Na trestné mi byla trochu zima, směje se Lukáš Finsterle

Kristýna Zigmundová • 29.12.2016

Do zápasu se Šumperkem se šestadvacetiletý útočník zapsal dvěma brankami a čtrnáctiminutovým trestem, „Těch 14 minut se na té trestné protáhlo snad na půl hodiny.“ Byl to také jeden ze dvou střelců, kterým se podařilo skórovat. Ten první je Vladimír Luka, který skóroval hned čtyřikrát. „Vláďovi to tam dneska napadalo. Umí to tam prostě dávat, má šikovné ruce a nádherné střely,“ chválí svého nového spoluhráče nový majitel klobouku.

Jak hodnotíte zápas se Šumperkem?

Byl těžký, ale všichni jsme rádi za tři body. Navíc jsme vyhráli poslední zápas v roce, což je pro nás důležité.

Šumperk se dostal jako první do vedení, jak tato situace nastala?

Jeden hráč jel, tuším po levé straně, a dal si to do bekhendu. Vystřelil, spíš to tam tak trochu plácl, a Hroudovi to propadlo. Smolný gól, ale naštěstí jsme hned poté dali kontaktní branku a urvali to.

Vstřelil jste vyrovnávací branku na 2:2.

Ano, hráli jsme přesilovku a trenér mi říkal, ať to tam střílím. Dostal jsem kotouč hned po buly, a ještě ho nahrál Martinu Janáčkovi, který mi ho přihrál zpět. Zkusil jsem to vystřelit a ono se to tam, i se štěstím, nějako odrazilo.

Následně jste si ještě připsal bod brankou, která dostala váš tým do vedení.

František Zúbek tam nahodil kotouč nahoru a on se pak ode mě nějak odrazil do brány.

V dnešním zápase jste si zahráli hned dvakrát přesilovku 5 na 3, ale ani jednou se vám ji nepodařilo proměnit.

Na tom musíme ještě zapracovat. Takových přesilovek hrajeme za sezónu moc, ale nedaří se nám je využívat. To by se nám mohlo například v play-off vymstít.

Hra byla často přerušována vyloučeními. Jak ji celkově hodnotíte?

Pan rozhodčí pískal velmi přísně a každý kontakt se soupeřem byl posouzen jako faul. Pískal snad i fauly, co tam nebyly. Je to ale těžké takto hodnotit. Samozřejmě nesmíme už mít tolik vyloučených a musíme s těmi hráči víc bruslit.

Ovlivnilo toto vylučování nějak hru?

Bylo to takové rozkouskované. Chvíli se hrálo 5 na 3, pak zase 5 na 4, ta hra je potom o ničem. Někdo totiž na led chodí a jiný zase ne. Pro hráče ale celkově taková hra není dobrá, protože vylučování narušuje soustředěnost.

Na začátku třetí třetiny jste se nějak nepohodl s jedním protihráčem a skončilo to pro vás osobním trestem.

Já jsem dojížděl puk a dohrál jsem ho. Úplně normálně a čistě. On to ale nevzal a začal mě tam nějak osekávat. To jsem si samozřejmě nenechal líbit a poslal jsem ho dolů.

Zbytek třetiny jste poté strávil na trestné lavici. Jak jste se tam cítil?

No, byla mi zima (smích). 14 minut je hodně dlouhá doba, a ještě když je to tak hodně rozkouskované. Z těch 2+2+10 jsem na té trestné proseděl snad půl hodiny.

A jak se vám jevila hra vašich spoluhráčů? Přece jen jste většinu třetiny viděl z pohledu diváka.

Hra byla nahoru dolu, pořád se bruslilo. Dneska to mělo slušné tempo. Ale celkově se na tu hru z trestné lavice špatně dívá a člověk má nutkání tam jít a hrát.

V posledních minutách utkání se Šumperk rozhodl pro docela riskantní taktiku, když za stavu 5:3 odvolal gólmana. Co si myslíte, že tím ještě chtěl dosáhnout?

V hokeji to tak prostě je. Padne jeden šťastný gól, a pak tam padne druhý. Prostě se to tak dělá. Hra se zkusí bez gólmana, a třeba to tam spadne.

Jste jedním ze dvou střelců, kteří se v tomto zápase prosadili. Tím prvním je Vladimír Luka, který vstřelil 4 branky.

Vláďovi to tam dneska napadalo. Umí to tam prostě dávat, má šikovné ruce a nádherné střely.

Po Novém roce vyzvete v Brně Techniku, tento zápas vidíte jak?

My tam pojedeme s tím vyhrát a pokračovat v sérii výher.