Čech po prvním semifinále: Musíme se znovu převléct do montérek

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 12.03.2017

Semifinále na Lapači odstartovalo překvapujícím vítězstvím Hodonína. Valaši v průběhu první semifinálové partie tahali za kratší konec. Zelenožlutým se sice podařilo smazat dvoubrankové manko, ale jejich snahy v kýžený obrat přišly vniveč. „Začátek jsme měli ospalejší, myslím, že se projevila ta dlouhá hrací pauza. V podstatě zápas rozhodly naše neproměněné šance,“ hodnotil utkání vsetínský obránce Filip Čech.

Filipe, máte za sebou první semifinálový zápas, jak byste ho zhodnotil?
V každém případě jsme si to dnešním zápasem hodně zkomplikovali. Začátek jsme měli ospalejší, myslím, že se projevila ta dlouhá hrací pauza. V podstatě zápas rozhodly naše neproměněné šance. S tím, že dá Hodonín dva góly se dá počítat, ale my jsme měli šance minimálně na pět branek.

Zmiňoval jste špatný vstup do zápasu. Z tribuny se zdálo, že Hodonín sem přijel výborně připravený. Do půlky zápasu to vypadalo, že si nedokážete poradit s přechodem do útočného pásma, který měli Drtiči výborně přečtený...
Asi to tak opravdu vypadalo. Nedokážu si přestavit, kde se stala chyba, ale věřím, že to muselo vypadat opravdu hrozně.

Hra se změnila během 30.-40. minuty, podařilo se vám vyrovnat. Pak jste měli dokonce přesilovku 5 na 3. Ale přesto jste nedokázali na zlepšené výkony navázat ve 3. třetině, čím si to vysvětlujete?
Nejspíš se tam projevila neproměněná přesilovka 5 na 3, jak jste zmiňoval. Tam se měl ten zápas zlomit v náš prospěch, bohužel se tak nestalo. Pak jsme ještě měli další šance, ale následně se znovu začalo hrát opatrně, šance pak ubývaly. V závěru jsme měli ještě jednu velkou šanci, ale nic z toho nebylo, jejich brankář nás dnes vychytal.

Třetí třetina ze strany Hodonína vypadala, jako by už čekali na prodloužení. Jak těžké bylo se prosazovat proti jejich obranném bloku?
My jsme chtěli rozhodnout ještě před prodloužením. Bylo vidět, že jsme na tom fyzicky lépe než Hodonín, protože se mi zdálo, že jim dochází síly. Bohužel se nám nepodařilo tuhle převahu přetavit ve vítězný gól.

Znovu se potvrdilo pravidlo, že kdo nevyužije přesilovku 5 na 3, nemůže pomýšlet na vítězství v zápase. Považujete to za klíčový moment utkání?
Vzhledem k vývoji to až zas tak důležitý okamžik nepovažuji, protože těch šancí jsme měli spoustu i ve hře 5 na 5. Samozřejmě to mohlo zápas ovlivnit, Hodonín měl také možnost dvojnásobné přesilové hry, sice jenom pětadvacet vteřin. My jsme však měli hodně dlouhou možnost na to, abychom ten gól dali.

Hodonín dnes ukázal, že bude přeci jen těžším soupeřem, než byla ve čtvrtfinále Kopřivnice. Myslíte, že vám mohla uškodit i příliš jednoduchá série s Kopřivnicí?
Mohlo to mít vliv, protože jsme se nechali ukolébat snadností čtvrtfinále. Je pravda, že Kopřivnice nás vůbec neprověřila. Nemuseli jsme ve čtvrtfinálové sérii řešit žádnou krizovou situaci. To až dnes jsme se s tím setkali po dlouhé době, kdy jsme prohrávali 0:2. Určitě to tomu neprospělo, navíc ta zápasová pauza byla přeci jen znát. Když vám chybí zápasový rytmus tak to jde znát a ten rozjezd je pak pomalejší. Každopádně nyní už víme, co máme od soupeře čekat, víme, s čím na nás přijdou a my se musíme zlepšit.

Může to být facka v pravý čas?
Přesně tak. Lepší dostat facku teď než v rozhodujícím zápase. My si pořád myslíme, že všechno bude v pohodě. Díky dnešku jsme se chytli za nos a uvědomili si, že se musíme jakoby převléct lidově řečeno do montérek a začít zase makat. Samo to nepůjde.

Čeká vás zápas v Hodoníně, co budete muset změnit?
Nyní trošku zregenerujeme. Zítra nejspíš trenér nachystá určité video situace s klíčovými situacemi. Podle toho se připravíme na další utkání a hlavně se musíme zaměřit více na úvod utkání. Ten byl dneska špatný a hodně ovlivnil i ten další průběh zápasu. My jsme měli nastoupit a vést 2:0, ne jak dneska soupeř. Jenže s naším dnešním přístupem to prostě nešlo.

S jakou taktikou pojedete do Hodonína?
To se dozvíme zítra. Ale určitě si dokážu přestavit, že tam pojedeme s tím, že se nebudeme spoléhat na poslední třetinu a budeme chtít rozhodnout zápas do dvou třetin.