Vstupenky online

Junioři vyzvou tabulkového souseda, starší dorost zase pražské rivaly

Václav Trávníček • 27.01.2011

Protože se vsetínský A-tým představí na domácím ledě až 20. února, nabídne do té doby stadion Na Lapači divákům pouze utkání mládežníků. Slovo pouze je však třeba chápat v uvozovkách, neboť se bude jednat o utkání s velkým nábojem. Junioři v pátek hostí tabulkového souseda z Prostějova, starší dorost zase přivítá dvojici pražských S: v pátek se na úzkém vsetínském kluzišti představí Slavia, o den později Sparta. Budete u toho?

Junioři se dostali do zapeklité situace. Bylo jim kontumováno utkání v Šumperku z konce listopadu, do kterého jeden z hráčů neměl právo nastoupit. Na vině jsou tresty, které se u dotyčného sečetly. „V prvním kole dostal náš hráč desetiminutový trest a ve 23. kole dostal OK. Po telefonickém rozhovoru mě ujistili, že se bere pouze vyšší trest a tedy tyto dva tresty se nesčítají. Nicméně za čtrnáct dní bylo vše jinak. V našem hokeji nejde vymyslet jednoduchý a čitelný manuál. Každý rok je to jinak a jinak se to i hodnotí,“ řekl k problému trenér vsetínské juniorky Miroslav Kubo. Jeho svěřenci tím pádem ztrácejí na první Třebíč devět bodů. Celek z Vysočiny má navíc utkání k dobru a v 1.lize unionů je vítězství honorováno pouze dva body.

Pokud tedy chtějí Valaši stále pomýšlet na nejvyšší metu, musí už všechna zbylá utkání základní části vyhrát a zároveň první Třebíč musí přestat sbírat body. Ve hře je jich ještě osmnáct. Výsledkově se Vsetínským v posledních utkáních dařilo, dokázali se vyvarovat výkonnostních výpadků. Frýdek-Místek porazili 6:3, Hodonín vysoko 12:2 a naposledy Šumperk 2:1, ačkoliv byli oslabeni o hráče vypomáhající A-týmu.

Junioři Prostějova zatím v novém roce předvádí nevyrovnané výkony. Dokázali sice porazit Orlovou (4:1) a Hodonín (7:3), ale zároveň se nechali o body obrat Kometou Úvoz (2:3) a Frýdkem – Místkem (3:5). Jestřábům náleží třetí příčka, pouhý jeden bod za Vsetínem. Páteční duel, jehož úvodní buly bude vhozeno v 12:00, tedy bude přímým soubojem o to, kdo bude nadále dýchat Třebíči na záda.

V neděli pak čeká zelenožluté zájezd do Uherského Hradiště, kde změří síly s tamním výběrem. Moravští Slováci se společně s Porubou a Hodonínem pohybují v sestupových vodách a reálně jim hrozí pád do krajské soutěže. Ale pozor! I když Vsetín z prvních dvou konfrontací v letošní sezóně odešel jako vítěz (4:3 a 5:0), v posledním měření sil selhal a připsal si porážku 4:5. Jak tomu bude v neděli?

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Šenk) - Žabčík, Urban, Zbranek, Romanov, Galia, Lukeš - Klimek, Sochora, Kubo, Vítek, Valigura, Skýba, Lechner, Gromus, Ondra, Pokus, Stupka.

Prostějov: Vydržel (Kloc) - Hrdlička, Štefan, Mašek, Horký, Zapletal, Navrátil, Stejskal Pa., Konečný, Husák, Pezda, Compel, Bartoš, Matoušek, Zona, Kryl, Tomiga S., Žilka, Stloukal, Stejskal Pe., Jurník.

Uherské Hradiště: Machálek - Oral, Vrlišík, Šudoma, Hrabec, Krucký, Šimon, Dvořák František, Břištěla, Kočí, Maňásek, Kahánek, Dvořák Jakub, Ohnoutek, Koutník, Černý.

