Ostudných 40 minut, Vsetín doma opět bez vítězství

Aleš Koňařík, Milan Šebesta • 07.12.2003

V s e t í n – První dvě třetiny rozhodly o celém utkání. Až na krátké pasáže nedovolili Severočeši domácím ohrozit Maříka a naopak sami si připsali čtyři branky. Vsetín sice v poslední dvacetiminutovce zabral, ale dvě branky na které nahrával Jaškin již litvínovské čtyři nevyvážily. Díky prohře Českých Budějovic však Vsetín stále drží svůj náskok před poslední příčkou.

- 31.kolo ne 7.12.17:00
HC Litvínov
2:4(0:1, 0:3, 2:0)
Branky: 43. Hudec (Jaškin), 56. Demel (Pavliš,Jaškin), - 13. Martinec (Trávníček,Kroupa), 28. Hübl (Žemlička,Skuhrovec), 32. Havel (Říha,Prorok), 35. Žemlička (Kaděra,Hübl). Rozhodčí: Jebavý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10. Diváci: 2500.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Pavliš, Demel - Selingr, Vak, Stantien - Prokop, Hruška, Ambruz
HC Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Martínek, Droppa, Skuhrovec, Klobouček - Kaděra, Hübl, Žemlička - Rolínek, Hreus, Balázs - Havel, Říha, Prorok - Tráníček, Martinec, Gombár
Prokletí domácího stadionu svazuje vsetínským hokejistům stále více ruce. Herně dobrý úvod utkání proti „Chemikům“ už tradičně nepřinesl nic víc než několik šancí. Jenže jak Hudec, tak Pavliš v koncovce jen potvrdili smutnou skutečnost, proč je Vsetín po Budějovicích nejhůře střílejícím týmem. Hudec pálil z dobré pozice vedle, Pavliš pak jen do Maříka.

Litvínov po přestání několika minut planého domácího tlaku opanoval kluziště a při vyloučení Demela vstřelil úvodní branku zápasu. Trávníček načasoval svou přihrávku zpoza branky se strojovou přesností a Martinec z brankoviště prostřelil Biegla. Vsetín inkasovaná branka zdeptala natolik, že do konce třetiny nebyl schopen vyvést puk do útočné třetiny. Na Biegla se valil jeden útok za druhým, zatímco hostující Mařík v opačné brance jen protahoval prochladlé klouby.

Pohroma se však na domácí tým snesla až ve druhé třetině, kdy Vsetín propadal ve všech herních činnostech. Litvínov si se soupeřem pohrával jako kočka s myší. Tři góly Chemiků si byly podobné jako vejce vejci – rychlá narážečka, rozhození vsetínské obrany, střela z první. Ve 28.minutě se trefil Hübl, ve 32.Havel a Radovan Biegl vybruslil z branky. Ani náhradníku Masnému se nevedlo o mnoho lépe, po necelých třech minutách inkasoval i on z hole matadora Žemličky. Domácí byli v ten okamžik na ručník a trenéři si vyžádali oddechový čas.

Z povinnosti dohrávané závěrečné části se domácí mužstvo přeci jen probralo a místo pískotu se z tribun ozvalo i povzbuzování. Do branky se vrátil uklidněný Radovan Biegl a rychle nabytou pohodu Snaha o zvrat se ale dostavila pozdě. Na branku Hudce ve 42.minutě sice navázal Tomáš Demel, jenže to už na světelné tabuli svítil čas 55:55 a o vítězi zápasu už nebylo pochyb.

Jiří Režnar (Vsetín): "Poslední domácí utkání hrajeme jako přes kopírák. Až na zápas se Spartou schází našemu úvodnímu tlaku góly. V prostředním dějství měli výpadek snad všichni hráči, vůbec neplnili naše pokyny, hráli nezodpovědně, důsledkem čehož byly další góly v naší síti. Ve třetí třetině jsme už hráli vabank, konečně přehráli hosty a dali i branky, ale na obrat už bylo hodně pozdě."

Pavel Hynek (Litvínov): "Po delší době jsme na ledě soupeře předvedli dobrý výkon. Domácím patřila úvodní pětiminutovka, ovšem poté jsme převzali aktivitu my. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. V závěru nás sice Vsetín opět zatlačil, ale vítězství jsme už ubránili."