Vstupenky online
permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 390 (11.7.2024)

Vzhůru na Slavii! Valaši míří do Prahy pro další cenné body

Jan Tajzler • 19.02.2019

Už jen tři kola zbývají odehrát do konce základní části. Valaši se ve zbytku dlouhodobé části soutěže budou snažit o udržení druhého místa, na které stále dotírají konkurenti z Českých Budějovic a Kladna. Vsetínu stojí v cestě ještě pražská Slavia, rozjetý Přerov a v posledním kole dost možná přímý souboj o druhé místo právě s Českými Budějovicemi. Nyní se však družina trenérů Dopity a Jenáčka maximálně soustředí na nejbližší utkání, tím bude středeční 58. kolo na ledě pražské Slavie, utkání startuje v 18:00.

Slavia bude po letech v play-off chybět

Od extraligového pádu sešívaných uplynou na jaře čtyři roky. Slávisté se pokoušeli v každém z ročníku o co nejrychlejší návrat zpět mezi elitu, přičemž minimálním stropem Pražanů bylo vždy alespoň semifinále. To se letos již se stoprocentní jistotou nestane, a v Edenu tak od příštího týdne budou již bojovat pouze mládežnické celky. Tento fakt ovšem nemění nic na tom, že pražský tým umí Vsetín potrápit, což dokázal již v letošních třech vzájemných utkání, kdy zelenožlutým dokázal sebrat hned pět bodů.

Na Slavii už nejspíš před koncem přestupního termínu usoudili, že letos to na play-off nevypadá a do Vsetína uvolnili jednoho ze svých nejlepších obránců v podobě Jiřího Drtiny, pro zkušeného zadáka to určitě bude pikantní návrat do Edenu. Slavia má ovšem ve svých řadách dalšího osvědčeného beka, je jím Drtinův parťák Jan Novák, jenž svému týmu pomohl již devětadvaceti kanadskými body, což je na obránce víc než slušné. Vedle Nováka nyní může sbírat zkušenosti Josef Saňa (1+11). Brankoviště sešívaných střežil ve většině případů Dominik Šorf, start dvacetiletého brankáře se dá předpokládat i ve středečním klání se Vsetínem. Pražené ovšem mají k dispozici také Jana Růžičku.

Také v útoku Slavia oslabila, do Ústí nad Labem výměnou za Daniela Vrdlovce uvolnila svého nejproduktivnějšího hráče Jana Veselého. V posledních utkáních nebyl k dispozici ani Martin Šagát (4+24) či Filip Vlček (13+14). Kdo však do posledního utkání nastoupil, tím je Jiří Doležal (9+18).

Aktuální forma Slavie nejspíš odpovídá tabulkovému postavení, Pražané sídlí na 11. pozici se tříbodovou ztrátou na desátou Třebíč, za sebou pak mají osmibodový náskok na ostravského nováčka z Poruby. Forma Slavie není dobrá, z posledních pěti utkání Pražané vyhráli pouze jednou, to když zkomplikovali cestu do play-off Třebíčí, kterou na svém ledě deklasovali 6:1. Ve všech ostatních případech se museli sešívaní svým soupeřům sklonit, byť jejich porážky byly těsné. Valachy však v dosavadním průběhu sezony dokázali vždy řádně potrápit a v domácím prostředí Edenu jim navíc uštědřili porážku 7:3, jak to dopadne nyní?

Vsetín nemá kam uhnout, v Praze bere jedině vítězství

Povzbuzení čtvrtým vítězstvím v sezoně nad již jistým vítězem základní části z Jihlavy, míří Vsetínští do hlavního města. Cílem Valachů v momentálním rozpoložení nemůže být nic jiného než plnohodnotný bodový zisk. Už je to nejspíš ohraná písnička, nicméně můžeme znovu rekapitulovat, že Vsetín stále drží 2. místo, se ziskem 103 bodů však čítá křehký tříbodový náskok na dotírající Kladno i České Budějovice. Znovu tedy určitě nejeden fanoušek bude napjatě sledovat, jak se budou vyvíjet utkání v jižních Čechách i ve Středočeském kraji.

