Daniel Tesařík: Po první třetině mohlo být rozhodnuto

Filip Bazala • 11.12.2012

Vsetín zakončil trip tří venkovních utkání na ledě Valašského Meziříčí, kde v derby zvítězil tým trenéra Viktora Hlobila přesvědčivě 5:1. Při zranění několika vsetínských obránců zasáhl do zápasu letos tolik nevytěžovaný Daniel Tesařík. „Po dlouhé době pořádný zápas. Myslím, že to nebylo tak hrozné,“ sdělil své pocity ze zápasu. Hrozné to rozhodně nebylo, obránce s číslem 77 na zádech vstřelil vítěznou branku na 2:1 a později ještě připsal asistenci.

Danieli, po nepříliš přesvědčivých výkonech se vám podařilo v derby porazit Bobry. Jak jste se na zápas připravovali?
Hlavně jsme věděli, že po dvou prohraných utkáních v Porubě už konečně musíme bodovat. Přijeli jsme sem hrát ze zajištěné obrany, i když hned ve třetí minutě jsme inkasovali, ale pak jsme do konce třetiny dali tři branky a poté už se hrálo lépe. Sice ve druhé třetině to bylo takové bojovnější, ale v poslední části jsme dali další dvě branky na 5:1 a jsem rád, že se nám dnes podařilo zvítězit.

V čem se lišilo dnešní utkání s předešlým na ledě Valašského Meziříčí?
Hlavní byly tři branky, které se nám podařilo v první třetině vstřelit. Navíc jsme dvakrát jeli sami na bránu, takže pokud bychom dali branek pět, tak se nikdo nemohl divit. Po první třetině vlastně mohlo být rozhodnuto.

Ty dva neproměněné nájezdy má na svědomí Daniel Vaněk. Nevyčítáte mu někdy to zahazování gólovek?
Ne, to vůbec. Dneska to hold nevyšlo. Příště to zase vyjde.

Co mu řeknete, když nepromění dva nájezdy za sebou a přijede na střídačku?
Hlavně kluci mu vždy něco říkají. Vím, že gólman Plšek mu říkal, že hlavně ať takové šance střílí. Jako udělal to dobře ty nájezdy, ale domácí gólman ho dobře vybruslil, musím jej pochválit.

Letos nejsi až tak vytěžován, ale dnes jsi absolvoval celý zápas. Jak se ti hrálo?
No, moc jsem nehrál, takže po dlouhé době pořádný zápas. Nebylo to tak hrozné si myslím, až na první gól co jsme dostali, kdy si mě tam hráč objel.

Jsi rád za dva body kanadské body ze zápasu?
Jo, tak 1+1, potěší to, ale já už na body nehraju, hlavně na vítězství. Při té mé brance to skvěle udělal Honza Podešva, který vybojoval puk v rohu a našel mě před brankou mezi kruhy a pak jsem vystřelil, ale ani nevím, kudy to padlo, možná mezi nohy.

Trenér do utkání nasadil čtyři formace. Pomohlo vám to rozpoložení sil?
Pomohlo, byli jsme čerstvější, než když hrajeme na lajny tři. Mohli jsme pořád jezdit nahoru-dolů, útočníci měli čas na odpočinek, takže si myslím, že hra na čtyři formace má na dnešním vítězství také svou zásluhu.

Proběhla i nějaká diskuse mezi hráči s trenéry po nevydařených zápasech před derby?
Hlavně po nezdarech v Ostravě jsme si řekli, že už musíme, protože ty zápasy tam byly doopravdy špatné. Na střídačku na zápas za námi přišel i Luboš Jenáček a hned to bylo znát i na naší hře.

V pěti dnech vás čeká ve středu třetí zápas. S čím vyrukujete na Karvinou?
Ten program je vážně hodně nabitý. Karviná od posledních utkání ještě posílila a oproti nám mají hodně zkušený mančaft. Musíme hrát zase trpělivě, jak ve Valašském Meziříčí. Ze zajištěné obrany a poctivě dozadu. Hlavně však proměňovat šance.

Hráli jste třetí zápas po sobě venku, ale dnes jste se tak snad ani necítili?
Určitě, naši fanoušci jsou neskuteční a pro mě jsou nejlepšími v lize. Jsem rád, že nás jezdí všude povzbuzovat, to je prostě šestý hráč na ledě. To, co dnes předvedli na konci zápasu v děkovačce je paráda, radost hrát.