Vstupenky online

Jednatel VHK ROBE Vsetín Petr Neumann hodnotí uplynulou sezonu 2022/2023

Redakce • 20.04.2023

Vážení fanoušci VHK ROBE Vsetín, dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkoval za přízeň a podporu v uplynulé sezoně 2022/2023. V jejím průběhu jsme sledovali příběhy jak seniorského A-týmu VHK v Chance lize, tak našich mládežnických kategorií. Rád bych Vám nyní, po skončení sezony, přinesl vlastní postřehy a hodnocení uplynulých měsíců, které jsme spolu na Lapači prožili.

Dobrý start, herní propad a výměna trenérů

Seniorský tým vstoupil do základní části pěti výhrami za sebou, kdy neinkasoval více než dva góly za zápas. V obnoveném derby se Zlínem jsme na Zimním stadionu Luďka Čajky zvítězili 2:0. Pak ale přišel výsledkový i herní útlum. Z dalších osmi po sobě jdoucích utkání jsme dokázali vyhrát jediné. Situaci jsme se snažili vyřešit interně, jak ale černá série narůstala, museli jsme se odhodlat k radikálnímu kroku, tedy učinit změny v trenérském štábu. K mužstvu nastoupil šéftrenér klubu Jiří Weintritt a jako asistent Radim Kucharczyk, který ještě v předchozí sezoně oblékal zelenožlutý dres coby hráč. Mužstvo se pod novými trenéry výsledkově i herně zvedlo. V listopadu a prosinci dokonce vyhrálo jedenáct utkání v řadě. V dalším průběhu sezony jsme podávali vyrovnané výkony a nakonec po základní části obsadili druhé místo pouhé dva body za první Třebíčí.

Pokud bychom měli být odskočení, znamenalo by to mít de facto extraligový tým

Vnímal jsem očekávání vsetínské hokejové veřejnosti, že budeme soupeře jasně přehrávat, což tak ale úplně nebylo. Vyšší očekávání přináší také větší zklamání. Takže přesto, že jsme se po většinu sezony pohybovali v horních patrech tabulky, převládaly negativní emoce. Současná Chance liga je vyrovnaná soutěž, kdy opravdu každý může porazit každého. K tomu, abychom mohli mít ambice jako např. Znojmo v rámci letošního ročníku 2. ligy, je potřeba mít v kádru rozdílové hráče pro adekvátní soutěž. Pro Znojmo je to Jan Hruška, jenž hrál ještě minulý rok extraligu.

Pokud bychom měli být v Chance lize zcela odskočení, museli bychom stavět de facto extraligový tým, tak jako v postupových sezonách České Budějovice nebo Karlovy Vary. To je bohužel v tuto chvíli mimo naše finanční možnosti, poslední klub extraligy má na A-tým minimálně o 15 - 20 milionů korun vyšší rozpočet. Tím nesnižuji naše sportovní ambice hrát špičku Chance ligy, ale je nutné si říct, že budeme jedni ze 4-5 týmů, které tyto ambice budou mít také. Plus mohou překvapit další týmy. Nicméně my budeme dělat vše pro úspěch, což je vítězství v soutěži.

Celkově jsem toho názoru, že letos A-tým a atmosféru kolem něj ovlivnila vysoká očekávání, kdy tým vypadal na papíře velmi silný, a navíc zaznamenal výborný vstup do sezony. O to větší zklamání a frustraci to přineslo, když jsme si procházeli slabším obdobím. V každém případě jsme se vždy zvládli zvednout. Druhé místo po základní části znamenalo skvělou výchozí pozici pro play-off.

Snem bylo zahrát si finále se Zlínem. To se splnilo

Každá série vyřazovacích bojů byla velice vyrovnaná, zápasy rozhodovaly maličkosti. Ostatně většina z nich skončila o gól. Ve čtvrtfinále s Jihlavou jsme měli výhodu v brankovišti, v sérii s Prostějovem sehrála určitou roli šíře kádru. V obou partiích nás bodově držel druhý útok a brankáři, stejně jako výhoda domácího prostředí pro první dva zápasy v sérii a neuvěřitelná podpora našich diváků. Naopak čím jsme si nepomohli v rámci celého play-off, byly přesilovky.

Před sezonou jsme si vytyčili cíl postoupit do finále. Snem bylo zahrát si o vstupenku do baráže proti Zlínu, který v předchozí sezoně sestoupil z nejvyšší soutěže a ohlásil ambice na okamžitý návrat. Proto pro nás finále proti Beranům představovalo pomyslnou třešničku, odměnu za práci v celé sezoně. Cíl jsme splnili, na druhou stranu jsme všichni cítili, že Zlín byl opticky „nejhratelnější“ ze všech soupeřů v uplynulém play-off. Bohužel jsme proti tomuto soupeři neuspěli.

