Ze severu Čech s prázdnou

Václav Trávníček • 30.01.2004

L i t v í n o v - Druhý zápas venku po sobě a druhá prohra. A zase jen o jednu branku. Vsetín nezískal ze dvou zájezdů do Čech ani bod, přestože měl vždy k vítězství velmi blízko. V dnešním utkání v Litvínově sahali Valaši k remíze, ale rána Michala Trávníčka deset minut před koncem utkání určila vítěze – litvínovský Chemopetrol. Šance Vsetína na účast v play off jsou tak zase o něco menší.

- 44.kolo pá 30.1.17:30
HC Litvínov
4:3(2:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Kotrla (Říha, Klobouček), 18. Kroupa (Jeslínek), 50. Kotrla (Říha, Klobouček), 51. Trávníček (Hreus, Kubinčák) - 20. Sedlák (Vak), 23. Němec (Vak, Demel), 57. J. Polák (Valko, Vak). Rozhodčí: Kolísek - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. Diváci: 3190.
HC Litvínov: Mařík - Hranáč, Kroupa, Skuhrovec, Droppa, Klobouček, Martínek - Balázs, V. Hübl, Kubinčák - Trávníček, Hreus, Žemlička - Jeslínek, Říha, Kotrla - Kašpar, T. Martinec, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek, J. Hübl.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Němec, Luža, Vyrůbalík, M. Horák - Dubec, Vak, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Hudec, R. Hruška, Sedlák - od 41. navíc Valko. Trenéři: Neliba, Tabara, Režnar.
Vsetínští přitom nezačali špatně. Už v druhé minutě utkání se Slovinec Razingar prokličkoval až před Maříkovu branku, ale přestřelil. Na druhé straně mohl otevřít skóre Jeslínek. Jeho ránu z mezikruží však Biegl vyrazil a Kotrlovu dorážku zvládl vsetínský gólman rozklekem. Maříka pak následně prověřili Dubec a po něm Vak, vždy z pravé strany.

Ve velmi dobré brankové příležitosti se ocitli Litvínovští v polovině první třetiny, kdy v rozehrávce Vsetína nezužitkoval po zpětné přihrávce Martinec a poté se k puku před Bieglem nedostal napadající Gombár. Chvíle domácího celku však přišla zanedloho. V době, kdy si a trestné lavici odpykával trest Sedlák, se kotouče zmocnil litvínovský Kotrla a nedal Bieglovi šanci – 1:0. Domácí pak dali hostům z Valašska šanci v přesilové hře, ale ta se Vsetínu příliš nevyvedla. Ve dvanácté minutě mohl srovnat Selingr, jeho střela šla ale nad.

Před koncem první třetiny šel za katr vsetínský Razingar. Následné oslabení sice hosté ustáli, ale několik vteřin po jeho ukončení inkasovali podruhé: Zpětná přihrávka Jeslínka našla před pravou tyčí Kroupu, který přímo z voleje z první trefil vzdálenější růžek Bieglovy klece. Domácí se tak ujali vedení už 2:0. V další přesilovce, tentokrát vsetínské, se však dokázal prosadit Tomáš Vak, po jehož dorážce šla mužstva do kabin za stavu 2:1. Vsetínští dostali domácí pod tlak na začátku druhé části, kdy se nakonec od modré trefil obránce Ondřej Němec a srovnal tak stav na 2:2. Hrál se vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. A jelikož Mařík i Biegl byli po celou další dobu pozorní, skončilo druhé dějství remízou.

Rozhodnutí tak přinesla až třetí část. Ke skorování měl nejprve blízko Litvínovští, ale skvělý Biegl v brance Vsetína jejich šance pochytal. Vsetín mohl rozhodnout v následné přesilovce, ale jediný Maříkův zásah bylo nastřelení jeho masky obráncem Polákem. Jedenáct minut před koncem dokázal Biegla překvapit Kotrla. Litvínovský kanonýr vypálil zdálky zpoza obránce do šibenice, Bieglova lapačka máchla do prázdna. Asistence si připsali Říha s Kloboučkem.

Vzápětí zvýšil na 4:2 Trávníček. Objel branku a z úhlu překonal vsetínského brankáře počtvrté. V následném oslabení se domácí dokázali ubránit. Za asistencí Vaka a Luži se za Vsetín trefil až Polák. Tři minuty do konce třetiny však byly velice krátký časový interval na vstřelení vyrovnávací branky. Vsetín si tak z Litvínova odvezl porážku 4:3.

Jan Neliba (VSE): "Byli jsme dnes dobří, vyrovnali jsme se Litvínovu, nemám moc co týmu vyčíst. Pak jsme se ale dopustili několika chyb, které soupeř potrestal. Představovali jsme si, že bychom mohli alespoň bod odvézt, škoda. Zápas byl jako na houpačce, srovnali jsme, domácí skóre opět převrátili, měli jsme pak ještě power-play, ale soupeř byl šťastnější. Takový je hokej, musím jen pogratulovat Litvínovu k vítězství."