S blížícím se závěrem základní části stoupá bojovnost jednotlivých celků, bojuje se na všech frontách - na čele tabulky i v okolí postupové osmičky. Ovšem Valaši se mohli jasně přesvědčit, že zadarmo kůži nedají ani celky, které již s jistotou příští týden v soutěži končí, důkazem budiž utkání v Benátkách nad Jizerou, kde zelenožlutý favorit zvítězil až v prodloužení. Vsetínští nemají problém dostávat se do slibných brankových příležitostí, ovšem na jejich množství trpí v posledních zápasech s efektivitou. Proti Jihlavě například Valaši vypálili na soupeřova brankáře celkem 42 střel, slavili však pouze dvakrát. "Myslím, že máme dobré střely, jsou tam i dorážky, ale nějak nám to tam teď nechce spadnout. Musíme tomu jít naproti, jako jsme tomu šli naproti s Jihlavou. Věřím tomu, že nějaké góly nám tam zase začnou padat," nepřipouští paniku kapitán týmu Vít Jonák.

Vsetín čeká ve vypjatém závěru základní části utkání v pražském Edenu, následně se doma představí proti rozjetému Přerovu a generálkou na blížící se play-off bude střetnutí s českobudějovickým Motorem. To je určitě náročný los a ostrá prověrka před vyřazovací části. Pokud však zelenožlutí chtějí do play-off z výhodného druhého místa, budou muset zvítězit ve všech případech, na zaváhání Kladna či Motoru, který mimochodem v poslední době umí otáčet zápasy, se rozhodně nelze spoléhat. Už není kam uhnout, zapomenout je třeba také na poslední vzájemné zápasy se Slavii, která Valachy vždy řádně potrápila - "Je pravda, že Slavia je tým, na který nám to letos zatím moc nejde. Přitom už je mimo pozice zaručující účast v play-off. Všichni víme, že nám to s nimi nejde, a o to víc se budeme soustředit na to, abychom tento duel zvládli," burcuje před odjezdem do Prahy Vít Jonák.

Utkání 58. kola Chance ligy mezi pražskou Slavii a Vsetínem startuje v pražském Edenu ve středu od 18:00. Pokud se do hlavního města nechystáte, pak můžete snahu Valachů sledovat prostřednictvím textového onlajn přenosu a nebo využít internetového portálu hokejka.tv, jenž zprostředkuje z místa utkání přímý přenos.

Poslední vzájemné zápasy:

13.KOLO SO 13.10.17:00

Vsetín – Slavia Praha 3:2p (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Pechanec (Jonák, Rob), 34. Rob (Slováček, Pechanec), 62. Slováček (Rob, Jonák) – 10. Kohút (J. Drtina), 47. Heldák (Šteiner, Kohút).

28.KOLO PO 26.11. 18:00

Slavia Praha – Vsetín 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. L. Krejčík (Šagát, Saňa), 15. J. Drtina (Šagát, M. Ondráček), 33. Kverka (TS), 35. Štibingr (J. Veselý, J. Doležal), 51. L. Krejčík (M. Ondráček, Šagát), 59. J. Novák (Šagát, Honzík), 60. J. Veselý (Kverka, Šmerha) – 14. Pitule (Kucharczyk, Vítek), 34. Rác (Březina), 55. Hořanský (Pitule, Slováček).

43.KOLO PO 7.1. 17:30

Vsetín – Slavia Praha 3:2p (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Karafiát (Rác), 50. Rob (Kopta, Holomek), 64. Rob (Pechanec) – 39. J. Doležal (Šagát, Vlček), 51. Procházka.

Sestavy v minulém kole:

Slavia Praha: Hrdinka, J. Novák (C), Hejda, Duda, Barák, Štibingr, Saňa – J. Doležal (A), Vlček, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Šteiner, Furch – D. Hradil, Kohút, Brož.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Hryciow, Jeřábek – Theoret, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Březina, Šilhavý, Vítek.

banner pod článkem