubík (Vsetín): „Před dnešním zápasem jsem tajně doufal, že se nám doma podaří hrát hokej. Bohužel se nám to nepodařilo. Nedokázali jsme se prosadit ve hře jeden na jednoho. Soupeř výborně bránil, dobře jej podržel i brankář. I když nás hnalo domácí publikum, nedokázali jsme zvítězit. Tímto bych se chtěl fanouškům za výkon týmu omluvit. Prosím, aby na nás nezanevřeli, my uděláme vše proto, abychom se zlepšili.“

Michal Konečný (Břeclav): „Na Vsetín jsme přijeli trochu s defenzivní taktikou. Podpořil nás výborný výkon gólmana. Je pravdou, že Michal Šurý chytá skvěle už delší dobu. Domácí hráli velice dobře, dostávali nás pod tlak a i se štěstím jsme se ubránili. Na druhou stranu jsme však měli také šance a mohli jsme ve skóre odskočit i více. Byl to podobný zápas jako ten první na našem ledě, kdy jsme trochu nešťastně prohráli. Tentokrát jsme to Vsetínu vrátili.“