Hašek režíroval debakl Litvínova, Vsetín ukončil černou sérii

Aleš Koňařík • 21.09.2003

V s e t í n – Bravo, Hašek! Nový muž ve vsetínských řadách uchvátil diváky v zápase s Litvínovem, který proměnil takřka v one-man-show. Nejprve poslal Vsetín do dvoubrankového trháku zásluhou využitých přesilovek, ve třetí části pak svůj triumf dokonal dvěmi asistencemi u gólů Dubce a Hudce. Vsetín tak konečně utnul hrozivou bilanci čtyř porážek v řadě. Poprvé v sezóně tak odcházeli fanoušci z Lapače nadmíru spokojeni.

- 5.kolo ne 21.9.17:00
HC Litvínov
5:1(2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 2. J. Hašek (Jaškin), 8. J. Hašek (Hudec), 39. Luža (Vampola), 52. Dubec (J. Hašek), 57. Hudec (J. Hašek) - 17. Žemlička (Balázs). Rozhodčí: Nečas - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 2150.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Němec, Luža, Vyrůbalík (21. Štach), Polák, Kuboš - Hudec, Stantien, J. Hašek - Vampola, Štraub, Demel - Dubec, R. Hruška (37. Vak), Selingr
HC Litvínov: Pinc - P. Martínek, Hranáč, Poživil, Kroupa, Bombic, Klobouček - Balázs, Hübl, Žemlička - Trávníček, T. Martinec, Kubinčák - Prorok, Rolínek, L. Havel - Kašpar, Petružálek, Gombár
Nulová bilance na bodovém kontě přinutila vsetínský trenérský tandem k zásadním změnám útoků, na pravé křídlo první formace se posunul nový muž ve vsetínské sestavě, Jiří Hašek. Záhy se ukázalo, že šlo o vynikající tah. Hašek vyslyšel volání po osobnosti, která strhne tým k velkému výkonu a sám se v této hře ujal hlavní role. Čas 1:58, první využitá přesilová hra, Hašek jemně tečuje Jaškinovo nahození za Pincova záda. 7:51, druhá využitá početní výhoda, Hašek pozorně sleduje puk vyražený Pincem po ráně Hudce a pohotovou dorážkou trefuje mezeru v postoji litvínovského gólmana.

Ožívá i zbytek týmu, na litvínovskou branku se valí jeden útok za druhým. Jenže pojistku v podobě třetí branky Vsetín nepřidává a svou šanci vyciťují i hosté. Prorok a Hübl nepříjemně dotírají na Biegla, který odolává až do 17.minuty, kdy minelu Kuboše trestá nekompromisní ranou mezi betony Richard Žemlička.

Druhá část nese prvky nervozity a také bojovného a obětavého výkonu Vsetína, hájícího zuby nehty těsné vedení. Nepřesnosti vyrábí oba týmy, z občasných šancí se neblýská. Hašek hned z kraje neproměňuje nájezd, Biegl svádí úspěšné souboje s rychlonohým Hüblem. Před sirénou získává navrch opět Vsetín, po dlouhém obléhání Pincovy branky je vyloučen Poživil. Na trestné lavici si však dlouho nepobude, od modré totiž posílá ostrý projektil Luža a Pinc kapituluje potřetí.

Litvínov hned v úvodu třetiny sází ve snaze zvrátit stav zápasu na útočnou kartu, nehlídá si ovšem zadní vrátka. Domácí jsou zjevně ve svém živlu a Hašek nepřestává udivovat skromnou diváckou návštěvu svou neutuchající bojovností a urputností: v nájezdu přetlačí beka, prudký švih ovšem o centimetry míjí levou tyč litvínovské branky. O chvíli později rozebírá první útočná trojice hostující obranu, na konci stojí opět Hašek a tentokráte se vzduch zavlní vedle pravé tyčky.

Hašek poté v tandemu s Dubcem střílí a vyražený puk je už pro slovenského útočníka lahůdkou. Jednoznačnou výhru potvrzuje v 57.minutě Hudec, jenž bekhendovým blafákem překonává nešťastného Pince. Puk pro Hudce vybojoval opět Jiří Hašek. Diváci ještě aplaudují náznaku pranice mezi Rolínkem a Stantienem, načež za nadšeného chorálu „Vysoký Jalovec" zápas končí. Vsetín rázně utnul svou černou sérii, když v jediném zápase nastřílel o jeden gól více, než v předchozích čtyřech kolech dohromady.

Jaroslav Hübl (Litvínov): „Domácí nám dnes dali lekci v bojovnosti a úsilí, se kterým šli za vítězstvím. Ačkoliv jsme hráče upozorňovali, aby si dávali pozor na fauly, do desáté minuty jsme měli tři vyloučené. Po třetí brance v oslabení jsme se již položili. Musím jen domácím pogratulovat k vítězství.“

Jiří Režnar (Vsetín): „Naším cílem bylo zjednodušit hru, a to se podařilo. Díky tomu jsme využili tři přesilové hry. Celý tým odvedl dobrou práci, musím však vyzdvihnout výkon Jiřího Haška, který strhl svým výkonem ostatní. Dnes jsme předvedli hokej, který bychom chtěli hrát i nadále.“