V žádném případě ovšem nechci snižovat výkon Zlína, protože vyhrát čtyři zápasy play-off není o náhodě nebo o štěstí. Nebyli jsme efektivní v produktivitě, byť jsme soupeře v celé sérii přestříleli 230:169. Když si vybavím druhý finálový zápas na Lapači, případně naše nevyužité šance v závěru šestého utkání, jedná se o okamžiky, které rozhodují o celkovém úspěchu, či neúspěchu.

Vnímal jsem debatu mezi fanoušky ohledně mantinelů, kterými aktuálně disponujeme na Lapači, zda by splňovaly normy pro případnou baráž o extraligu. Nyní již mohu konstatovat, že se nám podařilo dotáhnout jednání o udělení výjimky. V průběhu play-off jsme to nechtěli zakřiknout, plánovali jsme tuto informaci komunikovat po posledním utkání vyřazovacích bojů.

Znovu chceme bojovat o vítězství v soutěži

Vedle hráčů A-týmu zaslouží poděkování trenéři Jirka Weintritt s Radimem Kucharczykem, kteří tým dovedli až do finále. Oba měli navíc své úkoly v rámci mládeže, takže to pro ně bylo mimořádně náročné období. Sezona skončila před týdnem, v této chvíli připravujeme její interní vyhodnocení, a dle toho budeme podnikat další kroky, o kterých budeme informovat. Některé podpisy již byly oznámeny, další jednání probíhají.

Co se týče partnerů klubu, jsme hrdí na to, že v současné chvíli máme přislíbenou podporu přibližně ve stejné výši, jak tomu bylo v uplynulé sezoně. Pokud se nám rozpočet podaří naplnit, budou sportovní cíle v nadcházejícím ročníku Chance ligy nastavené stejně jako letos. Opět budeme chtít bojovat o vítězství v soutěži.

Mládež: spokojenost s juniorkou, dorost je zklamání

Velkou radost nám v uplynulé sezoně dělala naše mládež. Tým deváté třídy odehrál spoustu těžkých a kvalitních zápasů. Sezonu ovlivňovaly absence, takže kluci absolvovali spoustu zápasů na minimální počet hráčů, přesto dosáhli úspěchu v podobě postupu do extraligy devátých tříd. Dorost je pro nás obrovské zklamání, jelikož jsme v konečném výsledku byli jeden gól od postupu do extraligy. U týmu juniorů naopak panuje velká spokojenost. Kvalita soutěže ve srovnání s předchozí sezonou neskutečně vzrostla. Kluci v play-off vyřadili obrovského favorita Slavii Praha a v semifinále sahali po postupu v pátém zápasu do finále s Přerovem. V rámci celé mládeže patří všem velké poděkování.

Zkvalitnění práce s mládeží pro náš klub představuje jednu z klíčových priorit. Obrovským přínosem je partnerský KAPKA resort, který vyrostl ve Lhotě u Vsetína. Věřím, že celkový přínos budeme hodnotit postupem času, kdy druhá ledová plocha přinese očekávaný progres v rámci našeho klubu. Stále si myslím, že tento projekt není dostatečně doceněn. V minulých letech v rámci Lapače byl pro samotný klub problém s kapacitou ledové plochy a to nemluvím o veřejnosti, která se na led dostávala jen velice zřídka a ještě ve špatných časech.

Tým KAPKA resortu odvádí skvělou práci

Nejmenší ročníky mají nyní své tréninky na KAPCE v příznivějších časech, kdy rodiče nemusí utíkat z práce. V resortu se realizují individuální rozvojové programy, můžeme organizovat turnaje, což bylo na Lapači velmi problematické. KAPKA resort také hostí soustředění VTM, reprezentačních výběrů, kdy se dostává do povědomí také vsetínský klub. Tým KAPKA resortu odvádí skvělou práci, kdy organizuje a zajištuje bruslení pro děti ze škol a školek z regionu, díky těmto kurzům se naučilo bruslit už více jak 1700 dětí. Jsem přesvědčen, že díky tomuto projektu se bude zvedat i základna našeho klubu, což se následně projeví na počtu dětí v naší organizaci.

Vážení fanoušci, ještě jednou Vám chci poděkovat za podporu v uplynulé sezoně a těším se na všechny skvělé zážitky, atmosféru a emoci v sezoně nadcházející, na které v těchto dnech usilovně pracujeme.

Petr Neumann
jednatel VHK ROBE Vsetín

banner pod článkem