Starší dorostenci sehrají o víkendu tradiční dvojkolo a i tentokrát mají o motivaci postaráno. Na Lapač se nejprve v pátek vypraví pražská Slavia, aby ji o den později následovala Sparta. Mladí Valaši mají oběma soupeřům co vracet – v posledním vzájemném měření sil v hlavním městě podlehli jak Slavii (3:4), tak Spartě (2:5). Navíc Jenáčkovi svěřenci už tři zápasy za sebou nezískali ani bod. I kvůli tomu okupují Vsetínští v nadstavbové části desátou příčku ze dvanácti.

Hůře jsou na tom jen dvanácté Pardubice a jedenáctá Slavia. Páteční soupeř Vsetína vyhrál z posledních pěti utkání jen jednou, když dokázal porazit Třinec 5:2. Jinak se sešívaným v lednu vůbec nedařilo. Nejvýraznější porážku si svěřenci kouče Miloslava Pecky odnesli z duelu se Zlínem, kterému podlehli 1:5. Kdo se bude radovat v pátek odpoledne? To se dozvíme od 16:30 na vsetínském zimním stadionu Na Lapači.

Opačné problémy než městský rival řeší Sparta. Tedy její kategorie staršího dorostu. Najít u sparťanů prohraný zápas? Práce pro detektiva! V nadstavbové části prohrál pražský tým pouze s Vítkovicemi (1:3), jinak si počíná suverénně a zcela po zásluze mu patří první místo v tabulce. Jen pro zajímavost: z posledních čtrnácti zápasů (včetně základní části) je porážka od Ostravanů jedinou, jakou Sparťané utrpěli. Zbylé zápasy dotáhli minimálně ke dvěma bodům. S výsledky může být spokojen i známý bývalý hráč Pavel Geffert, jenž nyní celek v rudých dresech trénuje. Sparta se na Lapači představí v sobotu v 14:00.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Kohn (Svoboda) - Žabčík, Pelc "C", Hradil, Stodůlka, Žák, Báchor, Kovář, Štědrý - Surý, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Vašíček, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.

Slavia: Uhlík (Mouček) - Ryzák, Rod, Drahorád, Žemlička, Jedlička, Novák, Török, Burian, Nejezchleb, Knot, Brzák, Freisler, Tomek, Fortelka, Hložek, Mašin, Benda, Hlinka, Moravec.

Sparta: Neužil - Skřivánek, Košťálek, Hemr, Müller, Bílek, Bodnár, Březina - Presheva, Simon, Brém - Brzobohatý, Hudec, Procházka - Volek, Hampl, Doležal.

Zahrňme do naší víkendové pozvánky ještě tým mladších dorostenců, které čeká v neděli derby v sousedním Zlíně. Proti hokejistům z Baťova města se Vsetínským v této sezóně poměrně daří. Ze dvou vzájemných utkání získali svěřenci koučů Žilky a Štrauba čtyři body (3:1 a 2:3sn) a nyní budou chtít PSG Arenu dobýt za plný počet. Sebevědomí by zelenožlutým nemělo chybět, neboť mají za sebou šňůru třech utkání bez porážky, když naposledy minulý týden v neděli zdolali v infarktovém utkání Olomouc 5:3. Oporou Vsetína by měl i tentokrát být ve formě chytající gólman Miroslav Svoboda.

Oproti tomu Zlín zvítězil naposledy 9. ledna, když porazil 6:3 Opavu. Od té doby si Berani připsali pouze porážky – s Vítkovicemi 2:4, s ostravskou Porubou 2:4. Dokáží ve Zlíně zmobilizovat síly před blížícím se valašským derby?

Předpokládané sestavy:

Zlín: Haloda - Galuška, Dalajka, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Janás, Kobylík Jan, Kužílek, Maršálek, Melicharek, Pavlůsek, Pelánek, Rod, Procházka, Bumbál, Řezníček, Stuchlík, Velčovský, Vyoral, Zaremba.

Vsetín: Svoboda (Vlach) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Ščotka, Svozílek - Kohout, Helešic, Hořanský, Grygar, Pokorný, Abdul, Malý, Děrkas, Forch, Kuchařík.

banner pod článkem